IMG-0261.JPG
Najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii na Targach ENEX 2009.

Kielce znów stają się energetyczną stolicą Polski, a Targi ENEX cieszą się coraz większym uznaniem wśród branży - historia targów ENEX

09 stycznia 2023
12. edycja Targów ENEX, która odbyła się od 3 do 5 marca 2009 roku przyciągnęła do Kielc ponad 120 Wystawców prezentujących najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa oraz najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii – jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. W tym samym czasie odbywały się Targi EKOTECH oraz PNEUMATICON.

#historiatargów #25latenex #enex2009

Targi ENEX w 2009 roku były miejscem spotkania wytwórców energii konwencjonalnej, jak również firm zajmujących się produkcją energii ze źródeł odnawialnych. Łącznie spotkanie branży energetycznej odwiedziło ponad 120 Wystawców. Wystawie towarzyszyły także liczne spotkania branżowe, konferencje i fora. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja poświęcona energetyce jądrowej: „Renesans Energetyki Jądrowej REJ 2009” - „Dlaczego Energetyka Jądrowa”, konferencja dot. odnawialnych źródeł energii oraz energii z biomasy oraz forum GLOBenergii nt. energetyki wiatrowej.

Na ekspozycjach towarzyszących targom ENEX:  EKOTECH i PNEUMATICON można było znaleźć wszystko co związane z gospodarowaniem odpadami oraz pozyskać niezbędną wiedzę nt. m.in. elementów i systemów pneumatycznych i hydraulicznych.

Na jubileuszową 25. edycję targów ENEX zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku. W tym samym czasie odbędzie się 23. edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.