pig.png
Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy na Targach ENEX.

Jeden z najstarszych polskich instytutów naukowych na Targach ENEX

07 lutego 2023
Oprócz działalności naukowej, do zadań Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego należy wypełnianie państwowej służby geologicznej i państwowej służby hydrogeologicznej. Z funkcjonowaniem Instytutu będzie można zapoznać się podczas jubileuszowej edycji Targów ENEX.

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB)  to jeden z najstarszych polskich instytutów naukowych o zasięgu ogólnokrajowym, który został utworzony w 1919 r.  Instytut gromadzi dane geologiczne z terenu całego kraju. Dane te, w większości w postaci cyfrowej, udostępniane są przez Narodowe Archiwum Geologiczne i kilkanaście specjalistycznych baz danych (Centralna Baza Danych Geologicznych, Baza Danych Geologiczno-Inżynierskich, Bank Hydro). Bazy danych geologicznych stanowią źródło informacji o budowie podłoża gruntowego w rejonie planowanej inwestycji. Informacja taka jest konieczna, aby optymalnie zaprojektować odwierty wykonywane w celu pozyskiwania ciepła Ziemi. Wszystkie prace wykonywane są za pomocą nowoczesnego sprzętu pomiarowego oraz wykwalifikowanej kadry specjalistów, którzy posiadają niezbędne uprawnienia geologiczne.

Wśród wykonywanych przez Instytut prac są:

- projekty robót geologicznych pod zabudowę OWC

- dokumentacje powykonawcze dolnego źródła ciepła

- badanie współczynnika efektywnego przewodnictwa cieplnego metodą TRT

- nadzór geologiczny i naukowy nad wykonywaniem podziemnej części instalacji geotermalnej

- oceny potencjału geotermalnego gruntu

- opinie, ekspertyzy.

Oprócz prezentacji najbardziej znaczących firm i instytucji z branży, jubileuszowe Targi ENEX będą okazją do wzięcia udziału w szeregu wydarzeń towarzyszących: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR +, Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej,Konferencja Energia PL, Salon Elektromobilności z pokazami najnowszych modeli samochodów elektrycznych, GRA MIEJSKA w MIEŚCIEOZE z cennymi nagrodami, rozstrzygnięcie konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych rękach” oraz Turniej „Instalator Roku 2023” organizowany przez firmę Corab. Uczestnicy Targów będą mieli okazję spotkać aż dziewięciu najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów zajmujących się branżą OZE.

W tym samym czasie co Targi ENEX odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce.

Udział w targach ENEX jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.