P3230021.JPG
ENEX 2004 cieszył się dużym zainteresowaniem Zwiedzających!

ENEX po raz siódmy w Kielcach - historia targów

30 listopada 2022
W 2004 roku dynamika wzrostu sektora energetycznego wynosiła ponad 15 % rocznie, a wstąpienie Polski do Unii Europejskiej wiązało się z podjęciem nowych działań i wykorzystaniem dostępnych możliwości finansowania na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej. Formuła Targów ENEX’2004 pozwoliła na dotarcie do firm z branży energetycznej prezentujących nowości techniczne i rozwiązania sprawdzone na świecie.

#25latenex #historiatargów

VII Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX  i Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia, które odbyły się od 23-25 marca 2004 roku w Targach Kielce, stworzyły okazję do prezentacji krajowych i światowych technik i technologii energetycznych, a także osiągnięć w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii.

W spotkaniu branży energetycznej wzięli udział zarówno wytwórcy energii metodami konwencjonalnymi, dystrybutorzy, firmy z sektora energetyki odnawialnej, projektanci, wytwórcy oprzyrządowania  dla elektrowni, jak również przedstawiciele przedsiębiorstw komunalnych i producenci zielonej energii.

Targom towarzyszyła IV Międzynarodowa Konferencja „Odnawialne źródła energii – szanse i bariery zielonej energii w Polsce” oraz konferencja „Strategia Elektroenergetyki w XXI wieku – EPS 2003”.

Wspólnie z Targami Kielce wydarzenie współorganizowała Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawowało Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
03 lutego 2023
MiastOZE to wielka strefa wystawiennicza GLOBENERGIA, do której będzie można wybrać się podczas Targów ENEX. Zwiedzający Targi Kielce będą mieli okazję poznać liderów z branży z najnowszymi technologiami energooszczędnymi i urządzeniami OZE, wziąć udział w merytorycznych forach i konferencjach oraz grze miejskiej z atrakcyjnymi nagrodami.
03 lutego 2023
Wszystkich instalatorów pomp ciepła, fotowoltaiki i kolektorów słonecznych zapraszamy do udziału w konkursie: "Dobre praktyki w dobrych rękach"! Celem projektu jest znalezienie pomysłodawców innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz ekologicznych i energooszczędnych inwestycji. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pierwszego dnia Targów ENEX.
02 lutego 2023
SolarEdge tworzy inteligentne technologie energetyczne, które napędzają rozwój przyszłości. Jednym z nich są innowacyjne rozwiązania falownikowe, z którymi będzie można zapoznać się w trakcie jubileuszowych Targów ENEX od 8 do 9 marca 2023 roku.
02 lutego 2023
Uczestnicy pierwszego dnia jubileuszowych Targów ENEX, 8 marca 2023 mogą wziąć w konferencji ENERGIA PL poświęconej magazynom energii - ich finansowaniu, opłacalności i korzyściach z ich zastosowania. Spotkanie w czterech grupach tematycznych odbędzie się w godz. 9:00-17:00 w Targach Kielce.
01 lutego 2023
W marcu 2014 roku w halach wystawienniczych Targów Kielce królowała tematyka ściśle powiązana z energetyką, elektrotechniką oraz energią odnawialną, a to za sprawą 17. edycji Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz 12. edycji Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia. W 2023 roku Targi ENEX świętują swój jubileusz 25-lecia.
31 stycznia 2023
Ponad 26-letnie doświadczenie w dziedzinie fotowoltaiki i systemy elektryczne zainstalowane w ponad 150 państwach na świecie – tak w liczbach można przedstawić imponującą działalność firmy Sungrow – jednego z Wystawców jubileuszowych Targów ENEX. Zapraszamy na stoisko przedsiębiorstwa do Targów Kielce od 8 do 9 marca 2023 roku.
30 stycznia 2023
W 2021 roku w Polsce sprzedano ponad 56 tys. pomp ciepła, a w 2022 roku już ponad 206 tys. ! Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 może okazać się rekordowy, ponieważ pompy ciepła to technologia, która pozwala na ekologiczne, efektywne i tanie ogrzewanie. Będzie się można o tym przekonać podczas Forum Pomp Ciepła, w trakcie jubileuszowych Targów ENEX. Wstęp na wydarzenie bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
30 stycznia 2023
Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce na koniec listopada 2022 r. zbliżyła się do 12 GW i to właśnie fotowoltaika w sektorze odnawialnych źródeł energii zajmuje pierwsze miejsce z ponad 54-proc. udziałem w stosunku do pozostałych źródeł. Branży PV w całości poświęcone zostanie XIV FORUM SOLAR + organizowane drugiego dnia jubileuszowych Targów ENEX. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.