lehmann.png
Lehmann KG z innowacyjnym systemem do czyszczenia rozwiązań OZE na Targach ENEX.

Innowacyjny system do czyszczenia m.in. powierzchni modułów fotowoltaicznych od firmy Lehmann KG na Targach ENEX

17 stycznia 2023
Wśród wystawców jubileuszowych targów ENEX nie brakuje firm oferujących produkty, które pozwalają na wydłużenie żywotności rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Lehmann KG z systemem QLEEN.

Firma Lehmann KG istnieje od 1895 roku, a w Polsce od 10 lat wprowadzając na rynek system oparty na wysięgnikowym rozwiązaniu mycia powierzchni. W ofercie przedsiębiorstwa jest system QLEEN który przeznaczony jest do czyszczenia między innymi powierzchni modułów fotowoltaicznych bazujący na wodzie demineralizowanej, o najwyższym stopniu czystości.

Proponowana przez firmę technologia umożliwia redukcję kosztów usług mycia, dzięki zastosowaniu wysokiej czystości wody demineralizowanej, podnosi efektywność, wydłuża żywotność panela słonecznego, a przede wszystkim  jest przyjazna dla środowiska z uwagi na redukcje konieczności użycia środków chemicznych. Środek chemiczny może być stosowany jedynie podczas mycia zasadniczego powierzchni silnie zabrudzonych. W większości przypadków, oraz przy systematycznym myciu, zdecydowanie wystarcza sama woda demineralizowana, która wysycha szybciej, nie pozostawiając plam i smug. Ultra lekki system umożliwia na prowadzenie prac w sposób tani, szybki i bezpieczny do wysokości 20 m. System QLEEN jest  innowacyjnym, a przy tym zdecydowanie bezpiecznym i ekologicznym rozwiązaniem dla środowiska.

Zapraszamy już od 8 do 9 marca 2023 roku na stoisko firmy Lehmann KG podczas 25. edycji targów ENEX do Targów Kielce!

Nie zwlekaj z rejestracją. Zgłoś swój udział w targach ENEX już dziś: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Targi ENEX odbędą się w tym samym czasie, co Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

(MS)

 

Polecane aktualności
18 stycznia 2023
Jubileuszowe Targi ENEX zorganizowane w marcu 2012 roku zaowocowały pomysłami wprowadzającymi energię odnawialną coraz szerzej do codziennego życia. Nie zabrakło najnowszych rozwiązań branżowych.
16 stycznia 2023
W imieniu Menlo już od 8 do 9 marca 2023 roku serdecznie zapraszamy do Targów Kielce na stoisko firmy, gdzie na odwiedzających będą czekały specjalne rabaty, upominki oraz team ekspertów zawsze gotowych do pomocy! Do zobaczenia na jubileuszowych Targach ENEX.
16 stycznia 2023
W Targach ENEX 2011 uczestniczyło 160 wystawców z 6 krajów m.in. z Niemiec, Szwecji i Włoch. W Kielcach spotkali się eksperci, przedstawiciele administracji publicznej i czołowi uczestnicy polskiego rynku energii, producenci urządzeń, systemów, dystrybutorzy energii, projektanci, operatorzy sieci, wytwórcy energii konwencjonalnej oraz firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych.
11 stycznia 2023
Od 3 do 5 marca 2010 roku w Targach Kielce podczas Targów ENEX/ENEX Nowa Energia prezentowało się ponad 160 firm, które przyjechały do Kielc z Polski, ale również z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Targom towarzyszyło kilkanaście konferencji, szkoleń i warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej, biopaliw i ekologicznych zastosowań technologicznych w przemyśle.
10 stycznia 2023
W ramach szóstego odcinka z cyklu "Energetyczne Poranki" rozmawialiśmy z Grzegorzem Burkiem, redaktorem naczelnym w serwisie GLOBEnergia. Tematem spotkania były m.in. zmiany cen instalacji fotowoltaicznych, rosnąca liczba prosumentów i mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz "boom" na fotowoltaikę firmową i pompy ciepła. Nie zabrakło także informacji, jakie atrakcje dla Zwiedzających Targi ENEX przygotowuje GLOBEnergia. Odcinek powstał we współpracy z Mercedes-Benz Nobile Motors Kielce.
09 stycznia 2023
12. edycja Targów ENEX, która odbyła się od 3 do 5 marca 2009 roku przyciągnęła do Kielc ponad 120 Wystawców prezentujących najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa oraz najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii – jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. W tym samym czasie odbywały się Targi EKOTECH oraz PNEUMATICON.
05 stycznia 2023
Elegancki wygląd, ekologiczny czynnik R32, dokładna izolacja termiczna elementów chłodniczych - to tylko kilka z wielu zalet pomp ciepła z serii VGE Eco Air, która została zaprojektowana z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych. Takie rozwiązania zaprezentuje firma Solgen podczas jubileuszowej edycji Targów ENEX.
04 stycznia 2023
W marcu 2008 roku w Targach Kielce zorganizowano trzydniowe spotkanie przedstawicieli kilku branż: energetycznej, komunalnej oraz pneumatycznej i hydraulicznej. Po raz pierwszy oprócz Targów ENEX i EKOTECH, w jednym czasie miały miejsce również Targi PNEUMATICON. W wydarzeniu wzięło udział ponad 130 Wystawców z Polski, Anglii, Szwecji i Niemiec.