Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Wh2q4773-20190610-TargiKielce-SacroExpo-Gala.jpg

Ks. Bp Marian Florczyk nowym Członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

15 marca 2021
Podczas 388. zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu i do instytucji kościelnych. Nowym członkiem Rady Stałej KEP został biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, ks. bp Marian Florczyk.

Działalność Rady Stałej polega na przygotowywaniu spraw na Zebrania Plenarne i Rady Biskupów Diecezjalnych, wykonaniu decyzji Konferencji i Rady Biskupów Diecezjalnych, koordynacji prac Konferencji oraz zajęciu stanowiska w koniecznych sprawach publicznych.

Rada Stała liczy kilkunastu członków: wśród nich jest kilku arcybiskupów metropolitów, biskupów diecezjalnych i biskupów pomocniczych, których kadencja trwa 5 lat.

Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk pełni również funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców, jest członkiem Rady ds. Społecznych i Rady ds. Młodzieży oraz zasiada w Papieskiej Radzie ds. Kultury. W ramach wieloletniej działalności wykazał się bardzo dużym zaangażowaniem także we współpracy z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym w zakresie organizacji Targów SACROEXPO oraz corocznie przyznawanej międzynarodowej nagrody Per Artem Ad Deum.

(MCh)

Polecane aktualności
17 września 2021
Od ponad dziesięciu lat zajmują się kompleksowym zaopatrzeniem Kościołów w Polsce i na świecie. Zaufało im już ponad 2500 Klientów w Polsce oraz Klienci z 28 krajów na świecie. Dąbrowscy Centrum Zaopatrzenia Kościoła to jeden z Wystawców tegorocznych targów Sacroexpo!
16 września 2021
Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński działa już od ponad stu dwudziestu lat i jest najstarszym nieprzerwanie funkcjonującym warsztatem witrażowym w Polsce. Realizacje Zakładu będzie można podziwiać podczas tegorocznego spotkania branży sakralnej w Kielcach.
16 września 2021
Firma LDM Electronic – polski producent profesjonalnego nagłośnienia obchodzący w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia - jednym z Wystawców targów branży sakralnej.
15 września 2021
Uczestnicy targów Sacroexpo będą mogli zapoznać się z twórczością Khrystyny Kvyk - malarki ikon i nauczycielki sztuk pięknych, łączącej tradycyjny kanon ikony z nowoczesną estetyką.
14 września 2021
Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów to jeden z Wystawców tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo. Wśród propozycji czytelniczych Wydawnictwa można znaleźć wyjątkowe książki wyrażające uznanie wobec Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przedstawiające ślady Jego obecności w Niepokalanowie.
14 września 2021
Zakres branżowy Wystawy Sacroexpo jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. architekturę krajobrazu. Wśród Wystawców pojawi się firma Garden Spot - producent zielonych wnętrz o niepowtarzalnym charakterze!
10 września 2021
Spółka oferuje transmisje internetowe audio-wideo i streamingi z obiektów sakralnych w całej Polsce
08 września 2021
Firma RAWEN Technika Świetlna jest polskim producentem oświetlenia 4LED.pl. opartego na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy