Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Wh2q4773-20190610-TargiKielce-SacroExpo-Gala.jpg

Ks. Bp Marian Florczyk nowym Członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

15 marca 2021
Podczas 388. zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu i do instytucji kościelnych. Nowym członkiem Rady Stałej KEP został biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, ks. bp Marian Florczyk.

Działalność Rady Stałej polega na przygotowywaniu spraw na Zebrania Plenarne i Rady Biskupów Diecezjalnych, wykonaniu decyzji Konferencji i Rady Biskupów Diecezjalnych, koordynacji prac Konferencji oraz zajęciu stanowiska w koniecznych sprawach publicznych.

Rada Stała liczy kilkunastu członków: wśród nich jest kilku arcybiskupów metropolitów, biskupów diecezjalnych i biskupów pomocniczych, których kadencja trwa 5 lat.

Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk pełni również funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców, jest członkiem Rady ds. Społecznych i Rady ds. Młodzieży oraz zasiada w Papieskiej Radzie ds. Kultury. W ramach wieloletniej działalności wykazał się bardzo dużym zaangażowaniem także we współpracy z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym w zakresie organizacji Targów SACROEXPO oraz corocznie przyznawanej międzynarodowej nagrody Per Artem Ad Deum.

(MCh)

Polecane aktualności
16 czerwca 2021
Serie organów Viscount wyposażonych w innowacyjne technologie to doskonałe rozwiązanie dla kościołów i sal koncertowych
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
26 marca 2021
Dewocjonalia, dekoracje okolicznościowe, obrazki o tematyce sakralnej, pamiątki i gadżety religijne, naczynia i szaty liturgiczne, wydania religijne oraz różnorodne elementy wyposażenia kościołów – te i wiele innych produktów jest dostępnych na sacroexpo.online
17 marca 2021
Nagroda Per Artem ad Deum przyznawana jest od 2005 roku w czasie Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce! To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest za realizację przedsięwzięć, które przyczyniają się do rozwoju kultury i sztuki. Dotychczas uhonorowano 29 wybitnych laureatów.
15 lutego 2021
Targi branży sakralnej z ważnymi patronatami honorowymi: Prymasa Polski, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski oraz Przewodniczącego Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP
11 lutego 2021
JE Biskup Diecezji Kieleckiej ks. Jan Piotrowski objął patronatem honorowym 22. edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów. Tegoroczną wystawę zaplanowano od 14 do 16 czerwca.
10 lutego 2021
Jeszcze do 19 lutego br. można zgłaszać kandydatów do tegorocznej nagrody Per Artem Ad Deum przyznawanej od 2005 roku przez Papieską Radę ds. Kultury.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy