Fotowoltaika.png

O recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii samochodowych podczas Ekotechu

29 listopada 2021
Pierwsza w Polsce konferencja dotycząca recyklingu odpadów z systemów fotowoltaicznych oraz akumulatorów aut elektrycznych odbędzie się podczas przyszłorocznej edycji targów Ekotech. Na wydarzenie zaprasza kielecki ośrodek wystawienniczy i Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.

Ekologia to temat, który dotyczy każdego z nas. Coraz częściej sięgamy po technologiczne rozwiązania, takie jak systemy fotowoltaiczne czy samochody elektryczne. To, co ma pomóc naszej planecie zaczyna jednak powoli być problematyczne. Dlatego organizatorzy Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH wspólnie z Urzędem Miasta w Kielcach zapraszają na konferencję dotyczącą recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii samochodowych.

Konferencje "Recykling Paneli Fotowoltaicznych" i "Recykling baterii samochodowych" planowane są na 24 lutego 2022 r. i towarzyszyć będą jednym z największych wydarzeń dedykowanym recyklingowi i segregowaniu odpadów w Polsce. Targi EKOTCH gromadzą wystawców z naszego kraju i Europy, a zwiedzający to branżowi specjaliści, zajmujący się gospodarką komunalną w gminach oraz specjaliści ochrony środowiska z różnych instytucji.

Równocześnie z wystawą EKOTECH kielecki ośrodek wystawienniczy organizuje Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex. To wydarzenie dedykowane branży OZE gromadzi największych producentów paneli fotowoltaicznych oraz firmy zajmujące się magazynowaniem energii.

 Wydaje się więc naturalnym, że Targi Kielce i lutowe wydarzenia są najlepszym miejscem do dyskusji i szukania rozwiązań. Specjaliści zajmujący się gospodarowaniem odpadami podzielą się swoimi spostrzeżeniami, a eksperci OZE odpowiedzą na pytania dotyczące trwałości rozwiązań.

Polecane aktualności
19 stycznia 2022
Jeden z Partnerów Merytorycznych targów EKOTECH – Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu świętuje w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z inicjatywy Klastra, podczas spotkania branży komunalnej powstanie punkt informacyjny, gdzie będzie można porozmawiać z ekspertami w zakresie m.in. grantów dla MŚP.
18 stycznia 2022
Istotnym problemem rynku gospodarowania odpadami jest nielegalny przywóz do Polski odpadów z krajów sąsiednich. Rozwiązaniem tej kwestii jest wprowadzenie Systemu Elektronicznego Nadzoru Technicznego.
17 stycznia 2022
Już od wielu lat spotkaniu branży komunalnej towarzyszy Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami organizowane przez firmę Ak Nova. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 23 lutego br., podczas pierwszego dnia targów EKOTECH.
14 stycznia 2022
Solidne zamiatarki miejskie oraz nośniki narzędzi mające szerokie spektrum zastosowań – to część oferty kolejnego Wystawcy targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje aż pięć swoich maszyn!
13 stycznia 2022
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało dwa nowe rozporządzenia w kwestii recyklingu odpadów opakowaniowych. Wskazują one m.in. poziomy docelowe, jakie w tym zakresie będą musiały zostać osiągane w kolejnych latach oraz warunki obliczania masy odpadów opakowaniowych.
05 stycznia 2022
Firma Remondis Medison zajmująca się transportem i utylizacją m.in. odpadów medycznych, weterynaryjnych i innych materiałów niebezpiecznych zadeklarował swoją obecność podczas spotkania branży komunalnej!
27 grudnia 2021
Innowacyjne maszyny i technologie renomowanych producentów do przetwórstwa odpadów i biomasy, a także bezpłatne konsultacje i szkolenia techniczne – to tylko część atrakcyjnej oferty firmy AGREX-ECO – Wystawcy targów EKOTECH.
21 grudnia 2021
Dostawca najnowocześniejszych technologii związanych z szeroko rozumianym utrzymaniem czystości i higieny pracy jednym z Wystawców kolejnej edycji targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.