fffff.jpg
Pielnik optyczny marki Ullmanna dopiero wchodzi do sprzedaży. Poznać jego możliwości będzie można na targach Agrotech w Kielcach.

Agrotech 2024. Farmsystems z premierą pielnika wykorzystującego sztuczną inteligencję

27 lutego 2024
Pielnik optyczny marki Ullmanna, najnowocześniejszą platformę AI/Machine Learning dostępną na rynku, a także Farmdroid do siewu i odchwaszczania będzie można poznać podczas targów rolniczych Agrotech w Kielcach, od 8 do 10 marca. Bilety na agrotech.pl

Targi rolnicze Agrotech, które rozpoczynają się już w piątek, 8 marca, wyróżnią się na tle dotychczasowych edycji różnorodnością prezentacji rozwiązań rolnictwa 4.0 oraz maszyn wykorzystujących do pracy sztuczną inteligencję.

Najnowocześniejszą platformę AI/Machine Learning dostępną na rynku pokaże przedsiębiorstwo Farmsystems. Pielnik optyczny marki Ullmanna uczy się nowych roślin w ciągu kilku godzin. Dzięki zaawansowanej technologii rozpoznawania roślin, pielnik jest w stanie odróżnić 99% roślin od chwastów, nawet w przypadku pól o "złym" wyglądzie.


Dzięki innowacyjnemu systemowi sterowania opartemu na części korzeniowej rośliny, boczny wiatr nie stanowi problemu. Oświetlenie umożliwia pracę zarówno w dzień, jak i w nocy, eliminując problem różnych kątów padania promieni słonecznych. Dodatkowo, nie ma potrzeby żadnej kalibracji, co sprawia, że pielnik jest łatwy w obsłudze i niezawodny.


Pielnik optyczny marki Ullmanna działa na prawie wszystkich uprawach, takich jak kukurydza, buraki cukrowe, dynie i wiele innych. Jego prędkość sięga do 15 km/h, co sprawia, że jest to efektywne i wydajne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa. Dzięki pielnikowi, uprawa staje się prostsza, bardziej precyzyjna i wydajna.


Rozwiązanie jest skalowalne, co oznacza, że równie dobrze sprawdzi się w małych, jak i dużych gospodarstwach. Ponadto pielnik jest łatwy do dostosowania do każdego kultywatora/pielnika i sprawdzi się zarówno w odchwaszczaniu międzyrzędowym, jak i w rzędzie.

Kolejną maszyną, którą będzie można poznać na stoisku Farmsystems w czasie Agrotechu w Targach Kielce jest Farmdroid. To pierwszy na świecie w pełni automatyczny robot, który może zająć się zarówno siewem jak i mechanicznym odchwaszczaniem. Pomaga rolnikom i hodowcom obniżyć koszty siewu i odchwaszczania upraw, jednocześnie robiąc to w sposób neutralny dla środowiska. Napędzany jest panelami słonecznymi.

/MŚ/

Po więcej najnowszych technologii do gospodarstw zapraszamy na targi Agrotech od 8 do 10 marca 2024 do Targów Kielce.

Bilety na targikielce.pl/agrotech

Wszystkie informacje dla zwiedzających: Bilety na targi Agrotech 2024 już dostępne. Kup i nie czekaj w kolejce do kas! [godziny otwarcia, mapa]

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.