03-02-2023-96dpi-enex.jpg
Eksperci Soltec na Enex.

Eksperci Soltec na targach Enex

03 marca 2023
Do rozpoczęcia targów ENEX zostało już tylko kilka dni. Czas spędzony w Kielcach z pewnością będzie okazją do wielu biznesowych spotkań, jednak 8 i 9 marca każdy będzie miał również okazję wysłuchać szkoleń i wystąpień ekspertów, które poszerzą perspektywę postrzegania branżowych trendów. Nie zabraknie na nich również specjalistów Soltec.

SOLACADEMY też będzie na ENEXIE

Soltec od lat prowadzi cykl szkoleń pod nazwą SOLACADEMY. Podczas zajęć każdy z uczestników może zdobyć wiedzę na temat urządzeń z naszej oferty oraz poznać wszystkie szczegóły dotyczące ich montażu, konfiguracji czy serwisowania.

Nie inaczej będzie na ENEX. Już pierwszego dnia targów 8 marca w Sali C1, znajdującej się w hali C, odbędzie się szkolenie „Zestawy do magazynowania energii – poznaj gotowe rozwiązania”. Przez godzinę ekspert Soltec i projektant systemów PV, Damian Wilczek opowie o technologiach dostarczanych przez Victron Energy, Kehua Tech oraz Hypontech, które pozwalają na gromadzenie energii z fotowoltaiki.

Będzie to okazja, aby poznać ofertę produktową tych marek, dowiedzieć się, jak dopasować odpowiedni magazyn energii, tak aby spełniał on oczekiwania każdego prosumenta i stworzył sprawny układ razem z instalacją PV.

- W Soltec wierzymy, że magazynowanie energii z PV wkrótce stanie się standardem, dlatego warto już teraz przygotować się do tych zmian. Na szkoleniu zaprezentuję komponenty od renomowanych producentów, którzy eksportują swoje rozwiązania zarówno na rynki europejskie, jak i azjatyckie. Warto poznać ich rozwiązania, aby zapewnić konkurencyjność swojej firmie – mówi Damian Wilczek.

Kliknij tutaj, aby zapisać się na bezpłatne szkolenie.

Nie zabraknie premier

Tego samego dnia Krzysztof Bukała specjalista ds. magazynowania energii zaprezentuje nowość w ofercie Soltec, czyli magazyn energii iStoragE od Kehua Tech. Urządzenie będzie również prezentowane na naszym stoisku E-48.

Nowoczesne urządzenie typu All-In-One ze zintegrowanym falownikiem hybrydowym pozwala na rozbudowę systemu do 8 modułów akumulatorowych. Każdy z nich dysponuje pojemnością 5 kWh, zatem inwestor otrzymuje możliwość stworzenia układu będącego w stanie zmagazynować nawet 40 kWh energii elektrycznej. Kehua Tech zadbała o wygodę instalatorów, ponieważ instalacja magazynu energii jest wyjątkowo szybka i prosta.

Kehua Tech to lider w produkcji systemów UPS i komponentów energoelektronicznych dla przemysłu OZE na rynkach azjatyckich. Zdobywane przez lata doświadczenie zaprocentowało przy pracach konstrukcyjnych nad iStoragE. Urządzenie może przełączyć się w tryb zasilania awaryjnego w przeciągu 10 milisekund, to wystarczająco szybko, aby urządzenia elektryczne nie zarejestrowały spadku napięcia z sieci elektroenergetycznej.

Prezentacja produktu odbędzie się na arenie E.

Z kolei 9 marca wspomniany już Damian Wilczek przedstawi falowniki hybrydowe od Hypontech z linii produktowej HHT. Inwertery mogą automatycznie zaadaptować się do systemu zarządzania BMS, co pozwala na dużą elastyczność i możliwość pracy urządzenia z magazynami energii od różnych producentów.

Nie brakuje również rozwiązań inżynieryjnych pozwalających na konfigurację wyboru odpowiedniego trybu zarządzania energią, co ułatwia dostosowanie pracy urządzenia do profilu zużycia energii odpowiadającego preferencjom prosumenta.

Forum nowych trendów

25. edycja targów ENEX będzie również okazją do zaznajomienia się z najnowszymi trendami w branży PV. Przestrzenią ku temu będzie Forum Fotowoltaiczne Solar+.

9 marca swoją prelekcję pt. „Rok 2023. Kierunki rozwoju domowych magazynów energii” wygłosi Krzysztof Bukała.

- Od 2020 roku obserwujemy silny wzrost zainteresowania magazynami energii u naszych klientów. Polscy prosumenci są zainteresowani przechowywaniem energii z PV z kilku powodów. Skąd wynika ten trend? O tym opowiem przy okazji swojego wystąpienia – mówi Krzysztof Bukała.

Wejdź tutaj, aby zarejestrować się na wydarzenie.

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.