ML-Keeeper.jpg
Umowę o współpracy podpisali Krzysztof Nowosielski, prokurent i dyrektor handlowy  w ML Polyolefins, Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins oraz Grzegorz Kicerman, prezes przedsiębiorstwa Keeeper, Sebastian Wieczerniak, dyrektor Łańcucha Dostaw w firmie Keeeper.

ML Polyolefins oraz Keeeper Group podpisały umowę na targach Plastpol!

22 maja 2024
Największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej ML Polyolefins, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach.

Niemiecka firma Keeeper, prowadzącą produkcję w Bydgoszczy, to jeden z europejskich liderów w sektorze produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, jak pojemniki na żywność czy kosze skrzyniowe. 70% produkcji eksportuje z Polski do krajów europejskich. -  Jesteśmy dumni, że w coraz większym zakresie będziemy stosować surowce powstałe w wyniku recyklingu. Zwiększamy produkcję koszy z użyciem tworzyw cyrkularnych dzięki umowie z ML Polyolefins – mówi Grzegorz Kicerman, prezes przedsiębiorstwa Keeeper. – Nasi klienci oczekują towarów produkowanych przy użyciu recyklatu. 

Sebastian Wieczerniak, dyrektor Łańcucha Dostaw w firmie Keeeper, zaznaczył że dla zrównoważonego rozwoju firmy współpraca ze stabilnym parterem, to podstawa.

Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins, podkreślał, że nowa forma współpracy służy rozwojowi przedsiębiorstwa. - Jest docenieniem naszych starań, kursu, który obraliśmy, szukając najlepszych rozwiązań dla naszych odbiorców surowców powtarzalnych. Nieustannie dążymy do tego, by nasze surowce były najlepszej jakości – podkreślił Tomasz Mikulski. 

ML Polyolefins to wiodący producent regranulatu polipropylenowego (PP) w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma specjalizuje się w przetwarzaniu odpadów plastikowych na wysokiej jakości surowce wtórne, które są szeroko stosowane w różnych branżach. Dzięki zaawansowanym technologiom recyklingu, ML Polyolefins dostarcza surowce o doskonałych właściwościach mechanicznych i ekologicznych, wspierając tym samym zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego. Firma nieustannie dąży do innowacji i poprawy jakości swoich produktów, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku.

Umowa na dostawy regranulatu i zwiększenie produkcji z surowców cyrkularnych dowodzi, że branża przetwórstwa tworzyw sztucznych rozwija się w kierunku zrównoważonym. – Co ważne przybywa zagranicznych firm, które przenoszą produkcję do Polski i coraz mocniej wchodzą w obszar cyrkularnych tworzyw sztucznych – podkreślił Krzysztof Nowosielski, prokurent i dyrektor handlowy  w ML Polyolefins.

Na mocy umowy, ML Polyolefins dostarczy około 2 tys. ton surowca rocznie do firmy Keeeper. Wykonane z ich użyciem kosze skrzyniowe trafią do krajów europejskich, m.in. do sieci handlowych.

Targi Plastpol trwają do piątku, 24 maja w Targach Kielce. 

 

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.