DOBRA-13.png
Forum Solar + podczas jubileuszowych Targów ENEX.

O przyszłości fotowoltaiki na Forum SOLAR + w trakcie Targów ENEX!

30 stycznia 2023
Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce na koniec listopada 2022 r. zbliżyła się do 12 GW i to właśnie fotowoltaika w sektorze odnawialnych źródeł energii zajmuje pierwsze miejsce z ponad 54-proc. udziałem w stosunku do pozostałych źródeł. Branży PV w całości poświęcone zostanie XIV FORUM SOLAR + organizowane drugiego dnia jubileuszowych Targów ENEX. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Forum Fotowoltaiczne Solar+ to ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV. Spotkanie skierowane dla przedstawicieli branż fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorów, władz samorządowych oraz pasjonatów energetyki słonecznej. Wśród zagadnień poruszanych na forum pojawią się kwestie związane z przyszłością fotowoltaiki w Polsce oraz dynamicznym rozwojem magazynów energii, a także z przygotowaniem do nowego systemu rozliczeń prosumentów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja dostępna TUTAJ.

 

PROGRAM:

Sala konferencyjna D, Hala E

10:00 ENERGETYCZNY TALK SHOW GLOBENERGIA

10:30 PROSTO Z POLSKIEGO RYNKU

Notowania cen instalacji PV z magazynami energii - RAPORT REDAKCJI. Pierwszy rok net-billingu | zyski, straty, porównania. Podsumowanie rynku fotowoltaicznego 2022 i perspektywy 2023. Co dalej z dotacjami do fotowoltaiki? Przegląd nowości rynkowych 2023.

  • Porażka prosumenta zbiorowego. Czy prosument lokatorski podzieli jego losy? Jakie wizje przed prosumentem wirtualnym? (Daniel Raczkiewicz - Energy Nat)
  • Rozwój oferty giełdowej TGE skierowanej do sektora OZE (Przedstawiciel Towarowej Giełdy Energii)

11:30 PRODUKTY I TECHNOLOGIE

  • Technologia modułów fotowoltaicznych. Dalszy rozwój ogniw na krzemie typu N? Co dalej? (Marcin Jędrachowicz - Jinko Solar)
  • Bezpieczeństwo instalacji komercyjnych i rola optymalizatorów mocy S-Series (Michał Marona i Mariusz Potocki – SolarEdge)
  • Dynamiczne równoważenie obciążenia ze stacjami ładowania Fronius Wattpilot (Maciej Piliński – Fronius)

12:00 MAGAZYNY ENERGII

Czy nowe przepisy odblokowały rynek magazynów energii? Czy rok 2023 będzie początkiem rynku domowych magazynów energii w Polsce | Magazynowanie energii - zmiany, regulacje, rozwiązania, opłacalność | Nisko- i wysokonapięciowe magazyny energii - które zdominują rynek?

  • Technologiczne perspektywy rozwoju domowych magazynów energii (Michał Kłos – Sungrow)
  • Czy współpraca falownika i magazynu energii wystarczy by zapewnić bezpieczeństwo energetyczne domu? (Norbert Garela – Corab)
  • Akumulatory Chłodu ICE ON, czyli jak efektywnie magazynować energię? (Grzegorz Onyszczuk - Mar-Bud)

13:15 FOTOWOLTAIKA XXL

Jak regulowane ceny energii elektrycznej zmienią sytuację na wielkoskalowej fotowoltaiki w najbliższych latach? Reforma planowania przestrzennego, a przyszłość wielkoskalowej fotowoltaiki w Polsce.

13:45 Debata SBF POLSKA PV - okiem wykonawcy

Przepis na samowystarczalny budynek - jakie usługi warto mieć dzisiaj w ofercie? Jak wejść w rynek pomp ciepła? Czy warto? Oczekiwania rynkowe, technologiczne i legislacyjne względem rynku na 2023 rok. Techniki zabiegania o klientów - inspiracje i dobre praktyki.

15:00 ZAKOŃCZENIE

 

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ

Program jubileuszowych Targów ENEX jest bogaty w szereg wydarzeń towarzyszących: Forum Pomp Ciepła poświęcone technologii pomp ciepła, Konferencja Energia PL o magazynach energii, Salon Elektromobilności z pokazami najnowszych modeli samochodów elektrycznych, GRA MIEJSKA w MIEŚCIEOZE z cennymi nagrodami, Konkursy dla Instalatorów oraz premiery produktowe prezentowane przez największych i najlepszych polskich producentów. W tym samym czasie co Targi ENEX odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce.

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.