zabawkaroku-logo.png
Zabawka Roku to konkurs organizowany przez portal zabawkowicz.pl.

Konkurs Zabawka Roku 2021 rozstrzygnięty

01 grudnia 2021
Wśród nagrodzonych nie zabrakło klocków, gier planszowych czy projektora do odtwarzania bajek

Zabawka Roku to konkurs organizowany przez portal zabawkowicz.pl. Dwa razy w roku jury wybiera najbardziej wartościowe zabawki sezonu. Testuje i ocenia pod względem ich wartości edukacyjnych, jakości wykonania, funkcjonalności i bezpieczeństwa. A wszystko po to, by pomóc rodzicom wybrać najlepsze i najbezpieczniejsze zabawki. 

Kryteria oceny:

Bezpieczeństwo i jakość wykonania – rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji, solidność całej konstrukcji, odporność zabawki na uszkodzenia, brak niebezpiecznych substancji oraz elementów

Funkcjonalność - dopasowanie poszczególnych części i dostosowanie całości do małego użytkownika, kompatybilność z innymi produktami, wielofunkcyjność

Pomysł na zabawkę - innowacyjność, oryginalny pomysł, ekologiczne podejście

Wpływ na rozwój dziecka - stymulowanie rozwoju dziecka, zachęcanie do kreatywnego myślenia, wpływ na jego rozwój emocjonalny, społeczny, intelektualny

Design - kolorystyka przyjazna dziecku, atrakcyjne wzornictwo.

Opis zabawki - rzeczywiste dostosowanie do wieku sugerowanego przez producenta lub dystrybutora.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się: BOX MONSTER, przeciąganiec Zippe, SmartMax - My First Acrobats, Origami 3D, ToddleRoad Metropolis, Mini Waffle City, Szumiś z bajkami, klocki magnetyczne Connetix, projektor YellowWall, gry: W poszukiwaniu złotego runa, Logiquest: Shadow Glyphs, Akademia Superbohaterów, Rok w lesie. Znajdź zwierzaka oraz Zestaw do nauki czytania Czytamy Razem. 

Pełna lista nagrodzonych zabawek dostępna jest na stronie www.zabawkaroku.pl/edycje/2021-2/

A większość nagrodzonych firm znajdziecie podczas nadchodzącej edycji Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME już od 16 do 18 lutego!

Do zobaczenia w Targach Kielce!

(MB)

 

Polecane aktualności
24 lutego 2023
Pochodząca z Nowego Jorku ekspertka i specjalistka od zabawek Rayne Rice podzieliła się swoimi przewidywaniami na temat nadchodzących trendów w 2023 roku. Spotkanie miało miejsce podczas targów KIDS' TIME.
24 lutego 2023
Trzeciego dnia targów Kids' Time, na stoisku firmy Marko, podpisano umowę o kolejnych latach współpracy między dotychczasowym Partnerem Strategicznym targów Kids' Time, a Targami Kielce. Umowę parafowali właściciel firmy Marko Janusz Musioł i Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.
24 lutego 2023
Możliwości, jakie daje producentom raport o rynku zabawek zaprezentował podczas targów  Kids’ Time w Kielcach Paweł Szmidt, menedżer ds. rozwoju rynkowego w firmie badawczej RMD Research. – Dane, które podajemy, nie stanowią żadnej estymacji, to suma sprzedaży towarów. Nie ma więc błędu oszacowania – podkreśla.
23 lutego 2023
Spotkania z przedstawicielami takich marek jak Mattel i ELC oraz porady od radców prawnych specjalizujących się w branży zabawek. Drugi dzień targów KIDS' TIME owocował w wiele wartościowych wydarzeń.
23 lutego 2023
Po raz pierwszy podczas Targów KIDS’ Time odbyła się Strefa Targowych Debiutów, w której zaprezentowało się 9 firm oferujących innowacyjne produkty z branży dziecięcej. Wśród debiutów pojawiły się m.in. nianie elektroniczne, zdalnie sterowane huśtawki, samopodgrzewająca się butelka, podnóżki do samochodu, edukacyjne gry planszowe oraz stroje do chrztu i komunii. Targi KDS’ Time potrwają jeszcze do piątku, 24 lutego.
23 lutego 2023
Przed nami kolejny dzień, który zapowiada się naprawdę interesująco. Dziś do głosu dojdą debiutanci, którzy pojawią się na Speech Arenie o godzinie 11.00. Później, jak zwykle, wiele interesujących prelekcji ekspertów.
22 lutego 2023
13. edycja targów branży zabawkarskiej KIDS’ TIME nie zawiodła, jeśli chodzi o merytoryczną wiedzę dotyczącą sektora zabawek.
22 lutego 2023
Nagrody KIDS’ TIME STAR to już tradycja. Co roku najlepsi producenci artykułów dla niemowląt czy starszych dzieci, wózków, fotelików, a także produktów dla rodziców walczą o nagrodę przyznawaną przez komisję konkursową złożoną z ekspertów.