Targi-Kielce-156.jpg

EKOTECH już po raz 22. w Targach Kielce!

23 lutego 2022
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH już po raz 22. podejmują przedstawicieli branży komunalnej w Polsce. W tym roku w wydarzeniu bierze udział ponad 50 wystawców związanych z sektorem ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Praktyczna nauka segregacji odpadów, gra miejska oraz najnowsze rozwiązania technologiczne - to tylko część oferty tegorocznych targów!

Cała branża w jednym miejscu

W tegorocznych Targach Enex i Ekotech swoją obecność zadeklarowało już ponad 170 Wystawców z 14 krajów. W spotkaniu biorą udział producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, a także firmy trudniące się energetyką tradycyjną. Gośćmi wydarzenia są również przedstawiciele urzędów miast i gmin, zakładów energetycznych, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Targi Ekotech przyciągają m.in. producentów maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producentów rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci, przedstawicieli samorządów oraz przedstawicieli świata nauki.

Po raz pierwszy podczas targów Ekotech odbędzie się konferencja  „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” organizowana przez Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Spotkanie skierowane jest do samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych kwestiami związanymi z ochroną środowiska. Kwestie dot. wdrażania obecnej unijnej polityki Europejskiego Zielonego Ładu, przykłady działań minimalizujących oddziaływanie negatywnych zmian klimatu oraz tematy związane z gospodarką opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – to główne zagadnienia poruszane podczas konferencji.

Wszystko dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami

W programie spotkania branży komunalnej przygotowano blok prelekcji skierowanych m.in. do stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami. Wśród zaplanowanych spotkań jest wykład przygotowywany przez Stowarzyszenie Eko Auto pt. „Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji” oraz  spotkanie informacyjne pt. „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” firmy Ekolog z Poznania. Oba wydarzenia uzupełni Złom Kawiarnia i Strefa Ekspertów z poradami w zakresie funkcjonowania stacji demontażu pojazdów.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Targi ENEX i EKOTECH oraz towarzyszące im Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation trwają dwa dni, 23 i 24 lutego br.

Polecane aktualności
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.
01 marca 2022
W pomoc obywatelom Ukrainy angażują się nie tylko osoby fizyczne, ale również organizacje branżowe. Udzielane wsparcie obejmuje nie tylko zbiórkę potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności, ale również przygotowanie miejsc pobytu dla uchodźców.
24 lutego 2022
„Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” i „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” – to tematy konferencji, jakie odbyły się w trakcie dwóch dni trwania targów EKOTECH.