Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem
Są już z nami

Uwaga na fałszywe przesyłki ❱❱

Zwiększ zasięg! ❱❱    Zasady bezpieczeństwa ❱❱

Spotkanie ze sztuką sakralną po raz 22. w Targach Kielce! Nowa data, niezmienna jakość!

oferta branży sakralnej na targach sacroexpo w kielcach

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO od ponad 20 lat łączy sacrum ze światem biznesu. Kolejna, 22. edycja święta branży sakralnej odbędzie się jesienią, tj. od 27 do 29 września 2021 roku.

Pomimo pandemii, w ubiegłorocznej, 21. edycji Wystawy SACROEXPO wzięło udział 2500 zwiedzających. Wśród Wystawców pojawiło się 128 firm z 7 krajów (Polska, Włochy, Słowenia, Ukraina, Chorwacja, Czechy, USA). Była to jedyna wystawa branży sakralnej, która mimo niesprzyjających warunków, odbyła się i zakończyła sukcesem. Podobnie zapowiada się tegoroczna odsłona jednego z najważniejszych wydarzeń łączących elementy sacrum z biznesem.

SACROEXPO – sztuka sakralna w biznesowym wydaniu

Wystawa SACROEXPO, oprócz bogatej oferty produktów i wyjątkowych wydarzeń towarzyszących, okazji do inspiracji, wymiany doświadczeń i poznania aktualnych trendów, to również doskonała atmosfera. Wraz z targami rozwijają się relacje wystawców i zwiedzających, co w dużej mierze owocuje wartościowymi kontraktami biznesowymi.

sakralia na targach sacroexpo w kielcach

Podczas Wystawy SACROEXPO prezentowane są produkty i usługi związane z codziennym funkcjonowaniem kościołów i miejsc kultu. To także wydarzenia kulturalne: uroczystość przyznania Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum, koncerty, wystawy i spotkania ze znanymi osobowościami świata kultury i sztuki.

Cała branża sakralna w jednym miejscu

Zakres branżowy Wystawy SACROEXPO jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. muzykę, sztukę, architekturę wnętrz i krajobrazu, nekropolie, budownictwo, instalacje alarmowe, ludwisarstwo, ewangelizację multimedialną oraz wszelką działalność religijną.

Wśród oferty Wystawców wrześniowych targów branży sakralnej będzie można zapoznać się m.in przedmiotami liturgicznymi, niepowtarzalnymi wyrobami artystycznymi oraz pełnym wachlarzem wydawnictw religijnych. Nie zabraknie prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, architekturze i podczas rewitalizacji obiektów sakralnych, w tym systemów grzewczych, nagłośnieniowych czy zabezpieczających.

Co roku, podczas wystawy SACROEXPO prezentowana jest także bogata oferta biur pielgrzymkowych i turystycznych. Zwiedzający mogą zapoznać się z nowymi propozycjami wycieczkowymi. Stałym punktem Wystawy SACROEXPO jest loteria dla osób konsekrowanych, w której tradycyjnie już, nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej.

Per Artem Ad Deum - przez sztukę do Boga

Niezwykle ważnym punktem i zarazem tradycją Wystawy SACROEXPO jest uroczysta gala, podczas której wybitni artyści lub instytucje z wyjątkowym dorobkiem artystycznych przyczyniającym się do rozwoju kultury i sztuki,  nagradzani są przez Papieską Radę ds. Kultury medalem Per Artem Ad Deum. Targi Kielce to jedyne miejsce na świecie, gdzie wręczane jest to wyjątkowe wyróżnienie. Od 2005 roku w kieleckim ośrodku doceniono już działalność artystyczną 29. laureatów, w tym m.in. Ennio Morricone, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki, czy Wojciech Kilar.

wyposażenie dla kościołów na targach branży sakralnej sacroexpo w kielcach

Bowiem oprócz przedstawicieli firm związanych z branżą sakralną, Sacroexpo od lat pełni funkcje pomostu, na którym spotykają się księża, architekci, historycy sztuki, producenci wyposażenia świątyń, członkowie rad parafialnych, gospodarze obiektów sakralnych, przedstawiciele wydawnictw, serwisów informacyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń religijnych z czołowymi artystami i przedstawicielami szeroko pojętej sztuki i kultury wysokiej.

Od lat, kieleckim targom branży sakralnej towarzyszą  merytoryczne konferencje i spotkania, szkolenia, warsztaty oraz wystawy. W programie każdej edycji Sacroexpo znajdziemy  wydarzenia przeznaczone dla  administratorów obiektów sakralnych i zakonnych, czy właścicieli i zarządzających sklepami z dewocjonaliami. Co roku, przygotowane są również pokazy, występy artystyczne i  spotkania z ciekawymi osobistościami, poruszającymi najbardziej aktualne problemy współczesnego świata.

Na kolejną edycję święta branży sakralnej, zapraszamy do Targów Kielce już od 27 do 29 września 2021 roku!

Z szeroką ofertą Wystawców SACROEXPO można się zapoznać również poprzez pasaż handlowy sacroexpo.online.

Aktualności
21 lipca 2021
Działalność Fundacji to, m.in. rekolekcje ODDANIE 33, "TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa", Niedziele Ewangelizacyjne Modlitwy za Kapłana oraz Apostolat Wieczystej Adoracji
19 lipca 2021
Podczas tegorocznej edycji targów firma zaprezentuje unikatowy Hełm Rzymskiego Legionisty!
15 lipca 2021
W ofercie firmy znajdują się nowoczesne systemy do usuwania skutków wilgoci kapilarnej w obiektach zabytkowych
16 czerwca 2021
Serie organów Viscount wyposażonych w innowacyjne technologie to doskonałe rozwiązanie dla kościołów i sal koncertowych
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
26 marca 2021
Dewocjonalia, dekoracje okolicznościowe, obrazki o tematyce sakralnej, pamiątki i gadżety religijne, naczynia i szaty liturgiczne, wydania religijne oraz różnorodne elementy wyposażenia kościołów – te i wiele innych produktów jest dostępnych na sacroexpo.online
17 marca 2021
Nagroda Per Artem ad Deum przyznawana jest od 2005 roku w czasie Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce! To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest za realizację przedsięwzięć, które przyczyniają się do rozwoju kultury i sztuki. Dotychczas uhonorowano 29 wybitnych laureatów.
15 marca 2021
Podczas 388. zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu i do instytucji kościelnych. Nowym członkiem Rady Stałej KEP został biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, ks. bp Marian Florczyk.
15 lutego 2021
Targi branży sakralnej z ważnymi patronatami honorowymi: Prymasa Polski, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski oraz Przewodniczącego Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP
11 lutego 2021
JE Biskup Diecezji Kieleckiej ks. Jan Piotrowski objął patronatem honorowym 22. edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów. Tegoroczną wystawę zaplanowano od 14 do 16 czerwca.
10 lutego 2021
Jeszcze do 19 lutego br. można zgłaszać kandydatów do tegorocznej nagrody Per Artem Ad Deum przyznawanej od 2005 roku przez Papieską Radę ds. Kultury.
Patronaty
27-29.09.2021
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
27-29.09.2021