Aktualności

Marek Suslik "White Wolf" w Targach Kielce. Z relacjami o ekstremalnych przygodach motocyklowych na Alasce i Syberii
Odbywające się po raz pierwszy w kieleckim ośrodku wystawienniczym Targi Caravaningu i Turystyki Aktywnej Camper&Travel przyciągnęły wielu popularnych podróżników, których wyprawy zadziwiają.
Marek Suslik, znany jako White Wolf, specjalizuje się w ekstremalnych motorowych wyprawach zimowych, które wymagają wyjątkowej wytrzymałości i adaptacji do surowych warunków. W 2020 roku przejechał Syberię - 11 264 km przy temperaturach dochodzących do -55°C, okrążył półkulę północną - ponad 40 000 km w trzech etapach, a w 2024 roku przejechał Kanadę i Alaskę do Prudhoe Bay. W 2018 roku podróżował wokół Morza Bałtyckiego i dotarł aż do Nordkapp. Jest wielokrotnym uczestnikiem legendarnego zimowego zlotu Elefantentreffen oraz organizatorem ekstremalnego zlotu Wolfentreffen w Polsce. - Za moją syberyjską wyprawę otrzymałem nagrodę Kolosa w kategorii WYCZYN, która jest dla mnie podsumowaniem i docenieniem wysiłku - mówi Marek Suslik.
W czasie Camper&Travel w Targach Kielce podróżnik chętnie opowiada o swoich przeżyciach, przygotowaniach i efektach. - Podstawą jest oczywiście motocykl. Korzystałem z modeli pochodzących z lat 80., bez elektroniki, które można naprawić w każdym miejscu, nawet u kowala -opowiada Marek Suslik. - Po obu stronach motocykla zamontowane są narty, nie dlatego, by na nich jeździć, ale by asekurowały. Bardzo ważny jest strój na cebulkę. Wśród kilku warstw jest komplet składający się w 70 procentach wełnę z merynosa - zdradza sekrety podróżowania w ogromnym mrozie i na zaśnieżonych trasach. Podczas spotkań w Targach Kielce relacjonuje także o spotkaniu z reniferami, najgroźniejszych momentach na trasie i poszukiwaniu noclegu na ostatnią chwilę.
Strefa podróżników w Targach Kielce
Podczas Targów Caravaningu i Turystyki Aktywnej na spotkania z pasjonatami wypraw czekają także Adam „Wyprawomaniak”, który podróżuje w kamperze i opisuje interesujące atrakcje turystyczne. Układa je w gotowe do użytku trasy i udostępnia na wyprawomaniak.pl.
Lostinnature, czyli Justyna i Michał od ponad dwóch lat mieszkają na stałe w vanie razem z króliczkami - Fiszką i Guciem. Najchętniej wybierają dzikie, nieoczywiste miejsca z dala od miast i turystów. Spędzili 6 miesięcy w Hiszpanii i Portugalii, 3 miesiące w Turcji i 4 miesiące na Bałkanach.
Z kolei Jacek i Diego, czyli Jack&Dog, to duet podróżników motocyklowych. Niecodzienne jest to że Diego to duży pies rasy Owczarek belgijski Groenendael. Razem przejechali na motocyklach 40000 km przemierzając 20 krajów Europy.
Drzemesio Dżemesio podróżują w trzy osoby. Odwiedzili 53 państwa na europejskim kontynencie i okolicach. Wszędzie docierają własnym autem. Taka forma daje im pełną niezależność.
Obieżyświaty to Zuza, Jula, Ania i Andrzej. Poznali 41 krajów, a wszystko to nocując w namiocie, później w przyczepie a od roku – w campervanie. Podobnie jak wielu innych podróżników pokazują co, gdzie i jak zobaczyć, jednak tym co odróżnia ich od innych jest perspektywa pisania - główną rolę na blogu pełnią dwie nastolatki – Zuza (17 lat) i Jula (19 lat). Razem chcą pokazać, że nie trzeba wiele by zwiedzać, poznawać, odkrywać. Często wystarczy po prostu wyjść z domu.
Kolejna podróżniczka Paulina totwórczyni projektu Caravaning.fit, pasjonatka caravaningu, trener personalny, fizjoterapeuta. Łączy miłość do podróży w przyczepie z miłością do ćwiczeń, promowaniem aktywności fizycznej, sprawności i dobrej kondycji. Jej celem jest zachęcenie do aktywności niezależnie od wieku i miejsca.
Aga zaś podczas Targów Caravaningu i Turystyki Aktywnej opowiada o tym, jak sprzedała mieszkanie i ruszyła przed siebie w poszukiwaniu przygód.
Z radiem przez świat, czyli Przemek Gołembowski pasję poznawania nowych miejsc łączy z innymi zainteresowaniami: krótkofalarstwem, żeglarstwem morskim i karawaningiem. Odwiedził 100 krajów, a ostatnim jest Islandia - krainy ognia i lodu. Przebył dziesiątki tysięcy kilometrów w powietrzu, setki mil na oceanach i tysiące kilometrów w swoim kamperze. O tym wszystkim można przeczytać w książce "Z radiem przez świat", której mottem jest "Jeśli nie dorobiłeś się do czterdziestki, to raczej już się nie dorobisz - zacznij podróżować".
VW Vintage Wear, to Elwira i Piotr. Jak mówią, VW Vintage Wear zrodziło się z pasji do caravaningu w stylu retro i zamiłowania do klasycznej motoryzacji. Będąc świadomymi swoich wyborów podróżujemy VW T2 w zabudowie camperowo-jachtowej, który docelowo sprawdza się jako stoisko. W tej artystyczno-rękodzielniczej przestrzeni znajdują się z jednej strony wysokogatunkowe produkty takie jak: poduchy, schopery plażowe, workoplecaki, nerki. Z drugiej gamę vintage gadżetów do wyposażenia lub udekorowania campera, przyczep i innych wnętrz m.in. ozdobne puszki na kawę, kakao, herbatę, bibeloty, ceramikę, emalię, szyldy/plakaty metalowe, breloki etc. Bardzo dbają o jakość i wyczucie estetyczne w doborze naszego asortymentu. Zapraszamy do podróży w stylu retro z VW Vintage Wear.
Camperman z kolei to para podróżująca z dwiema córkami i psami. Kamperem podróżują od 2020 roku. Zwiedzili dużą część Polski i Europy. Na początku listopada 2023 roku wyruszyli z córką i psem na wyprawę do słonecznej Hiszpanii. Pokonali prawie 9 tysięcy kilometrów. W lipcu 2024 roku wybrali się na Litwę z drugą córką, tym razem bez psów. Korzystają z tego , co oferuje natura i przyroda śpiąc głównie „na dziko”.
Enrico Buscema, Włoch, zakochany w Polsce i Polkach to kolejny podróżnik, z którym zwiedzający mogą porozmawiać. Podjął się projektu, którego celem jest pokazanie, że można podróżować po świecie na motocyklu, przełamując uprzedzenia i fałszywe mity kreowane przez media. Od 43 lat jeździ na motocyklach, ścigał się w rajdach i na torach, zdobył 3 tytuły mistrza Polski.
Odwiedził dokładnie 100 krajów, ale nadal ma ogromną chęć poznania kolejnych.
Herbshydro tworzą z kolei Julia i Tomek i jako Wikingowie mieszkają w 100-kilogramowym namiocie wikińskim, który podczas podróży jest małym domem. Podróżują do najważniejszych miejsc historycznych dla kultury nordyckiej, współtworząc klimat jak z filmu „Wikingowie". Ubierają się jak Wikingowie, prowadząc raz pracowity, raz festiwalowy styl życia, ucząc się historii, mitologii i rzemiosła. Ich ulubione miejsce na ziemi mieści się przy fiordzie Nærøyfjord w Gudvangen. To magiczna wikińska osada, gdzie można się przenieść w czasie!
DarBarista, czy KamperPlaster to podróżnik i serwisant kamperów, ale od sześciu barista i miłośnik kawy. Pracuje na najlepszym światowym sprzęcie i poszukuję ziaren kawy, która zadowoli każdego smakosza. Przy wybornej kawie rozmowy o przebudowie kamperów i podróżniczych planach nabierają nowego wymiaru.
Camportable to przede wszystkim ludzie, którzy kochają podróże i od ponad 30 lat zwiedzają Świat. To również innowacyjna firma projektująca wyjątkowe rozwiązania. ich kuchnia na hak (Camportable Kitchen) znana jest już w ponad 20 krajach. Campingowa stacja robocza lub, jak mówią niektórzy mega stolik (Twistpod), której życie właśnie się rozpoczyna będzie pokazana na targach w Kielcach po raz drugi na Świecie. Stworzony przez nich Kamper, czyli miejsce gdzie wymyślają produkty podróżując, pozwoli zobaczyć Świat ich oczami.