nuno-marques-0GbrjL3vZF4-unsplash.jpg
Rekordowe wyniki fotowoltaiki.

Fotowoltaika z rekordowymi wynikami

26 lipca 2022
Jak napisał na Twitterze Marek Józefiak, rzecznik Greenpeace Polska, elektrownie słoneczne między g. 12, a 13 wyprodukowały więcej energii niż w maju! Rekordowo wygląda również zestawienie zainstalowanych mikroinstalacji w pierwszym kwartale 2022 roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z fotowoltaiki korzysta w Polsce ponad milion prosumentów.

Od 2019 roku obserwujemy dynamiczny wzrost liczby i  mocy mikroinstalacji przyłączanych do  sieci dystrybucyjnych. Z pewnością duży wpływ na to miały programy wsparcia „Mój Prąd” i ,,Czyste Powietrze”. Jak można przeczytać w raporcie Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, liczba wszystkich mikroinstalacji przyłączonych do sieci dystrybucyjnej pod koniec 2021 roku była prawie dwukrotnie większa niż w  latach poprzednich. Na koniec I kwartału 2022 roku zaś liczba przyłączonych mikroinstalacji przekroczyła 1 mln, a ich łączna moc wyniosła 7,3 GW. Według dokumentu „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” zatwierdzonego w 2021 roku, taki wynik miał zostać osiągnięty w 2030 roku.

Taka perspektywa napawa optymizmem również organizatorów 25. edycji Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz 20. edycji Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA, które odbędą się od 8 do 9 marca 2023 roku.

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej edycji targów!

(MCh)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.