Projekt-bez-tytulu.png
Firma MMB Drives Wystawcą targów.

Firma MMB Drives z propozycją unikalnych rozwiązań technologicznych na Targach Enex

28 lutego 2023
Firma MMB Drives - Wystawca Targów Enex zajmuje się m.in. produkcją urządzeń energoelektronicznych z wykorzystaniem unikalnych rozwiązań technologicznych. W programie drugiego dnia targów, 9 marca w Sali konferencyjnej E3 Targów Kielce zaplanowano spotkanie połączone z prezentacją prof. dr hab. inż. Zbigniewa Krzemińskiego Prezesa Zarządu MMB Drives nt. rozproszonego systemu regulacji parametrów sieci niskiego napięcia. Zapraszamy do udziału w targach, wstęp bezpłatny.

Przyłączanie mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnych niskiego napięcia prowadzi do zmiany charakteru linii z jednokierunkowych na dwukierunkowe. Występuje zmiana kierunków spadków napięcia w przewodach fazowych. W wielu przypadkach w przewodzie neutralnym płynie prąd o dużej wartości powodujący powstawanie spadków napięcia znacznie zmieniających napięcia fazowe. Pojawia się problem działania falowników stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych i ich wyłączanie, jeżeli napięcie chociaż w jednej fazie przekroczy dopuszczalną wartość. Problem przekraczania dopuszczalnych napięć fazowych rozwiązywany jest za pomocą urządzenia Smart Grid Enabler™ opracowanego w firmie MMB Drives. Zastosowano symetryzację prądów fazowych i dodawanie napięć. Uzupełnieniem jest propozycja nowych wymagań dotyczących przekształtników do mikroinstalacji uzupełniających obecnie stosowane. Na podstawie analizy przypadków występujących w sieciach zaproponowano symetryzację prądów realizowaną przez przekształtniki zainstalowane u prosumentów. Ponadto instalacje prosumenckie wyposażone w magazyny mogą gromadzić energię przy wzrostach napięcia powyżej przyjętego ograniczenia. Wykorzystanie funkcji symetryzacji prądów i gromadzenia energii w instalacjach prosumenckich umożliwi stabilizację napięcia w sieci przy użyciu urządzeń Smart Grid Enabler™ zainstalowanych na sieci, co utworzy rozproszony system.

Targi Enex, od 8 do 9 marca będą okazją do porozmawiania z przedstawicielami firmy MMB Drives na temat oferowanych rozwiązań i technologii.  W Sali konferencyjnej E3 Targów Kielce, 9 marca o godzinie 12 odbędzie się również spotkanie połączone z prezentacją prof. dr hab. inż. Zbigniewa Krzemińskiego - Prezesa Zarządu MMB Drives „Rozproszony system regulacji parametrów sieci niskiego napięcia”.

MMB Drives sp. z o.o. zajmuje się realizacją projektów naukowo-badawczych, a także produkcją, głównie urządzeń energoelektronicznych, stosując unikalne rozwiązania technologiczne. Firma ma w swojej ofercie m. in.: MMB SmartGridEnabler – automatyczny regulator napięcia w sieciach nN, kompensatory mocy biernej, elektrownie wiatrowe MMB Drives 40 kW oraz przemienniki do elektrowni wiatrowych o mocy do 10 i do 40kW.

Zapraszamy do Targów Kielce, wstęp na targi bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować na stronie: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MSi)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.