IMG-4637.JPG
Targi ENEX branżowym strzałem w dziesiątkę!

Dwudniowe Targi ENEX 2015 strzałem w dziesiątkę – historia targów!

06 lutego 2023
Branżowe konferencje, ważne rozmowy, niemal 100 wystawców, ponad 5 tys. zwiedzających i kilkanaście ważnych branżowych konferencji – tak można podsumować trwające dwa dni Targi ENEX 2015. Nowa, krótsza formuła targów okazała się strzałem w dziesiątkę.

#historiatargów #25latenex #enex2015

Wśród Wystawców XVIII Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz  XIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia od 5 do 6 marca 2015 roku w Targach Kielce zaprezentowało się blisko 100 firm  z 4 krajów, które oferowały maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, kolektory słoneczne, piece opalane drewnem i kotłownie opalane biomasą, a także najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii. W programie Targów ENEX w 2015 roku było kilkanaście branżowych spotkań m.in. „Kieleckie spotkania z energią”, Forum Technologiczne redakcji GLOBEnergia , VIII FORUM POMP CIEPŁA czy też VI FORUM SOLAR+, konferencja „Energetyka prosumencka w ustawie o odnawialnych  źródłach energii” oraz konferencja „Inwestycje w elektrownie wodne”. Targom towarzyszyły XVI Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH z „Ogólnopolskim Forum Odzysku Surowców z Odpadów – Eko-Forum”, konferencją „ Współpraca Przedsiębiorców i Ośrodków Naukowych – Szanse i Bariery Rozwoju Recyklingu w Polsce", czy konferencją poświęconą nowoczesnej gospodarce odpadami.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja targów ENEX!

Oprócz prezentacji najnowszej oferty pionierów z branży i wielu premier produktowych od największych i najlepszych producentów rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii, w trakcie jubileuszowych Targów ENEX nie zabraknie atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących. W programie zaplanowano m.in.: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR + poświęcone PV i magazynom energii, Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej, Konferencję Energia PL o magazynach energii, Salon Elektromobilności z pokazami najnowszych modeli samochodów elektrycznych, GRĘ MIEJSKĄ w MIEŚCIEOZE z cennymi nagrodami, Konkursy dla Instalatorów. Uczestnicy Targów będą mieli okazję spotkać najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów zajmujących się branżą OZE.

 Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się również 23. edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami EKOTECH pełną atrakcji dla Zwiedzających. Zapraszamy do Targów Kielce!

Wstęp bezpłatny! Aby wziąć udział w targach, wystarczy się zarejestrować : https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.