Fotowoltaika.png

O recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii samochodowych podczas Ekotechu

29 listopada 2021
Pierwsza w Polsce konferencja dotycząca recyklingu odpadów z systemów fotowoltaicznych oraz akumulatorów aut elektrycznych odbędzie się podczas przyszłorocznej edycji targów Ekotech. Na wydarzenie zaprasza kielecki ośrodek wystawienniczy i Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.

Ekologia to temat, który dotyczy każdego z nas. Coraz częściej sięgamy po technologiczne rozwiązania, takie jak systemy fotowoltaiczne czy samochody elektryczne. To, co ma pomóc naszej planecie zaczyna jednak powoli być problematyczne. Dlatego organizatorzy Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH wspólnie z Urzędem Miasta w Kielcach zapraszają na konferencję dotyczącą recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii samochodowych.

Konferencje "Recykling Paneli Fotowoltaicznych" i "Recykling baterii samochodowych" planowane są na 24 lutego 2022 r. i towarzyszyć będą jednym z największych wydarzeń dedykowanym recyklingowi i segregowaniu odpadów w Polsce. Targi EKOTCH gromadzą wystawców z naszego kraju i Europy, a zwiedzający to branżowi specjaliści, zajmujący się gospodarką komunalną w gminach oraz specjaliści ochrony środowiska z różnych instytucji.

Równocześnie z wystawą EKOTECH kielecki ośrodek wystawienniczy organizuje Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex. To wydarzenie dedykowane branży OZE gromadzi największych producentów paneli fotowoltaicznych oraz firmy zajmujące się magazynowaniem energii.

 Wydaje się więc naturalnym, że Targi Kielce i lutowe wydarzenia są najlepszym miejscem do dyskusji i szukania rozwiązań. Specjaliści zajmujący się gospodarowaniem odpadami podzielą się swoimi spostrzeżeniami, a eksperci OZE odpowiedzą na pytania dotyczące trwałości rozwiązań.

Polecane aktualności
30 maja 2022
Naukowcy z Tokio opracowali papier o właściwościach podobnych do tworzyw sztucznych, a w Niemczech odkryto enzym rozkładający tworzywa PET w ciągu doby. Te innowacyjne i ekologiczne rozwiązania z pewnością zrewolucjonizują system recyklingu odpadów.
24 maja 2022
Podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości" organizowanej podczas targów PLASTPOL omawiano m.in. wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.