energia-PL.png
Najnowsze trendy, projekty i rozwiązania w dziedzinie magazynów energii podczas konferencji ENERGIA PL.

Najnowsze trendy, projekty i rozwiązania w dziedzinie magazynów energii podczas V edycji konferencji ENERGIA PL na Targach ENEX

02 lutego 2023
Uczestnicy pierwszego dnia jubileuszowych Targów ENEX, 8 marca 2023 mogą wziąć w konferencji ENERGIA PL poświęconej magazynom energii - ich finansowaniu, opłacalności i korzyściach z ich zastosowania. Spotkanie w czterech grupach tematycznych odbędzie się w godz. 9:00-17:00 w Targach Kielce.

Wszystkie osoby zainteresowane najnowszymi trendami, projektami i rozwiązaniami w dziedzinie magazynów energii zapraszamy do udziału w V edycji konferencji ENERGIA PL. Spotkanie poświęcone magazynom energii - ich finansowaniu, opłacalności i korzyściom z ich zastosowania przeprowadzone zostanie w czterech grupach tematycznych: prawo, systemy zarządzania energią, produkty finansowe oraz przykłady rynkowych realizacji i magazyny energii.

W panelu prawnych swoje prelekcje przedstawią m.in. prawnicy, eksperci w zakresie energetyki rozszerzonej i magazynów energii, eksperci ds. efektywności energetycznej w budynkach oraz eksperci ds. energii i technologii wodorowych. W tym gronie są m.in. Barbara Adamska Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii z prelekcją pt. „Rynek magazynowania energii w Polsce: stan obecny, perspektywy rozwoju”, Paweł Piotrowicz z wystąpieniem na temat bezpieczeństwa energetyczne kraju, Adam Szalc Partner Zarządzający w kancelarii prawnej HANTON, Jakub Manicki Prezes Zarządu RedSnake oraz Sebastian  Bykuć z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN.            

W drugiej grupie tematycznej poświęconej Systemom Zarządzania Energią wystąpią: Dominik Bocheński, Dyrektor Działu Rozwiązań Smart Grid w Atende Industries z wykładem pn. „Nowoczesne systemy zarządzania energią wyposażone w magazyny energii - wdrożenie w gminie Ochotnica Dolna”, Edwin Dudziak, Prezes Zarządu SOLWENA Sp. z o.o. oraz Krzysztof Rafał ze STAY-ON Energy Management. Uczestnicy konferencji ENERGIA PL, panelu poświęconego produktom finansowym będą mogli wziąć udział w prelekcji na temat finansowania transformacji energetycznej w modelu ESCO, a przykłady rynkowych realizacji i magazynów energii omówi Jerzy Rzemyszkiewicz z firmy ZPAS S.A. w wykładzie pn. „Rozwiązanie systemu magazynowania energii dla przemysłu na przykładzie zakładu ZPAS” oraz przedstawiciele firmy APATOR S.A.

Program wydarzenia dostępny TUTAJ

Nie zabraknie czasu do dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

Zgłoszenia i pytania w sprawie konferencji należy kierować do Małgorzaty Ozdoby (tel: 41 365 14 60 lub 608 023 026, adres e-mail: ozdoba.malgorzata@targikielce.pl)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.