gpks.jpg
Grzegorz Przysucha i Karolina Szałas podczas Agrotechu 2023 wyjaśniali zawiłości zmian w dopłatach bezpośrednich.

Agrotech 2024. O nowym PROWie i dopłatach bezpośrednich w pigułce

27 lutego 2024
Trzeciego dnia wystawy rolniczej w Targach Kielce, w niedzielę, 10 marca, zwiedzający będą mogli wziąć udział w spotkaniu z ekspertami firmy ProInvest. Specjaliści omówią m.in. działania przygotowywane w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Grzegorz Przysucha i Karolina Szałas to cenieni przez wielu rolników specjaliści zajmujący się dotacjami i dopłatami. Wspólnie prowadzą firmę ProInvest Doradztwo Inwestycyjne. Podczas spotkania omówią planowane działania z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2023-2027. Wyjaśnią warunki korzystania z poszczególnych możliwości. Rozpracują także zmiany w nowych naborze wniosków o dopłaty bezpośrednie łącznie z ekoschematami.

Na spotkanie do kapsuły E-3 w hali E Targów Kielce spotkania w niedzielę, 10 marca o godzinie 12 może przyjść każdy zwiedzający Agrotech.

Porad rolnicy będą mogli także zasięgnąć przez wszystkie trzy dni targów na stoiskach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz instytucji mu podległych – Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  

 

Zapraszamy na targi Agrotech od piątku do niedzieli (8 - 10 marca) 2024 do Targów Kielce.

/MŚ/

 

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.