debaty-aktualnosci-690x460px-Kalinski.jpg
Firma Kaliński – Układy wydechowe dołącza do grona wystawców targów Autostrada Nowa Infrastruktura

Firma Kaliński – Układy wydechowe dołącza do grona wystawców targów Autostrada Nowa Infrastruktura. Zobacz, jakie usługi zaprezentuje

26 lutego 2024
Producent, dystrybutor oraz serwisant układów wydechowych do samochodów ciężarowych oraz osobowych zaprezentuje swoją ofertę produktów oraz usług podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura. Nie zabraknie pokazu najpopularniejszej usługi - regeneracji katalizatorów do pojazdów osobowych i ciężarowych.

Firma Kaliński – Układy wydechowe działa na rynku od ponad 30 lat, świadcząc usługi oraz sprzedając produkty z zakresu układów wydechowych na terenie Polski i Europy.

Firmę tworzą pasjonaci motoryzacji, którzy zajmują się serwisem, naprawą, a także produkcją i dystrybucją układów wydechowych do wszelkiego rodzaju pojazdów. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze, specjaliści z Kaliński – Układy wydechowe są w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające i trudne zamówienia klientów.

W ofercie producenta znajdują się tłumiki, ozdobne końcówki do tłumików, katalizatory, filtry cząsteczek stałych, FAP, DPF, GPF rury gięte, kolana, a także elementy mocowań i przyłączy. Firma zajmuje się również dystrybucją produktów do układów wydechowych światowych marek, takich jak: Walker, Imasaf, Bosal oraz polskich liderów rynku: Polmostrów, Edex, Ferroz.

Podczas Targów Autostrada Nowa Infrastruktura Kaliński – Układy wydechowe zaprezentuje szeroką gamę usług, w tym metodę regeneracji katalizatorów i filtrów cząstek stałych. Jako jedna z nielicznych, firma realizuje także regenerację z użyciem unikalnej metody wymiany znajdujących się w środku wkładów.

Kaliński – Układy wydechowe podczas targów Autostrada Nowa Infrastruktura zaprezentuje:

Regenerację filtrów cząstek stałych – DPF, FAP, GPF do pojazdów osobowych

Regeneracja inaczej określana jest jako czyszczenie. W przypadku, kiedy wkład filtra nie jest uszkodzony mechanicznie do regeneracji firma używa Brytyjskiej maszyny Hartridge DPF 300. Maszyna usuwa zanieczyszczenia z użyciem sprężonego powietrza, a także spalania zanieczyszczeń w wysokiej temperaturze.

Regenerację filtrów cząstek stałych do pojazdów ciężarowych – małe filtry

Regeneracja jest procesem przywracającym pierwotną sprawność filtrom cząstek stałych. Jeśli po dokonaniu diagnozy istnieje pewność, że wnętrze filtra nie jest uszkodzone mechanicznie firma stosuje regenerację za pomocą maszyny Hartridge DPF 300. Maszyna pozwala na wydmuchanie zanieczyszczeń oraz ich wypalenie. Metoda może być stosowana do wielu rodzajów pojazdów ciężarowych, wspominany produkt dotyczy mniejszych filtrów cząstek stałych pojazdów ciężarowych.

Regenerację filtrów cząstek stałych do pojazdów ciężarowych – duże filtry

Usługę regeneracji filtrów cząstek stałych w zależności od jego stanu firma Kaliński wykonuje na dwa sposoby. W przypadku, kiedy filtr jest cały i nie ma mechanicznych uszkodzeń znajdującej się w jego środku ceramiki regenerację wykonuje się przy użyciu maszyny Hartridge DPF 300. Z użyciem maszyny wydmuchuje się zalegającą sadzę. Jeśli ilość sadzy jest zbyt duża dodatkowo następuje jej wypalenie do postaci popiołu i kolejne wydmuchanie. Regeneracja z użyciem Hartridga pozwala na wyczyszczenie filtra cząstek stałych do MAN TGX, IVECO Stralis, VOLVO FH, DAF XF 106, SCRANIA R6.  

Regenerację katalizatorów do pojazdów osobowych, ciężarowych

Najbardziej cenioną przez klientów Kaliński – Układy wydechowe usługą jest regeneracja katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów. W przypadku katalizatorów problemem nie jest ich zapchanie sadzą, a utlenianie metali szlachetnych, co uniemożliwia ich sprawne działanie. W firmie Kaliński regeneracja polega na wymianie wkładów na nowe, a katalizator jest ponownie w pełni sprawny. Ponieważ regeneracja jest realizowana z użyciem oryginalnej obudowy unika się problemów montażowych.

Usługa regeneracji katalizatorów SCR przez firmę Kaliński zdobyła Złoty Medal Targów Kielce EKOTECH 2023 oraz została Produktem Roku 2023 magazynu autoEXPERT w 2023.

Targi Autostrada Nowa Infrastruktura zostały zaplanowane od 10 do 11 kwietnia 2024 roku!

Zostań wystawcą: https://www.targikielce.pl/autostrada-nowa-infrastruktura/dla-wystawcow/zostan-wystawca 

/YY/

 

Polecane aktualności
11 kwietnia 2024
Podczas uroczystej gali Targów Budownictwa Infrastrukturalnego jurorzy wyróżnili osiem firm. Ocenie podlegały najbardziej innowacyjne produkty w sferze budownictwa drogowego oraz atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego. Wśród zwycięzców - producent pudru z przetworzonych opon oraz firma produkująca wielofunkcyjne zamiatarki.
11 kwietnia 2024
Rafa Hałeła przed Adamem Plakiem i Arkadiuszem Stachurą zwyciężył w konkursie sprawnościowym zorganizowanym podczas Targów AUTOSTRADA. Zwycięzca otrzymał czek na 1500 złotych.
10 kwietnia 2024
Najlepsi eksperci z kraju spotkali się w Targach Kielce by rozmawiać o oświetleniu, obniżeniu kosztów energii, rozwoju dróg w województwie świętokrzyskim oraz o tym, jak nie być pod kreską… Za nami pierwszy dzień konferencji i debat podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
10 kwietnia 2024
– W tej chwili w Polsce mamy ponad 5100 kilometrów dróg szybkiego ruchu, dróg o najwyższym standardzie. Kielce są szczególnym miejscem na mapie Polski, jeżeli chodzi o tematykę infrastrukturalną, a targi Autostrada Nowa Infrastruktura jest imprezą o renomowanej pozycji – podkreślił Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
09 kwietnia 2024
Chińska firma z Malezji specjalizująca się w produkcji sprzętu do budowy mostów i rozwiązań dostosowywania konstrukcji mostów zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Z ofertą wystawcy można zapoznać się już 10 i 11 kwietnia!
08 kwietnia 2024
Samochód ciężarowy oraz profesjonalne maszyny do obróbki powierzchni betonowych, stalowych oraz asfaltowych zaprezentuje firma S-T-P Strahltechnik podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym!
08 kwietnia 2024
Firma świadcząca usługi z zakresu sprzedaży, finansowania i ubezpieczenia pojazdów ciężarowych zaprezentuje swoją ofertę podczas targów budownictwa drogowego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie odbędzie się już od 10 do 11 kwietnia!
05 kwietnia 2024
Dystrybutor i producent przyczep, naczep i wywrotek PTM Polska przedstawi swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany przenośnik bunkrowy PBRP35 z ruchomą podłogą CF i zasilaczem hydraulicznym. Odbierz darmowy bilet wstępu i nie przegap tej premiery!