SACROEXPO (19-21.06.2023)

XXIV Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

Wystawcy SACROEXPO 2023

Są już z nami

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

Wystawa Sacroexpo –  wszystko dla kościoła, wiernych i pielgrzymów

sacroexpo-2022-galeria-01.jpg [197.75 KB]

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w dniach od 19 do 21 czerwca 2023 roku znów stanie się miejscem prezentacji  oferty dla wszystkich związanych osób związanych z kościołem. Będzie absolutnie wszystko - od najmodniejszych wzorów sutann i alb, przez bogato zdobione monstrancje i tabernakula, nowoczesne organy, nagłośnienie i ogrzewanie kościołów, po oferty pielgrzymek do najdalszych zakątków świata. 

Wszystko dla Kościoła i Parafian

24. edycja wystawy Sacroexpo zapowiada się niezwykle okazale. Na stoiskach będzie można zobaczyć osiągnięcia niemal każdej z dziedzin sztuki sakralnej, m.in. rzeźby i figurki, witraże, obrazy oraz ikony. Nie zabraknie szerokiej oferty szat i naczyń liturgicznych, a także elementów wyposażenia wnętrz.

sacroexpo-2022-galeria-03.jpg [121.92 KB]

W halach Targów Kielce zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania wykorzystywane w obiektach sakralnych: nowoczesne, energooszczędne systemy ogrzewania kościołów, profesjonalny sprzęt i systemy nagłośnieniowe czy oświetleniowe, a także nowoczesne systemy informatyczne. W kieleckim ośrodku wystawienniczym będzie można zakupić szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych w promocyjnych cenach: breloczki, magnesy na lodówkę, poduszki z napisami, pamiątki okolicznościowe np. na chrzest, różańce z drzewa oliwnego, czy z lawy wulkanicznej, a także opłatki wigilijne.

Wśród produktów sakralnych nie zabraknie odlewów żywicznych, ikon wypalanych w drewnie oraz wypukłych obrazów. Jak co roku podczas Wystawy Sacroexpo hale Targów Kielce wypełnią się najnowszymi propozycjami najlepszych wydawnictw katolickich. Wśród nich znajdziemy takie czasopisma jak „Niedziela”, „Gość Niedzielny” czy „Przewodnik Katolicki”. Nie zabraknie najnowszej oferty wydawnictw, takich jak między innymi Edycja Św. Pawła, Jedność czy Św. Wojciech. W ofercie targów pojawią się: Pismo Święte, powieści chrześcijańskie, książki dla dzieci i młodzieży, a także produkty dedykowane katechetkom i katechetom.

Kierunek pielgrzymka

Biura pielgrzymkowe obecne podczas Wystawy Sacroexpo przygotują szeroką, atrakcyjną ofertę wycieczek oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych skierowanych dla Zwiedzających. Rokrocznie na stoisku Franciszkańskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego Patron Travel odbywa się loteria konkursowa dla osób konsekrowanych.

Galeria sztuki z aukcjami podczas Wystawy Sacroexpo

sacroexpo-2022-galeria-02.jpg [136.54 KB]

Czerwcowe targi branży sakralnej wypełni nie tylko szeroka oferta wyposażenia dla kościołów i dewocjonaliów dla wiernych. Pierwszy raz w Targach Kielce powstanie galeria sztuki z oryginalnymi dziełami cenionych artystów. Nadchodząca, 24. edycja spotkania branży sakralnej organizowana z udziałem Domu Aukcyjnego Art in House zamieni przestrzeń kieleckiego ośrodka wystawienniczego w prawdziwą galerię sztuki. Na Wystawie Sacroexpo nie zabraknie nowoczesnych i oryginalnych dzieł o tematyce religijnej.

Aukcja Sacrum z udziałem kilkudziesięciu artystów polskiego rynku sztuki

Oprócz wystawy sprzedażowej w trakcie Sacroexpo przewidziana jest również Aukcja Sacrum, prowadzona na żywo drugiego dnia targów, 20 czerwca. Wśród kilkudziesięciu artystów biorących udział w wydarzeniu wezmą udział twórcy polskiego rynku sztuki: Krzysztof Pająk - malarz, grafik i fotograf, który czerpie inspiracje z biblijnych opowieści, Katarzyna Słowiańska-Kucz, która zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i ilustracją oraz Joanna Mieszko, której działalność artystyczna obejmuje rzeźba, rysunek, malarstwo i fotografia. Swoje prace zaprezentują także wybitni artyści zajmujący się malarstwem: Jan Dubrowin, Robert Jadczak oraz Sylwester Stabryła. Tegoroczna Wystawa Sacroexpo będzie również okazją do nabycia nowoczesnych i tradycyjnych ikon artystów związanych z ukraińska galerią ICONART. Cała oferta sprzedażowa, zarówno galeryjna jak i aukcyjna, dostępna będzie również online.

Nagrody i wyróżnienia targów Sacroexpo

W trakcie kieleckiego spotkania branży sakralnej wybrani Wystawcy otrzymają nagrody i wyróżnienia TOP DESIGN m.in. za elegancję oraz kompleksowy i nowatorski styl wystąpienia targowego. Wśród przyznawanych nagród są również:  Medal Honorowy im. Jego Ekscelencji Prymasa Świętej Pamięci Kardynała Józefa GLEMPA, Nagroda Honorowa Jego Ekscelencji Biskupa Kieleckiego Ks. Jana Piotrowskiego oraz Medal Honorowy Jego Ekscelencji Prymasa Polski Ks. Abp. Wojciecha Polaka.

Na kolejną edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo zapraszamy od 19 do 21 czerwca 2023 roku.

Aktualności
27 marca 2023
Od ponad 20 lat. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo przyciąga do kieleckiego ośrodka wystawienniczego tysiące miłośników i poszukiwaczy sakralnych obrazów, rzeźb, rzemiosła artystycznego, dewocjonaliów i instrumentów muzycznych. To miejsce prezentacji oferty skierowanej dla wszystkich osób związanych z kościołem. 24. edycja spotkania branży sakralnej odbędzie się 19 do 21 czerwca w Targach Kielce.
13 lutego 2023
Rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Koinè, na której nie mogło zabraknąć również stoiska Targów Sacroexpo – chętnie odwiedzanego przez Gości włoskich targów. Od 13 do 15 lutego 2023 roku w Vicenzy można spotkać także wiele polskich firm – Wystawców kieleckich targów branży sakralnej.
23 stycznia 2023
Nagranie płyty dokumentującej działanie organów hybrydowych, to wielkie wydarzenie dla Viscount International w Polsce. Organy kościelne Viscount od wielu lat można podziwiać podczas Wystawy Sacroexpo. Ponownie będzie można je zobaczyć od 19 do 21 czerwca 2023 roku w Targach Kielce.
12 grudnia 2022
W imieniu Muzeum Diecezjalnego w Kielcach zapraszamy na spotkanie z autorem zbioru felietonów i opowiadań pn. „Milczenie katedry”. To kolejny wykład realizowany w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka, które odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2022 r. o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
15 października 2022
Muzyka, film, literatura i sztuki plastyczne, to dziedziny w jakich można zgłaszać kandydatów do przyszłorocznej nagrody Per Artem Ad Deum.
Patronaty