IMG-2516.JPG
ENEX 2011 pełen branżowych nowości.

Historia targów ENEX, czyli jak wyglądały targi w 2011 roku?

16 stycznia 2023
W Targach ENEX 2011 uczestniczyło 160 wystawców z 6 krajów m.in. z Niemiec, Szwecji i Włoch. W Kielcach spotkali się eksperci, przedstawiciele administracji publicznej i czołowi uczestnicy polskiego rynku energii, producenci urządzeń, systemów, dystrybutorzy energii, projektanci, operatorzy sieci, wytwórcy energii konwencjonalnej oraz firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych.

#historiatargów #25latenex

Celem każdego spotkania w ramach Targów ENEX zawsze jest promocja polskiej energetyki, prezentacja nowości technicznych i technologicznych branży energetycznej oraz promocja najnowszych technologii pozyskiwania energii niskoemisyjnej. Tak też było w 2011 roku, kiedy targom towarzyszyło kilkanaście konferencji i seminariów. Organizatorzy zaprezentowali tematy bliskie regulatorowi rynku energii, dotyczące - inwestycji w inteligentne sieci energetyczne, budowania świadomości klientów, zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, efektywności energetycznej - prezentacji możliwości oszczędnego gospodarowania energią. Wśród wydarzeń towarzyszących targom były: konferencja „Renesans Energetyki Jądrowej 2011 - Perspektywy energetyki jądrowej i jej wpływ na środowisko", konferencja „Odnawialne Źródła Energii – ENEX 2011”, „Świętokrzyska Giełda Kooperacyjna Nowych Technologii Energii Odnawialnej – Technologie Przyszłości”, bezpłatne warsztaty na temat biomasy i biogazowni. Nie zabrakło spotkań z energią odnawialną takich jak: FORUM POMP CIEPŁA, FORUM ENERGII WIATRU oraz FORUM SOLAR+.

Targom ENEX towarzyszyły Targi EKOTECH oraz PNEUMATICON.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja targów ENEX oraz 23. edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami. Zapraszamy do Targów Kielce!

Aby wziąć udział w targach, wystarczy się zarejestrować : https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.