Bez-tytulu.png
Najnowszy model prasy do beczek od firmy HSM.

Nowy model prasy od firmy HSM

21 stycznia 2022
Firma z ponad 50letnią tradycją jest jednym z Wystawców tegorocznej edycji spotkania branży komunalnej. Podczas targów EKOTECH zaprezentowane zostaną m.in. prasa do beczek oraz dwa modele belownic.

Niebezpieczeństwo zagrożenia wybuchem występuje nie tylko w zakładach produkcyjnych i miejscach, gdzie istnieje prawdopodobieństwo powstawania pyłów przemysłowych lub stanowią one surowiec do produkcji, ale również tam, gdzie magazynowane i eksploatowane są ciecze oraz gazy palne. Urządzenia wykorzystywane w takich przestrzeniach powinny być odpowiednio oznaczone, spełniać  odpowiednie wymagania i dyrektywy Unii Europejskiej. Firma HSM projektuje, produkuje i sprzedaje produkty i urządzenia do prasowania surowców wtórnych oraz niszczenia dokumentów papierowych i elektronicznych nośników danych. Oferuje również modele urządzeń dostępnych w wersji przeciwwybuchowej. 

Oferta firmy HSM jest bardzo szeroka. W asortymencie znajdziemy wysoko wydajne systemy niszczące, najnowsze modele belownic oraz prasy do beczek, a także urządzenia do inteligentnego pakowania. Firma oferuje również rozwiązania wykorzystywane we wszystkich aspektach związanych z utylizacją PET.

Podczas targów EKOTECH zaprezentowane zostaną dwie belownice pionowe: HSM V-Press 1160 plus i HSM V-Press 503 eco. Pierwszy z modeli gwarantuje największą siłę zgniatania i wydajność, a drugi ma zastosowanie przy niewielkich ilościach materiału. Podczas spotkania branży komunalnej będzie można zapoznać się z modelem prasy do beczek spełniającej wymagania dyrektywy ATEX, umożliwiającej pracę w warunkach zagrożenia wybuchem

Podczas spotkania branży komunalnej będzie można zapoznać się także z modelem prasy do beczek dostępnej również w wersji przeciwwybuchowej EEx spełniającej wymagania dyrektywy ATEX. Urządzenie HSM FP 3000 z siłą zgniotu 270 kN jest idealnie przystosowane do zgniatania beczek obręczowanych, blaszanych i metalowych. Są one prasowane w cienkie plastry, a redukcja ich pierwotnej objętości może wynosić nawet 9:1.

Z ofertą firmy HSM będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego 2022 roku podczas targów EKOTECH.

Zachęcamy do rejestracji na targi: https://www.targikielce.pl/ekotech/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

Polecane aktualności
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.
01 marca 2022
W pomoc obywatelom Ukrainy angażują się nie tylko osoby fizyczne, ale również organizacje branżowe. Udzielane wsparcie obejmuje nie tylko zbiórkę potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności, ale również przygotowanie miejsc pobytu dla uchodźców.
24 lutego 2022
„Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” i „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” – to tematy konferencji, jakie odbyły się w trakcie dwóch dni trwania targów EKOTECH.