DRONY-ROLNICTWO.PNG
Drony w rolnictwie wykorzystywane są m.in. do oprysków.

O wykorzystaniu dronów w rolnictwie podczas konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów. Będą prelekcje i prezentacje najnowszych urządzeń dronowych

05 października 2023
Technologie dronowe umożliwiają nie tylko ocenę stanu upraw, ale również pozwalają na szybkie wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń i uzyskanie lepszych plonów. Nowoczesne drony wykorzystywane w rolnictwie to jeden z głównych tematów poruszanych podczas II edycji konferencji IDE-Świat Pomiarów. Zapraszamy do Centrum Kongresowego Targów Kielce już od 23 do 24 listopada.

Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są obecnie w rolnictwie do wielu zadań: do oprysków, nawożenia, inspekcji upraw oraz dokumentacji szkód. Niezwykła precyzja, zaawansowane technologie, możliwość gromadzenia szczegółowych danych – to główne z zalet jakie powodują, że coraz więcej rolników decyduje się na wykorzystanie dronów we współczesnym rolnictwie. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń dronowych sprawia, że rolnictwo staje się bardziej precyzyjne, a gospodarstwa jeszcze bardziej wydajne i efektywne.

Jednym z głównych tematów dronowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce od 23 do 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce będą przykłady wdrożeń dronów rolniczych oraz szanse i ograniczenia związane z ich wykorzystaniem. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną drony rolnicze europejskiej produkcji ABZ Innovation, a także przykłady upraw i zastosowań z ich wykorzystaniem.

Spotkanie dronowe w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie również okazją do poznania możliwości pomiarowych dronów i korzyści z zastosowania najnowszych rozwiązań dronowych.  W trakcie wydarzenia zaprezentują się także wiodące firmy w branży takie jak TPI Sp. z o.o., NaviGate, AeroMind, w których ofercie z pewnością nie zabraknie rozwiązań dronowych dla rolnictwa.

Zachęcamy do udziału w II edycji konferencji i wystawy IDE – Świat Pomiarów od 23 do 24 listopada 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Bilety na wydarzenie do kupienia na stronie: https://www.targikielce.pl/sklep/ide---international-drone-event---swiat-pomiarow,114

(MSi)

Polecane aktualności
23 listopada 2023
Najnowszy skaner laserowy do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem zaprezentowała w Centrum Kongresowym Targów Kielce firma NaviGate.
23 listopada 2023
W ostatnich latach fotogrametria multispektralna z użyciem dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych (UAV), stała się kluczowym narzędziem w dziedzinie pomiarów i monitoringu. Ta innowacyjna technologia oferuje szereg korzyści, zwiększając precyzję i efektywność pomiarów, zwłaszcza w obszarze nauk geoprzestrzennych, rolnictwa, leśnictwa czy ochrony środowiska.
23 listopada 2023
- Do obserwacji upraw, monitoringu stanu roślin, wykrywania chorób, szkodników, a także do oprysków… Dron ułatwia, usprawnia prace, roboty wykonuje bardzo precyzyjnie nad uprawami, nie niszcząc ich, co przekłada się na jakość i ilość zbiorów – mówił  Maciej Dusza z kieleckiej firmy AgriSky podczas  konferencji II International Drone Event - Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
23 listopada 2023
Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w wielu branżach i sektorach gospodarki. Jednym z nich jest geodezja. Obecni podczas International Drone Event eksperci, dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie.
23 listopada 2023
O najnowszych technologiach dronowych, sztucznej inteligencji i systemach pomiarowych rozmawiają specjaliści w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Prezentują drony do oceny stanu powietrza i upraw, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej! Swoją premierę będzie miał najnowszy skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 - niezwykle skuteczny nawet w obszarach o gęstej roślinności.
07 listopada 2023
Drony do monitoringu oraz identyfikacji obszarów leśnych, a także do zbierania danych i dokumentacji – to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań dla leśnictwa jakie prezentowane będą już od 23 do 24 listopada w trakcie konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów. Będzie można zapoznać się z działaniem najnowszego skanera laserowgo do drona, który sprawdza się nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności.
30 października 2023
Już od 23 do 24 listopada podczas IDE-Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się premiera najnowszego skanera laserowego do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się jeszcze wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem. Nowość zaprezentuje firma NaviGate – autoryzowany dystrybutor w Polsce i Złoty Partner marki DJI Enterprise.
25 października 2023
Technologie dronowe są obecnie coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w budownictwie. Stosują je firmy budowlane, które chcą poprawić wydajność, zredukować koszty, zwiększyć bezpieczeństwo oraz poprawić efektywność. Korzyści płynące z zastosowania dronów w tym sektorze przedstawią prelegenci konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 23 do 24 listopada w Kielcach.