mspo2019.JPG

Miliardy dla armii szansą dla wystawców MSPO

27 stycznia 2020

Ponad 49 mld zł na wydatki obronne zakłada projekt polskiego budżetu na rok 2020. Stanowi to 2,1 proc. PKB. Udział ten wynika z ustawy o modernizacji i finansowaniu sił zbrojnych zakładającej stopniowy wzrost wydatków obronnych do 2,5 proc. w roku 2030.

Limit tegorocznych wydatków obronnych ustalono na poziomie blisko 49,997 mld zł, z czego ponad 49,015 mld ujęto w części budżetu obejmującej obronę narodową, a 785,6 mln zł w innych częściach, w tym zawierających wydatki na policję i inne służby MSWiA, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, prokuraturę oraz szkolnictwo wyższe.

Największe planowane wydatki modernizacyjne - łącznie 6,14 mld zł - przewidziano na modernizację wojsk rakietowych i artylerii - 1,3 mld zł, zwalczanie zagrożeń na morzu - blisko 859 mln zł, modernizację wojsk pancernych i zmechanizowanych - 803,6 mln zł - oraz obronę powietrzną - 763 mln zł.

Choć do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego będącego płaszczyzną spotkań światowego biznesu wojskowego z przedstawicielami armii pozostało niemal 9 miesięcy firmy już zgłaszają swój udział. Na MSPO 2020 zobaczymy z pewnością firmy: MBDA z Francji, izraelskie IAI, ELBITY SYSTEMS i RAFAEL, NAMMO i Kongsberg z Norwegii, reprezentantów Stanów Zjednoczonych BOEING, Honeywell czy RAYTHEON oraz oczywiście rodzimych producentów AGREGATY PEX-POOL PLUS , AMZ-KUTNO S.A.,  GRIFFIN GROUP S.A. DEFENCE, PONAR Wadowice, SAAB AB / Saab Technologies Poland, Megmar Logistics & Consulting, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, HOLSTERS HPE POLSKA.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest  Polska Grupa Zbrojeniowa, każdego roku targi odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP i we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Tradycyjnie już Salonowi towarzyszą Wystawy Narodowe, w 2019 roku krajem wiodącym były Stany Zjednoczone oraz Wystawy Sił Zbrojnych.

Zapraszamy do zgłaszania udziału w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2020, zamówienie formularza zgłoszeniowego można wypełnić tu.

Polecane aktualności
10 lipca 2020
Oświadczenie Zarządu Targów Kielce w sprawie organizacji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 8 do 10 września 2020
16 lipca 2020
W kieleckim ośrodku spotkali się: przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej, PGZ-u oraz Targów Kielce.
17 lipca 2020
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 28 lat odwiedzają znani i znaczący politycy z różnych opcji politycznych.
23 lipca 2020
"Pozycja MSPO w branży zbrojeniowej nie tylko w Europie, ale i na świecie jest niepodważalna, co szczególnie w roku bieżącym i wycofaniu się innych państw z organizacji podobnych wystaw, może paradoksalnie stanowić dodatni impuls dla kieleckiego Salonu" – czytamy w piśmie Biura Bezpieczeństwa Narodowego skierowanym do prezydenta Bogdana Wenty.
29 lipca 2020
Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.
30 lipca 2020
Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września.
07 sierpnia 2020
Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał wsparcie wyjątkowego patrona.
11 sierpnia 2020
Na stronie www Targów Kielce działa już wirtualna rejestracja dla zwiedzających. Jak co roku, kielecki ośrodek zachęca do tego, sprawniejszego sposobu potwierdzenia swojej obecności na wydarzeniu.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy