Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

Zostań wystawcą ❱❱  

sacreoexpo-zarejestruj-sie

Wystawa Sacroexpo po raz 23. w Targach Kielce!

sacroexpo-2021 Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO już od ponad 20 lat skupia w Targach Kielce całą branżę sakralną. Wydarzenie przyciąga Wystawców i Gości z Polski oraz wielu krajów zagranicznych. W ubiegłorocznej edycji spotkania branży sakralnej wzięły udział 172 firmy z 8 krajów, a kielecki ośrodek wystawienniczy odwiedziło 2 500 Gości.

Wszystko dla Kościoła

Dewocjonalia, gadżety i akcesoria religijne, rzeźby, ikony zawierające wizerunki świętych, oszałamiające przepychem barw witraże, a także najnowsze pozycje książkowe czołowych wydawnictw katolickich – to wszystko będzie można znaleźć już od 6 do 8 czerwca 2022 roku na targowych stoiskach. Nie zabraknie również prezentacji najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w obiektach sakralnych, elementów wyposażenia kościołów, konfesjonałów, organów,  aż po wysokiej jakości akcesoria czy szaty liturgiczne. Spotkanie branży sakralnej zawsze odbywa się przy pięknych brzmieniach organów kościelnych.

Wystawa Ars Eucharistica

sacroexpo-2021 W tym roku podczas Sacroexpo targowi goście będą mogli podziwiać wystawę Ars Eucharistica, czyli sztuka w służbie Eucharystii organizowaną przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach i galerię Prima Porta Antiquities. Ekspozycja podzielona została na część historyczną i liturgiczną. Galeria zaprezentuje aż 23 obiekty, które przedstawione zostaną w trzech kategoriach: Ostatnia Wieczerza, Ukrzyżowanie i Liturgia. „Ostatnia Wieczerza” to głównie naczynia, które mogły znaleźć się na stole w Wieczerniku. „Ukrzyżowanie” to druga część wystawy, której głównym elementem będzie Hełm Rzymskiego Legionisty i Hasta, włócznia, analogiczna do tej, którą przebito bok Jezusa. Pojawią się również sprzęty wymienione w Biblii w kontekście ukrzyżowania jak np. rzymskie kości do gry, czy gwoździe. Ekspozycję zamknie część poświęcona Liturgii prezentująca obiekty z czasów Bizancjum, jak Krzyż Ceremonialny z XII w., czy Wisząca Kadzielnica z tego samego okresu. Wystawa jest tak stworzona, żeby pokazać pewną historię przedmiotów liturgicznych, aż po współczesność.

Włoski reżyser laureatem tegorocznej nagrody Per Artem Ad Deum

W ramach Wystawy Sacroexpo już od 17 lat przyznawany jest Medal Per Artem Ad Deum. Dotychczas otrzymało go już 30. laureatów, w tym m.in. Ennio Morricone, Arvo Pärt, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki czy Wincenty Kućma.  Decyzją Papieskiej Rady ds. Kultury tegoroczna nagroda Per Artem Ad Deum trafi do Giuseppe Tornatore: za pokazywanie prawdy, która jest emocjonalnym doświadczeniem relacji z Nieskończonym i Niepoznawalnym. W dorobku artystycznym włoskiego reżysera można znaleźć wiele złożonych metafor i religijnych alegorii, zachęcających widzów na wyprawę w nieznane.  Giuseppe Tornatore jest twórcą słynnych realizacji m.in.: oscarowego filmu „Cinema Paradiso”, filmu „Malena” z Moniką Bellucci w roli głównej czy „Czysta Formalność”. Reżyser współpracował z kompozytorem Ennio Morricone, któremu poświęcił swój najnowszy film dokumentalny pt. „Ennio”.

Z ofertą Wystawców targów Sacroexpo można zapoznać się poprzez nowoczesną platformę sprzedażową sacroexpo.online.

Zapraszamy już od 6 do 8 czerwca 2022 roku do Targów Kielce na tegoroczną edycję Wystawy Sacroexpo.

Aktualności
25 maja 2022
Spotkanie branży sakralnej w Targach Kielce to okazja do kontemplacji piękna dzieł sztuki, które niejednokrotnie mogą prowadzić do poznania i spotkania z Bogiem. Piękno to będziemy mogli odkrywać poprzez wystawy i ekspozycje przygotowane podczas Wystawy Sacroexpo.
24 maja 2022
Ukraińska firma Tradycii działa na rynku od 15 lat, a jej główną specjalnością jest szycie strojów sakralnych oraz haft ukraiński. Podczas tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo, od 6 do 8 czerwca 2022 roku będzie można zapoznać się z szeroką ofertą przedsiębiorstwa.
24 maja 2022
Międzynarodowa firma ERCO, która funkcjonuje na rynku od 1934 roku, specjalizuje się w oświetleniu budynków muzealnych, sakralnych, użyteczności publicznej oraz w iluminacjach zewnętrznych. Swoją ofertę firma zaprezentuje na tegorocznej Wystawie Sacroexpo.
19 maja 2022
Sławny, włoski reżyser Giuseppe Tornatore, twórca oscarowego filmu „Cinema Pradiso”, filmu „Malena” czy „Czysta Formalność” został tegorocznym laureatem Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem Ad Deum. Wyróżnienie to przyznawane jest od 17 lat w ramach Wystawy Sacroexpo w Targach Kielce, a dotychczas otrzymało je już 30. laureatów, w tym m.in. Ennio Morricone, Arvo Pärt, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki, Wincenty Kućma i Leszek Mądzik.
18 maja 2022
Lider rynku renowacji przedmiotów sakralnych – ARGENTUM-RENOWACJE to kolejny Wystawca tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo, która odbędzie się już od 6 do 8 czerwca 2022 roku.
17 maja 2022
Forum Współpracy Międzyzakonnej zostało powołane w 2010 r. To jednostka gospodarcza Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, której celem jest tworzenie wspólnej dla wszystkich podmiotów zakonnych i kościelnych w Polsce Platformy Zakupowej. Od wielu lat Forum Współpracy Międzyzakonnej związane jest z Wystawą Sacroexpo, w tym roku również ich nie zabraknie na spotkaniu branży sakralnej.
16 maja 2022
Firma Promise istnieje na rynku od 1994 roku. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się szeroki wybór akcesoriów użytkowych i gadżetów religijnych. Wysokiej jakości produkty marki Promise będzie można nabyć w atrakcyjnych cenach podczas Wystawy Sacroexpo.
16 maja 2022
Działalność firmy Automatik Elektrociepło obejmuje realizację projektów dla obiektów sakralnych: wdrażanie nowoczesnych technologii i wydajnych, energooszczędnych systemów grzewczych. Z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę będzie można zapoznać się od 6 do 8 czerwca 2022 roku podczas Wystawy Sacroexpo.
12 maja 2022
Firma Fenice – kolejny Wystawca tegorocznej Wystawy Sacroexpo posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oświetlenia wnętrza świątyni. Zapraszamy na stoisko nr E-28, gdzie poznacie ofertę studia oświetleniowego.
12 maja 2022
Z danych przedstawionych na konferencji prasowej przez polski Episkopat, Caritas Polska i Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że od początku wojny na Ukrainie, do końca marca br. polskie parafie i zakony udzieliły uchodźcom z Ukrainy pomoc finansową o łącznej wartości ok. 121 mln złotych i przekazały dary o wartości 121 milionów.
09 maja 2022
Bydgoska firma inżynieryjna z 25 letnim doświadczeniem w zarządzaniu, doradztwie i nadzorze przy realizacji m.in. inwestycji sakralnych to jeden z tegorocznych Wystawców targów Sacroexpo. Zapraszamy na stoisko nr E-57 już od 6 do 8 czerwca do Targów Kielce.
09 maja 2022
Po pandemicznych wrześniowych edycjach, targi Sacroexpo wróciły na swoje miejsce w targowym kalendarzu. Edycja Anno Domini 2022 odbędzie się od 6 do 8 czerwca. Zapraszamy do rejestracji na targi!
02 maja 2022
Firma DMS Dystrybucja Sp. z o.o. działa na rynku dekoracji od ponad 20 lat. Produkty DMS są dostarczane do ponad 1000 placówek handlowych w całej Polsce oferujących swoim klientom artykuły dekoracyjne i budowlane. Zapraszamy na stoisko firmy już od 6 do 8 czerwca 2022 roku.
29 kwietnia 2022
Konsorcjum.pl Trade & Travel Company od ponad 30 lat zajmuje się organizacją Pielgrzymek po całym świecie. Z ofertą biura podróży będzie można zapoznać się już od 6 do 8 czerwca 2022 roku w Targach Kielce.
29 kwietnia 2022
Rodzinna firma PREMA istnieje na rynku od 1994 roku. Prawie 30 lat temu, jako pierwsi sprowadzili do Polski zapachowe kadzidła żywiczne oraz węgielki rozpalające się od jednej zapałki. W tym roku oferta firmy zaprezentowana zostanie podczas Wystawy Sacroexpo.
29 kwietnia 2022
Organy kościelne stanowią nieodłączny element oprawy liturgii. VISCOUNT, dzięki swojej zaawansowanej technologii i skrupulatnej dbałości o standardy muzyczne i estetyczne, pozwala każdemu organiście na świecie doświadczyć pozytywnych emocji, jakie dają te instrumenty.
27 kwietnia 2022
Ars Eucharistica, czyli sztuka w służbie Eucharystii, to wystawa organizowana podczas tegorocznych targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Wystawa podzielona została na część historyczną i liturgiczną i będzie dostępna w trakcie targów - od 6 do 8 czerwca 2022 roku w Targach Kielce.
25 kwietnia 2022
Nowoczesny, intuicyjny system inwentaryzacji i zarządzania cmentarzem, internetowy system do zarządzania kancelarią parafialną czy zarządzania treścią – te i wiele innych produktów zaprezentuje firma Tech-Studio podczas tegorocznej Wystawy Targów Sacroexpo.
25 kwietnia 2022
Wśród Wystawców tegorocznej Wystawy Sacroexpo nie zabraknie firm oferujących najnowocześniejszy sprzętu oświetleniowy, a także wysokiej jakości usługi techniki oświetleniowej. Jedną z nich jest firma Helicon, dostarczająca już od ponad 26 lat oświetlenie sakralne.
21 kwietnia 2022
Dzwon Urbana z Katedry na Wawelu po prawie 100 latach przerwy został uroczyście włączony do „służby” liturgicznej. Firma Rduch Bells&Clocks – Wystawca targów Sacrpoexpo, wykonała nowe mocowania tego dzwonu wraz ułożyskowaniem, kute metodą tradycyjną serce dzwonu oraz nowoczesną automatykę.
20 kwietnia 2022
Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński działa od 1902 roku i jest najstarszym nieprzerwanie funkcjonującym warsztatem witrażowym w Polsce. Realizacje Zakładu będzie można podziwiać podczas tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo w Kielcach.
19 kwietnia 2022
Wyjazdy pielgrzymkowe do różnych zakątków świata to oferta biur turystycznych, które rokrocznie pojawiają się podczas spotkania branży sakralnej. Wśród Wystawców tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo jest również biuro podróży Matteo Travel.
13 kwietnia 2022
Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych IZOTERMA funkcjonuje na rynku od 1979 roku i zajmuje się produkcją wyrobów z zakresu elektrotermii. Specjalnością firmy jest kompleksowe ogrzewanie obiektów sakralnych.
11 kwietnia 2022
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zabytkowych obiektach sakralnych pozwala zabezpieczyć obiekt przed dalszą degradacją. Takie rozwiązanie oferuje firma KAZ Sp. z o.o., która zaprezentuje swoją ofertę podczas tegorocznej Wystawy Sacroexpo w Targach Kielce.
02 marca 2022
Do tegorocznej edycji 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO coraz bliżej. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem dostojników duchownych.
14 lutego 2022
JE abp Wojciech Polak Prymas Polski oraz JE abp Michał Janocha Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP objęli Patronatem Honorowym 23. edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów.
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
Patronaty
Partnerzy Medialni
6-8.06.2022
Godziny otwarcia
 • 06 VI 2022
  09:00 - 17:00
 • 07 VI 2022
  09:00 - 17:00
 • 08 VI 2022
  09:00 - 16:00
  6-8.06.2022
  Godziny otwarcia
  • 06 VI 2022
   09:00 - 17:00
  • 07 VI 2022
   09:00 - 17:00
  • 08 VI 2022
   09:00 - 16:00