industria.jpg
Źródło zdjęcia: industria.eu

Grupa Industria i Rolls-Royce SMR podpisały memorandum przy wdrażaniu małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce!

10 lutego 2023
Pierwszego dnia Targów ENEX podczas spotkania Centralnego Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich zaprezentowana zostanie technologia oferowana przez firmę Rolls-Royce SMR, która ma zostać wykorzystana przy wdrażaniu małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA zawarła z Rolls-Royce SMR memorandum umożliwiające współpracę przy wdrażaniu małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce. Wybrana technologia ma umożliwić realizację zeroemisyjnych celów energetycznych Centralnego Klastra Wodorowego oraz wyprodukowanie 50 tys. ton czystego wodoru rocznie. 

Jak można przeczytać na stronie Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej INDUSTRIA  jest to zdecydowany krok w kierunku realizacji założeń Klastra. W swojej wypowiedzi Tom Samson, Prezes Rolls-Royce SMR podkreślał znaczenie podpisania menorandum: „To ważny krok w naszych relacjach z ŚGP INDUSTRIA – określający ramy współpracy, według których będziemy pracować nad wspólnymi planami wykorzystania naszej technologii SMR w Polsce do dekarbonizacji energochłonnego przemysłu i produkcji czystej energii dla przyszłych pokoleń.”

ŚGP INDUSTRIA jest częścią Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) i jak podkreślał jej Prezes - Cezariusz Lesisz: „Współpraca z Rolls-Royce SMR to wielka szansa dla regionu świętokrzyskiego i spółek z grupy kapitałowej ARP na rozwój zaawansowanej technologicznie bazy przemysłowej dla małej energetyki jądrowej w Polsce.”

Prezentacja technologii oferowanej przez firmę Rolls-Royce SMR odbędzie się 8 marca 2023 roku o godzinie 12 podczas spotkania Centralnego Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach Targów ENEX w Targach Kielce.

Wstęp na Targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/enex

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.