akademia-recyklingu.png
Zachęcamy do skorzystania z usług oraz bogatego doświadczenia Członków Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu

Akademia Recyklingu na targach Ekotech on-line

26 kwietnia 2021
W ramach projektu realizowanego przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu odbywają się m.in. szkolenia i webinary z zakresu gospodarki odpadami i recyklingu

Akademia Recyklingu zapewnia kompleksowe kształcenie pracowników, kadry zarządzającej i innych zainteresowanych osób z firm i instytucji związanych z branżą zagospodarowania odpadów, recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym, a także edukację społeczeństwa w tym zakresie. Projekt skierowany jest zarówno dla członków Klastra, w celu wykorzystania wspólnego potencjału podmiotów tworzących Klaster,
jak i firm, instytucji nie zrzeszonych w klastrze posiłkując się zasobami merytorycznymi jednostek zrzeszonych w jego obrębie.

Oferta Akademii Recyklingu to m.in:

– Webinaria prowadzone przez praktyków,

– Konferencje i szkolenia branżowe dla pracowników,

– Kompleksowe doradztwo ekspertów branży recyklingowej i odpadowej

Akademia Recyklingu to jeden z projektów realizowanych przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Tworzą go polskie przedsiębiorstwa świadczące pełen zakres usług zagospodarowania większości kategorii odpadów na terenie całego kraju jak również w większości krajów UE i poza UE. Rdzeniem Klastra są mikro, małe i średnie firmy z kapitałem polskim, zaangażowane w zbieranie, usuwanie, przetwarzanie, odzysk, recykling i transport wszelkiego rodzaju odpadów, producenci maszyn, urządzeń i linii technologicznych  do przetwarzania, recyklingu i unieszkodliwiania odpadów a także producenci wyrobów gotowych wykorzystujący surowiec z recyklingu.

Wsparciem dla firm są instytucje naukowe, nowoczesne centra badawczo-rozwojowe oraz firmy i instytucje  zajmujące się wsparciem biznesu.

klaster-logo-1.png [151.41 KB]

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Klastra podczas nadchodzących Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. 

(MB)

 

Polecane aktualności
20 lipca 2021
W czasie pandemii wzrosła liczba odpadów medycznych oraz koszty ich utylizacji. Eksperci podkreślają jednak, że ich likwidacja mogłaby być tańsza.
22 czerwca 2021
W kwietniu podczas wirtualnej edycji targów Ekotech słuchacze mieli okazję wziąć udział w konferencji dotyczącej norm dla altan śmietnikowych. Współorganizator spotkania – firma Eneris Surowce wraz z Izbą Architektów Rzeczypospolitej przygotowali poradnik, który zawiera szereg praktycznych wytycznych, w tym wzór na odpowiedni wymiar altany.
04 maja 2021
W czasie targów Ekotech on-line przyznano nagrody Ekonowator. Wyróżnienia trafiają do firm i instytucji, których nowatorskie podejście zmienia branżę komunalną. Kto, według komisji konkursowej, zasłużył na tegoroczne nagrody?
29 kwietnia 2021
Specjaliści z zakresu gospodarki odpadowej i recyklingu podczas konferencji „Zamykamy obiegi surowców – energia z Odpadów” rozmawiali o nowych rozwiązaniach opartych o m.in. energię pozyskiwaną z bioodpadów i nowe modele cyrkularne.
29 kwietnia 2021
Konferencja "Norma dla Altan Odpadowych. zróbmy w końcu porządek" w toku. Organizatorem spotkania jest firma Eneris Surowce
29 kwietnia 2021
Wyjątkowa, internetowa edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarkami Odpadami EKOTECH rozpoczęta.
27 kwietnia 2021
W ofercie firmy znajduje się m.in. produkcja, serwis, modernizacje i montaż instalacji do recyklingu odpadów
27 kwietnia 2021
Polska Ekologia, zajmuje się wymianą informacji w dziedzinie ochrony środowiska oraz edukacją ekologiczną.