lehmann.png
Lehmann KG z innowacyjnym systemem do czyszczenia rozwiązań OZE na Targach ENEX.

Innowacyjny system do czyszczenia m.in. powierzchni modułów fotowoltaicznych od firmy Lehmann KG na Targach ENEX

17 stycznia 2023
Wśród wystawców jubileuszowych targów ENEX nie brakuje firm oferujących produkty, które pozwalają na wydłużenie żywotności rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Lehmann KG z systemem QLEEN.

Firma Lehmann KG istnieje od 1895 roku, a w Polsce od 10 lat wprowadzając na rynek system oparty na wysięgnikowym rozwiązaniu mycia powierzchni. W ofercie przedsiębiorstwa jest system QLEEN który przeznaczony jest do czyszczenia między innymi powierzchni modułów fotowoltaicznych bazujący na wodzie demineralizowanej, o najwyższym stopniu czystości.

Proponowana przez firmę technologia umożliwia redukcję kosztów usług mycia, dzięki zastosowaniu wysokiej czystości wody demineralizowanej, podnosi efektywność, wydłuża żywotność panela słonecznego, a przede wszystkim  jest przyjazna dla środowiska z uwagi na redukcje konieczności użycia środków chemicznych. Środek chemiczny może być stosowany jedynie podczas mycia zasadniczego powierzchni silnie zabrudzonych. W większości przypadków, oraz przy systematycznym myciu, zdecydowanie wystarcza sama woda demineralizowana, która wysycha szybciej, nie pozostawiając plam i smug. Ultra lekki system umożliwia na prowadzenie prac w sposób tani, szybki i bezpieczny do wysokości 20 m. System QLEEN jest  innowacyjnym, a przy tym zdecydowanie bezpiecznym i ekologicznym rozwiązaniem dla środowiska.

Zapraszamy już od 8 do 9 marca 2023 roku na stoisko firmy Lehmann KG podczas 25. edycji targów ENEX do Targów Kielce!

Nie zwlekaj z rejestracją. Zgłoś swój udział w targach ENEX już dziś: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Targi ENEX odbędą się w tym samym czasie, co Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

(MS)

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.