zabawkaroku-logo.png
Zabawka Roku to konkurs organizowany przez portal zabawkowicz.pl.

Konkurs Zabawka Roku 2021 rozstrzygnięty

01 grudnia 2021
Wśród nagrodzonych nie zabrakło klocków, gier planszowych czy projektora do odtwarzania bajek

Zabawka Roku to konkurs organizowany przez portal zabawkowicz.pl. Dwa razy w roku jury wybiera najbardziej wartościowe zabawki sezonu. Testuje i ocenia pod względem ich wartości edukacyjnych, jakości wykonania, funkcjonalności i bezpieczeństwa. A wszystko po to, by pomóc rodzicom wybrać najlepsze i najbezpieczniejsze zabawki. 

Kryteria oceny:

Bezpieczeństwo i jakość wykonania – rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji, solidność całej konstrukcji, odporność zabawki na uszkodzenia, brak niebezpiecznych substancji oraz elementów

Funkcjonalność - dopasowanie poszczególnych części i dostosowanie całości do małego użytkownika, kompatybilność z innymi produktami, wielofunkcyjność

Pomysł na zabawkę - innowacyjność, oryginalny pomysł, ekologiczne podejście

Wpływ na rozwój dziecka - stymulowanie rozwoju dziecka, zachęcanie do kreatywnego myślenia, wpływ na jego rozwój emocjonalny, społeczny, intelektualny

Design - kolorystyka przyjazna dziecku, atrakcyjne wzornictwo.

Opis zabawki - rzeczywiste dostosowanie do wieku sugerowanego przez producenta lub dystrybutora.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się: BOX MONSTER, przeciąganiec Zippe, SmartMax - My First Acrobats, Origami 3D, ToddleRoad Metropolis, Mini Waffle City, Szumiś z bajkami, klocki magnetyczne Connetix, projektor YellowWall, gry: W poszukiwaniu złotego runa, Logiquest: Shadow Glyphs, Akademia Superbohaterów, Rok w lesie. Znajdź zwierzaka oraz Zestaw do nauki czytania Czytamy Razem. 

Pełna lista nagrodzonych zabawek dostępna jest na stronie www.zabawkaroku.pl/edycje/2021-2/

A większość nagrodzonych firm znajdziecie podczas nadchodzącej edycji Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME już od 16 do 18 lutego!

Do zobaczenia w Targach Kielce!

(MB)

 

Polecane aktualności
29 listopada 2022
Pochodząca z Nowego Jorku ekspertka branży zabawkarskiej po raz kolejny odwiedzi targi Kids’ Time, by opowiedzieć uczestnikom największego w tej części Europy spotkania branży dziecięcej o panujących trendach zabawkarskich. Reyne Rice od ponad 30 lat uznawana jest za kompetentny i obiektywny głos branży, a jej opinie na temat gier, technologii i rozrywki mają wpływ na rynek zabawek na świecie.
18 listopada 2022
Do startu największego spotkania przedstawicieli branży dziecięcej w Polsce pozostało jeszcze trochę czasu, ale przygotowania idą pełną parą, a my znamy coraz więcej szczegółów. Specjalnie dla Was prezentujemy aktualną listę prelekcji, jakie odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka już 22-24 lutego 2023 roku w Targach Kielce.
15 listopada 2022
XIII edycja Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka odbędzie się już 22-24 lutego 2023 roku, ale Wy już dziś możecie zarejestrować swój udział i odliczać dni do rozpoczęcia największego tego typu spotkania branży dziecięcej w Polsce.
14 listopada 2022
Wielki ból głowy mieli jurorzy w tegorocznej edycji konkursu, wybierając najlepsze zabawki i produkty do opieki i pielęgnacji dzieci. Największa w historii edycja, jak zwykle, odkryła wiele nowości, a skrupulatne testy jurorów pozwoliły wyłonić najlepsze Zabawki Roku oraz wręczyć Nagrody Dzieci i Rodziców. Jesteście ciekawi jakie zabawki i produkty triumfowały w plebiscycie?
24 października 2022
TULILO® to firma rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy. Oferta firmy jest bogata w różnego typu zabawki zarówno dla niemowląt jak i starszych dzieci, dlatego każde z nich znajdzie coś dla siebie.
19 października 2022
Obecność międzynarodowych marek podczas największego w tej części Europy spotkania przedstawicieli tego sektora, przyciąga uwagę zagranicznych dziennikarzy i ekspertów. W najbliższej edycji swój udział zapowiedzieli m.in. goście z takich krajów jak: Stany Zjednoczone, Norwegia, Włochy, Turcja, Szwecja i Niemcy.
15 października 2022
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to już dziś zachęcamy Was do odwiedzania zupełnie nowej strony internetowej dedykowanej konkursowi i nagrodzie Kids’ Time Star. Jeśli jesteście ciekawi, jakie marki i artykuły cieszyły się ze statuetki „gwiazdy” w poszczególnych kategoriach i latach, chcecie poznać szacowne grono komisji konkursowej oraz powrócić wspomnieniami do ubiegłych edycji dzięki dostępnym multimediom, koniecznie musicie odwiedzić stronę www.kidstimestar.pl
10 października 2022
My już wiemy, co w poniedziałkowy wieczór, 10 października będą robić miłośnicy planszówek. Jak mawiał klasyk: „Będą grać w grę”… planszową oczywiście! A to dlatego, że właśnie dziś przypada coroczne święto – dzień gier planszowych.