butelka.png

„Efekt1butelki”: edukacyjna kampania recyklingowa

09 listopada 2021
Szklane butelki wciąż krążą po rynku, a co roku w Polsce do skupów nie trafia blisko 110 mln butelek. Oznacza to, że na ich miejsce trzeba wyprodukować nowe, co znacząco wpływa na emisję CO2. Kampania Efekt2butelki ma to zmienić.

Celem kampanii  jest podniesienie świadomości korzyści płynących z ponownego wykorzystania szklanych butelek oraz zachęcić, by ze względu na dobro środowiska konsumenci właściwie korzystali z opakowań wielokrotnego użytku.

– Wyrzucając szklaną butelkę, niszczymy surowiec, który jest bardzo ważny. Mamy do wyboru: albo wykorzystać wielokrotnie, przetworzyć butelkę już powstałą, albo skorzystać z surowca naturalnego, pierwotnego. Jeżeli więc chcemy dbać o to, aby pokolenia po nas mogły cieszyć się ekologicznym środowiskiem, bez odpadów i zanieczyszczeń – dbajmy o to. Od nas to zależy i na to mamy wpływ – mówi wiceprezes INTERSEROH Organizacji Odzysku Opakowań Paweł Lesiak.

Inicjator akcji podkreśla, że jeśli sami nie zaczniemy myśleć proekologicznie, z czasem takie myślenie wymuszą na nas podmioty odpowiedzialne za ochronę środowiska. Jedna butelka zwrotna może być ponownie użyta nawet 5 razy.

 

Polecane aktualności
19 stycznia 2022
Jeden z Partnerów Merytorycznych targów EKOTECH – Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu świętuje w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z inicjatywy Klastra, podczas spotkania branży komunalnej powstanie punkt informacyjny, gdzie będzie można porozmawiać z ekspertami w zakresie m.in. grantów dla MŚP.
18 stycznia 2022
Istotnym problemem rynku gospodarowania odpadami jest nielegalny przywóz do Polski odpadów z krajów sąsiednich. Rozwiązaniem tej kwestii jest wprowadzenie Systemu Elektronicznego Nadzoru Technicznego.
17 stycznia 2022
Już od wielu lat spotkaniu branży komunalnej towarzyszy Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami organizowane przez firmę Ak Nova. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 23 lutego br., podczas pierwszego dnia targów EKOTECH.
14 stycznia 2022
Solidne zamiatarki miejskie oraz nośniki narzędzi mające szerokie spektrum zastosowań – to część oferty kolejnego Wystawcy targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje aż pięć swoich maszyn!
13 stycznia 2022
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało dwa nowe rozporządzenia w kwestii recyklingu odpadów opakowaniowych. Wskazują one m.in. poziomy docelowe, jakie w tym zakresie będą musiały zostać osiągane w kolejnych latach oraz warunki obliczania masy odpadów opakowaniowych.
05 stycznia 2022
Firma Remondis Medison zajmująca się transportem i utylizacją m.in. odpadów medycznych, weterynaryjnych i innych materiałów niebezpiecznych zadeklarował swoją obecność podczas spotkania branży komunalnej!
27 grudnia 2021
Innowacyjne maszyny i technologie renomowanych producentów do przetwórstwa odpadów i biomasy, a także bezpłatne konsultacje i szkolenia techniczne – to tylko część atrakcyjnej oferty firmy AGREX-ECO – Wystawcy targów EKOTECH.
21 grudnia 2021
Dostawca najnowocześniejszych technologii związanych z szeroko rozumianym utrzymaniem czystości i higieny pracy jednym z Wystawców kolejnej edycji targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.