WARTACZ.png
PF Wartacz Wystawcą targów Ekotech.

Na rynku maszynowym od ponad 30 lat, teraz na Ekotech!

11 lutego 2022
PF Wartacz to rodzinna firma funkcjonująca od ponad 30 lat w branży maszynowej. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się również m.in. maszyny, linie i systemy do recyklingu. Zapraszamy na stoisko firmy podczas targów EKOTECH już od 23 do 24 lutego w Targach Kielce

Szeroka oferta PF Wartacz obejmuje m.in. : wtryskarki, młyny, kruszarki, schładzarki, termokonwektory, termoregulatory, taśmociągi, wyposażenie peryferyjne oraz części zamienne. Od kilkunastu lat drugą specjalnością firmy są także nowe maszyny i linie do recyklingu. W hali ekspozycyjnej we Wrocławiu znajduje się kilkadziesiąt pozycji urządzeń do recyklingu. Oferowane maszyny i sprzęt jest gotowy do testu na materiale klienta. Dzięki porozumieniu z firmą Genox, istnieje możliwość dostarczenia kompletnych systemów i linii recyklingu różnych materiałów, począwszy od tworzyw sztucznych po papier, drewno i metale. Główne cele w projektach recyklingowych PF Wartacz to minimalizowanie kosztów inwestycji, złożoności procesu, przestojów systemu, kosztów konserwacji, zużycia wody i energii elektrycznej, a maksymalizowanie wydajności systemów, jakości produktów, żywotności maszyn oraz automatyzacji i łatwości obsługi codziennej.

Z pełną ofertą firmy PF Wartacz będzie można zapoznać się od 23 do 24 lutego podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

(MCh)

Polecane aktualności
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.
01 marca 2022
W pomoc obywatelom Ukrainy angażują się nie tylko osoby fizyczne, ale również organizacje branżowe. Udzielane wsparcie obejmuje nie tylko zbiórkę potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności, ale również przygotowanie miejsc pobytu dla uchodźców.
24 lutego 2022
„Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” i „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” – to tematy konferencji, jakie odbyły się w trakcie dwóch dni trwania targów EKOTECH.