siekie.jpg
Czesław Siekierski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (fot. gov.pl)

Czesław Siekierski ministrem rolnictwa i rozwoju wsi!

12 grudnia 2023
Doktor nauk ekonomiczno-rolniczych, wieloletni poseł i europoseł, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2019 został powołany na stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nowo powołany szef resortu od lat jest gościem targów Agrotech.

Czesław Siekierski, doktor nauk ekonomiczno-rolniczych, nauczyciel akademicki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie, jest autorem wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych. Pełnił funkcję Dyrektora Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA w latach 1993-1998, mając znaczący udział w przygotowaniach polskiej wsi i rolnictwa do integracji z Unią Europejską. 

W latach 1997-2004 był posłem na Sejm RP, zajmując między innymi stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2001-2003 oraz Pełnomocnika Rządu do Przygotowania Polskiego Rolnictwa do Integracji z Unią Europejską.

Czesław Siekierski reprezentował Polskę w Parlamencie Europejskim w latach 2004-2019. Był Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2019, a wcześniej Wiceprzewodniczącym tej Komisji w latach 2009-2014.

Obecnie pełni funkcję posła na Sejm RP w IX i X kadencji. Jako twórca i szef think tanku PSL - Instytutu Politycznego im. Macieja Rataja oraz Przewodniczący Zespołu Doradców NKW PSL, Czesław Siekierski aktywnie angażuje się w życie polityczne i społeczne.

Urodzony we wsi Pieczonogi, gmina Oleśnica, woj. świętokrzyskie, Czesław Siekierski pochodzi z rodziny o tradycjach patriotycznych, związanego m.in. z ruchem ludowym, spółdzielczością i samorządem. Jego aktywność obejmuje różne dziedziny, co sprawia, że jest ważną postacią w polskiej polityce i społeczeństwie.

Minister Siekierski od lat jest gościem targów Agrotech. Wielokrotnie zabierał głos przekazując ważne informacje dla rolników, doceniał także wystawców wręczając nagrody za wyjątkowe osiągnięcia technologiczne.

Serdecznie gratulujemy Panu Ministrowi zaszczytnej roli i życzymy wszelkiej pomyślności oraz wielu powodów do satysfakcji  z osiąganych celów. 

/MŚ/

 

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.