my-ceppiaaa.jpg
Węgierska firma konsultingowa myCEPPI gościła w Targach Kielce podczas Plastpolu w maju.

CEPM 2023. Środkowoeuropejskie Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych we wrześniu w Budapeszcie

24 sierpnia 2023
Organizatorzy targów Plastpol wezmą udział w konferencji Central European Plastics Meeting w Budapeszcie. Wydarzenie 19 i 20 września przeprowadzi węgierska firma konsultingowa myCEPPI, która zajmuje się analizą rynku polimerów.

Podczas Konferencji Central European Plastics Meeting (CEPM)  spotkają się przedstawiciele środkowoeuropejskiej branży przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych. Obecność zapowiadają regionalni dostawcy polimerów, zarówno pierwotnych jak i pochodzących z recyklingu, oraz dostawcy maszyn i technologii do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W wydarzeniu w Budapeszcie będą uczestniczyć także organizatorzy Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce.

 

Spotkania B2B i konferencje w czasie CEPM zostaną uzupełnione o Okrągły Stół Recyklingowy. Jego uczestnicy podejmą tematy dotyczące najważniejszych wyzwań związanych z recyklingiem i gospodarką odpadami. Zostanie zaprezentowana też inicjatywa dotycząca standaryzacji recyklingu. 

 

Recykling tworzyw sztucznych i wykorzystanie recyklatów do produkcji był jednym z gorących tematów podczas majowych targów Plastpol w Targach Kielce. O wymaganiach i istotnych dla branży zmianach w tym zakresie zapewne będzie też mowa podczas 28. edycji wydarzenia w Kielcach w 2024 roku. Do Plastpolu, który potrwa od 21 do 24 maja, już trwają przygotowania. Organizatorzy wkrótce uruchomią możliwość rejestracji online dla wystawców.    

 

/MŚ/

Polecane aktualności
02 lutego 2024
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się w 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.
29 stycznia 2024
O przygotowaniach do startu i efektach udziału w konkursie Omniplast opowiada czterokrotny laureat Jacek Łyżwa, Key Account Manager w Plastoplan Polska Sp. z o.o. Przedsięwzięcie w ramach Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl. Od 1 lutego można się zgłaszać do 13. edycji.
09 stycznia 2024
Przedstawiciele firm wystawiających ofertę podczas XXVIII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL już mogą się przygotowywać do startu w konkursie OMNIPLAST. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i docenienie eksperckiej wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Na laureatów czekają nagrody.
02 stycznia 2024
O tym, dlaczego tworzywa sztuczne częściowo wyparły materiały, do których przemysł był wcześniej przyzwyczajony, jak ceramika, szkło czy aluminium oraz o prognozach dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dyrektor generalny w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych Robert Szyman mówił w podcaście "Eko bez kantów" prowadzonym przez Jakuba Pawłowskiego.
11 grudnia 2023
Firma Siemens Financial Services opracowała Index MiU 2023 dla rynku polskiego. Jest to raport obejmujący branże obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych i spożywczą. Wskazuje zdolności do konkurowania przedsiębiorstw m.in. dzięki inwestycjom w maszyny i urządzenia.
23 listopada 2023
Wdrożenie biogospodarki cyrkularnej to wyzwanie dla wielu branż, także dla przemysłu spotkań. Targi Kielce wraz z Fundacją Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS” organizują wydarzenie, które pozwoli zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 roku. Firmy mogą zgłaszać się do udziału.
19 października 2023
Zmiany w przepisach dotyczących recyklingu to wyzwanie dla firm produkujących wyroby z plastiku. W kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 roku UE stanie się neutralna dla klimatu, przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych musi podjąć konkretne działania, by ten cel mógł zostać osiągnięty.
30 sierpnia 2023
Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, w wywiadzie dla Polskie Agencji Prasowej omówił prognozy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Podkreślił rosnącą rolę recyklingu.