ENEX / ENEX Nowa Energia (28-29.04.2021)

XXIV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki
XIX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX

Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

Na targi zapraszają min.:

Spotkamy się 28 i 29 kwietnia 2021 r.

Targi ENEX tradycyjnie odbywały się pod koniec lutego, niestety z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju, a także obowiązki, jakie spoczęły w związku z tym na Targach Kielce, wystawa nie może odbyć się w planowanym terminie. Organizatorzy, dla których bezpieczeństwo oraz realizacja celów biznesowych uczestników targów są najważniejsze, zdecydowali się na przełożenie wydarzenia.

  enex-2021-rejestracja-zwiedzajacych
  enex-2021-rejestracja-wystawcow

Tradycja i nowoczesność – kumulacja energii na targach ENEX / ENEX Nowa Energia

targi energetyczne enex kielce

Przedstawiciele branży odnawialnych źródeł energii oraz firmy specjalizujące się w produkcji i dystrybucji energii tradycyjnej spotykając się wspólnie w Targach Kielce.

Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii od lat elektryzują branżę. W tym roku wydarzenie odbędzie się od 28 do 29 kwietnia.

Zeszłoroczna edycja była największym spotkaniem branży OZE w naszym kraju. Targi ENEX / ENEX Nowa Energia odwiedziło 8 tysięcy gości z Polski i Europy, a swoją ofertę prezentowało 176 firm z 14 krajów.

Kto na targach ENEX / ENEX Nowa Energia?

Targi ENEX/ ENEX Nowa Energia to miejsce spotkań profesjonalistów. Wydarzenie dedykowane jest zarówno branży energii tradycyjnej, jak i odnawialnej. Wystawcami targów są firmy zajmujące się wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii, producenci maszyn oraz urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych, a także przedsiębiorstwa z branży budownictwa energetycznego. Nowoczesna energia to zaś fotowoltaika, czy pompy ciepła i samochody elektryczne.

Wśród zwiedzających Targów Kielce nie brakuje specjalistów z branży: instalatorów, dystrybutorów, deweloperów, a także przedstawicieli administracji publicznej i decydentów samorządowych - Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni targami. Bardzo duża frekwencja osób odwiedzających, którzy wiedzą po co tutaj przyszły: dużo fachowców, instalatorów, projektantów. – mówi o targach ENEX/ ENEX  Nowa Energia Marcin Nowak - Prezes firmy Nowatermia – wyłącznego dystrybutora marki Thermia i Titon.

panele fotowoltaiczne na targach enex Energetyczny tygiel

Połączenie tradycji i nowoczesności daje wiele możliwości. Obecność przedstawicieli firm z całej Europy umożliwia porównanie oferty produktowej i usługowej konkurencji. To także okazja do zadawania pytań, a dzięki profesjonalnym zwiedzającym również konfrontacji pomysłów z oczekiwaniami branży.

Targi ENEX / ENEX Nowa Energia to największe targi branży OZE – obecność na wydarzeniu to wizerunkowy obowiązek - Mogliśmy spotkać się z naszymi stałymi odbiorcami, dużymi firmami, z którymi na co dzień współpracujemy. To była świetna okazja do tego, żeby zacieśnić te relacje i w sympatycznej atmosferze spędzić czas na tym spotkaniu. To świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, nie spodziewaliśmy się takiego dużego zainteresowania klientów- Członek Zarządu ABAKOSTEEL S.C. Adam Dobrzewiński.

Zeszłoroczną edycję targów odwiedziło 8 tysięcy profesjonalnych zwiedzających, co przełożyło się na ogromną ilość spotkań oraz podpisanych kontraktów. – To był dla nas bardzo intensywny czas wielu spotkań i ciekawych rozmów. Wierzymy, że nawiązane na targach kontakty przełożą się na przyszłe relacje biznesowe z nowymi klientami i realną współpracę –mówi Katarzyna Matera z KENO Sp. z o.o.

Wiedza na wyciągnięcie ręki

Organizatorzy targów ENEX / ENEX Nowa Energia stawiają także na dzielenie się wiedzą. Tradycją targów są wydarzenia towarzyszące o bogatym programie. Konferencje naukowe, fora techniczne czy branżowe spotkania to punkt obowiązkowy zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców.

Na liście organizowanych w trakcie targów spotkań znajdują się między innymi FORUM SOLAR+ - ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV, FORUM POMP CIEPŁA dedykowane przedstawicielom branży energetyki odnawialnej, a także KONGRES PORT PC - najważniejsze wydarzenie przemysłu pomp ciepła. Niezwykle istotnym punktem programu jest ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem KONFERENCJA ENERGIA PL. Jest ona w pełni poświęcona tematyce magazynowania energii w odniesieniu do rynku energetyki oraz elektromobilności w kontekście szybkiego ładowania.

Uzupełnieniem oferty targów są przygotowane przez organizatorów salony i wystawy. Pasaż energetyczny to miejsce spotkań z energetyką odnawialną: ekologiczne i ekonomiczne pompy ciepła oraz fotowoltaika. Salon Elektromobilności zaprasza wszystkich zainteresowanych samochodami z napędem elektrycznym, ale także producentów infrastruktury: stacji ładowania i baterii. Wystawie towarzyszy także Salon Budownictwa Pasywnego, gdzie prezentowane są najnowsze osiągnięcia energooszczędnego budownictwa.

Najlepszym zaproszeniem na kolejną edycję wydarzenia niech będą słowa jednego z  wystawców, Bartosza Malawskiego z firmy AFORE - Wydaje mi się, że są to aktualnie najlepsze targi w Polsce!

Targi ENEX / ENEX Nowa Energia rozpoczną się 28 kwietnia i potrwają dwa dni. 

Aktualności
01 marca 2021
W Malkowicach (woj. świętokrzyskie) rozpoczął się montaż pierwszego z dziesięciu wiatraków, które tworzyć będą jedną z największych farm wiatrowych w województwie. Szacuje się, inwestycja może być warta około 150 milionów złotych.
18 lutego 2021
Targi Enex to największe w Polsce wydarzenie dedykowane branży odnawialnych źródeł energii. Towarzyszące mu targi 4Insulation to także jedyna w Polsce wystawa skupiająca się wokół izolacji przemysłowych. Pojawienie się firmy na tych wydarzeniach to gwarancja sukcesu. Rozumiemy jednak, że to duży koszt, dlatego podpowiadamy: skorzystaj z dofinansowania klastra LTPP.
05 lutego 2021
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło pierwszy etap konkursu na opracowanie samochodów dostawczych o napędzie elektrycznym zasilanym z sieci lub ogniw paliwowych wodorowych. WysokieNapiecie.pl jako pierwsze publikuje wizualizacje czterech zwycięskich projektów.
26 stycznia 2021
LONGi to jeden z wiodących na świecie producentów paneli fotowoltaicznych. 26 stycznia chińskie przedsiębiorstwo podpisało umowę z jednym z największych dystrybutorów firmą KENO, z siedzibą w Gliwicach. Spółka od lat jest jednym z wystawców targów Enex.
14 stycznia 2021
14 stycznia ruszyła rejestracja dla osób, które chcą odwiedzić targi ENEX, które już 28 kwietnia rozpoczną się w Targach Kielce. Ta największa w Polsce wystawa energii odnawialnej co roku przyciąga tysiące zwiedzających z branży.
11 stycznia 2021
Tylko 32 proc. Gmin w Polsce zawarło porozumienie z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki w wodnej w ramach programu „Czyste Powietrze” podaje Polski Instytut Ekonomiczny. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców najwięcej wniosków złożono na Dolnym Śląsku.
17 grudnia 2020
Największe w Polsce targi odnawialnych źródeł energii i energetyki tradycyjnej tym razem odbędą się 28 i 29 kwietnia. Gwarantujemy, jednak, że nowy termin nie wpłynie na poziom wystawy.
02 grudnia 2020
W 2020 r. liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce sięgnęła 375 tys.. Ich moc przekroczy 2,5 GW, a produkcja szacowana jest na 1,5 proc. zużywanej w Polsce energii elektrycznej - wynika z raportu Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej (SBF) POLSKA PV.
20 listopada 2020
W kwietniu tego roku Minister klimatu Michał Kurtyka powołał Zespół do spraw Rozwoju Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii i Korzyści dla Polskiej Gospodarki. Będzie to organ opiniodawczy i doradczy ministra właściwego do spraw klimatu oraz energii.
19 listopada 2020
Sektor Odnawialnych Źródeł Energii to jeden z najszybciej rosnących rynków na świecie. Jego wartość szacowana jest na biliony dolarów. Najnowsze rozwiązania branży można znaleźć na największym wydarzeniu OZE – targach ENEX.
09 listopada 2020
W ostatnim czasie branża fotowoltaiczna przeżywa boom. Coraz więcej firmy, ale także osób prywatnych decyduje się na montaż paneli, które dają nie tylko oszczędność finansową, ale są także ekologicznym rozwiązaniem, chroniącym środowisko. Najnowsze rozwiązania z dzieciny fotowoltaiki można zobaczyć na targach ENEX w Kielcach, a dofinansowanie na instalacje można uzyskać dzięki programowi Mój Prąd.
06 listopada 2020
W miniony czwartek, 5 listopada podpisano umowę w Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ze spółką PGE Energia Odnawialna mającą na celu sfinalizowanie projektu budowy instalacji fotowoltaicznych.
23 października 2020
Wrzesień od lat był dla pracowników Targów Kielce bardzo pracowitym miesiącem. Sytuacja epidemiologiczna w kraju dołożyła pracy załodze kieleckiego ośrodka – część wystaw planowanych na wiosnę 2020 roku obyła się właśnie we wrześniu. Co o wystawach mówią wystawcy? Jak oceniają przygotowanie targów? Czy w halach jest bezpiecznie?
08 października 2020
Pod koniec sierpnia po polskich drogach jeździło już blisko 14 tysięcy samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W pierwszych miesiącach 2020 roku nastąpił prawdziwy boom na zakup takich aut, a w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku wzrost szacuje się na blisko 90%.
21 sierpnia 2020
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC przeprowadziła badania liczby sprzedanych pomp ciepła w Polsce w I półroczu 2020 roku. Szczególnie widoczne wzrosty widać w segmencie powietrznych pomp ciepła.
05 sierpnia 2020
Z badań przeprowadzonych przez Polską Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła wynika, że branża pomp ciepła w Polsce dobrze prosperowała przez okres ograniczeń, które zostały wprowadzone w czasie pandemii Covid 19. W lutym 2021 roku odbędzie się już 24 edycja Targów ENEX, podczas których będzie możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku OZE.
23 lipca 2020
Elektryfikacja podstawą przyszłości transportu, ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej. Jakie będą konsekwencje dla Polski?
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy