Do wydarzenia pozostało...

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

  sacroexpo-per-artem-zglos-kandydata
  sacroexpo-online

 

sacroexpo-slovakia-2024-baner.jpg [116.46 KB]

Wystawa Sacroexpo – tu kreowane są nowe trendy w branży kościelnej

sacroexpo-2023 Organizowana od ponad 24. lat Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Kielcach to największe spotkanie branży kościelnej w Europie Środkowej. To miejsce, gdzie obok dewocjonaliów, akcesoriów liturgicznych i elementów wyposażenia kościołów, prezentowane są najnowsze technologie i rozwiązania informatyczne. Jubileuszowa edycja święta branży sakralnej odbędzie się od 10 do 12 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

Nowe technologie w służbie kościołowi

Wystawa Sacroexpo to największe w tej części Europy wydarzenie targowe branży kościelnej, w którym coraz mocniej kreowane są nowe trendy. Oferowane podczas targów rozwiązania nie tylko mają służyć wiernym, którzy z nich korzystają, ale również mają szansę przyczynić się do modernizacji życia parafialnego. Imponująco prezentowała się oferta wystawców poprzedniej 24. edycji targów Sacroexpo, która przyciągnęła Kielc ponad 200 firm z dziesięciu krajów. Nowościami były takie produkty jak m.in. maszyna do drukowania grafik na ścianie, konfesjonał z poduszkami powietrznymi i organy kościelne z najnowszą technologią dźwiękową. Na stoiskach można było zobaczyć również dużo rozwiązań ze sfery IT i e-commerce: aplikacje do zamawiania mszy online, ofiaromat multimedialny, interaktywne tablice cmentarne, kwestonety, a także intencjonety, za pośrednictwem których można zamawiać intencje mszy świętych poprzez zeskanowanie kodu QR.

Wszystko dla Kościoła i Parafian na Sacroexpo

sacroexpo-2023-zdjecie-wszystko-dla-kosciola Wystawa Sacroexpo jest miejscem prezentacji  oferty dla wszystkich osób związanych z kościołem. Są to najmodniejsze wzory szat liturgicznych, bogato zdobione monstrancje i tabernakula, nowoczesne organy, nagłośnienie i ogrzewanie kościołów, aż po oferty pielgrzymek do najdalszych zakątków świata. Na stoiskach można zobaczyć osiągnięcia niemal każdej z dziedzin sztuki m.in. rzeźby i figurki, witraże, obrazy oraz ikony. W trakcie wystawy można zakupić szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych w promocyjnych cenach: breloczki, magnesy na lodówkę, poduszki z napisami, pamiątki okolicznościowe np. na chrzest, a także różańce z drzewa oliwnego, czy z lawy wulkanicznej. Hale Targów Kielce wypełniają najnowsze propozycje najlepszych wydawnictw katolickich: powieści chrześcijańskie, książki dla dzieci i młodzieży, a także produkty dedykowane katechetkom i katechetom. Nie brakuje najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w obiektach sakralnych: energooszczędnych systemów ogrzewania kościołów czy profesjonalnego sprzętu do nagłośnienia. 

Wystawa pełna współczesnej sztuki sakralnej

sacroexpo-2023-galeria-43.jpg [106.34 KB]

Niemalże od początku istnienia targów Sacroexpo, sztuka stanowi ich nieodłączny element, a Targi Kielce od ponad 24. lat są miejscem prezentacji wielu z jej dziedzin. Podczas poprzedniej edycji targów dużym zainteresowaniem odwiedzających kielecką wystawę Sacroexpo cieszyła się wyjątkowa Strefa Sztuki, zorganizowana po raz pierwszy wspólnie z Domem Aukcyjnym Art In House w Warszawie. W trakcie trzech dni w Targach Kielce można było obejrzeć ponad 240 obrazów, rzeźb oraz ikon autorstwa ponad stu artystów z Polski i Ukrainy. Pierwszy raz podczas Sacroexpo z bardzo dobrym wynikiem przeprowadzono również licytację wybranych prac. Łącznie zostały one wycenione na ponad 160 tys. złotych. W Aukcji Sacrum wzięli udział zarówno zwiedzający, jak również wystawcy targów sakralnych.

Z targów Sacroexpo na pielgrzymkę

Biura pielgrzymkowe obecne podczas Wystawy Sacroexpo prezentują szeroką, atrakcyjną ofertę wycieczek oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych skierowanych dla zwiedzających. Od ponad 15 lat na stoisku Franciszkańskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego Patron Travel odbywa się loteria dla osób konsekrowanych. Podczas poprzedniej edycji targów można było wygrać siedmiodniową wycieczkę do portugalskiej Fatimy.

Targowe udogodnienia

Dużym atutem kieleckiego ośrodka wystawienniczego jest jego położenie. Mieści się on przy drodze ekspresowej S7, w centralnej części kraju, w niewielkiej odległości od kilku lotnisk, ale też od największych polskich miast. Obiekt dysponuje parkingiem na ponad 2500 miejsc. Dodatkowo, Zespół Targów Kielce oferuje pomoc Wystawcom i Zwiedzającym targów Sacroexpo w znalezieniu zakwaterowania w sprawdzonych, renomowanych obiektach noclegowych, a także wsparcie w zorganizowaniu transportu.

Na 25. edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo zapraszamy od 10 do 12 czerwca 2024 roku do Targów Kielce.

sacroexpo-statystyki-2023.gif [112.63 KB]

Aktualności
12 lutego 2024
Wyjątkowa działalność Pracowni Rzemiosła Artystycznego ABA Cuprum została doceniona przez Telewizję TRWAM, która przygotowała specjalny odcinek „Wśród ikon” z serii „Sól Ziemi”. To rodzinna firma, która z Sacroexpo związana jest od samego początku istnienia targów.
11 lutego 2024
Sacroexpo ponownie w roli partnera targów Devotio w Bolonii. Spotkanie jest okazją do rozmów z wieloletnimi wystawcami kieleckich targów, do wymiany doświadczeń, a także do zaprezentowania oferty tegorocznej wystawy w Kielcach. Jubileuszowe Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce.
12 stycznia 2024
Zorganizowana z sukcesem pierwsza edycja targów Sacroexpo Slovakia będzie kontynuowana! Od 13 do 14 września 2024 roku w słowackim ośrodku Incheba Expo będzie miała miejsce kolejna edycja wydarzenia. Wśród Wystawców wiele polskich firm.
11 października 2023
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Targach Kielce od ponad 24 lat cieszy się uznaniem w całej Europie. Nieodłącznym elementem wystawy są prezentacje prac i osiągnięć artystów z Polski i Europy, którzy doceniani są medalem Per Artem Ad Deum.
15 września 2023
Z roku na rok oferta Wystawy Sacroexpo dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Targi Kielce zostały współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. Od 13 do 14 września w słowackim ośrodku wystawienniczym Incheba Expo Bratislava na Sacroexpo Slovakia zaprezentowało się ponad 50 wystawców z 8 krajów (Słowacja, Czechy, Grecja, Holandia, Chorwacja, Polska, Słowenia i Ukraina). Dopełnieniem targów była wystawa sztuki sakralnej oraz koncert grupy Godzone
13 września 2023
W Sacroexpo Slovakia odbywającym się od 13 do 14 września w Incheba Expo w Bratysławie, wzięło udział ponad 50 wystawców z 8 krajów, w tym również z Polski. Wśród firm prezentujących swoją ofertę na Słowacji, byli wieloletni wystawcy kieleckich targów, z którymi zespół Targów Kielce spotkał się osobiście. Rozmawiali także z jednym z gości specjalnych - Nuncjuszem Apostolskim na Słowacji – Jego Ekscelencją arcybiskupem Nicola Girasoli
13 września 2023
Sacroexpo w Targach Kielce od 24 lat nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie. Z roku na rok oferta kieleckich targów dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Jesienią tego roku Targi Kielce są współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. W tym miejscu jest wszystko dla kościoła i parafian.

Opinie wystawców

Opinie wystawców

"Zlecenia pozyskane na targach zapewniają nam produkcję na około pół roku, co dla naszej firmy jest kluczowe. Chciałbym podkreślić, że otrzymuję bardzo dużą pomoc od organizatorów wydarzenia, biuro obsługiwane przez targi jest na bardzo wysokim poziomie.""SACROEXPO to targi największe w Europie, ale śmiem twierdzić, że również na świecie. Bo chyba nie ma podobnego wydarzenia, które skupia aż tylu wystawców o tak specyficznej tematyce."

"Targi to również wymiana doświadczeń. Obserwujemy inne firmy, które odwiedzają nasze stoisko i podpatrują nasze technologie, my również inspirujemy się innymi wystawcami z branży. To niezwykle rozwojowe, że możemy wymieniać się dobrymi praktykami.""Zwiedzający są pod wrażeniem naszych propozycji i ich jakości.
Targi są bardzo dobrym miejscem do rozwoju, uważam, że powinniśmy tutaj być w każdej edycji."


Jerzy Zawadzki,
Panda


Paweł Harenza,
Kraw-Biel


Sebastian Łatka,
CTS-Technology


Marek Mrozowski,
CHRONOS

PATRONAT HONOROWY