my-ceppiaaa.jpg
Węgierska firma konsultingowa myCEPPI gościła w Targach Kielce podczas Plastpolu w maju.

CEPM 2023. Środkowoeuropejskie Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych we wrześniu w Budapeszcie

24 sierpnia 2023
Organizatorzy targów Plastpol wezmą udział w konferencji Central European Plastics Meeting w Budapeszcie. Wydarzenie 19 i 20 września przeprowadzi węgierska firma konsultingowa myCEPPI, która zajmuje się analizą rynku polimerów.

Podczas Konferencji Central European Plastics Meeting (CEPM)  spotkają się przedstawiciele środkowoeuropejskiej branży przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych. Obecność zapowiadają regionalni dostawcy polimerów, zarówno pierwotnych jak i pochodzących z recyklingu, oraz dostawcy maszyn i technologii do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W wydarzeniu w Budapeszcie będą uczestniczyć także organizatorzy Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce.

 

Spotkania B2B i konferencje w czasie CEPM zostaną uzupełnione o Okrągły Stół Recyklingowy. Jego uczestnicy podejmą tematy dotyczące najważniejszych wyzwań związanych z recyklingiem i gospodarką odpadami. Zostanie zaprezentowana też inicjatywa dotycząca standaryzacji recyklingu. 

 

Recykling tworzyw sztucznych i wykorzystanie recyklatów do produkcji był jednym z gorących tematów podczas majowych targów Plastpol w Targach Kielce. O wymaganiach i istotnych dla branży zmianach w tym zakresie zapewne będzie też mowa podczas 28. edycji wydarzenia w Kielcach w 2024 roku. Do Plastpolu, który potrwa od 21 do 24 maja, już trwają przygotowania. Organizatorzy wkrótce uruchomią możliwość rejestracji online dla wystawców.    

 

/MŚ/

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.