SACROEXPO (19-21.06.2023)

XXIV Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

Wystawcy SACROEXPO 2023

Są już z nami

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

Wystawa Sacroexpo –  wszystko dla kościoła, wiernych i pielgrzymów

sacroexpo-2022-galeria-01.jpg [197.75 KB] Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w dniach od 19 do 21 czerwca 2023 roku znów stanie się miejscem prezentacji  oferty dla wszystkich osób związanych z kościołem. Będzie absolutnie wszystko - od najmodniejszych wzorów sutann i alb, przez bogato zdobione monstrancje i tabernakula, nowoczesne organy, nagłośnienie i ogrzewanie kościołów, po oferty pielgrzymek do najdalszych zakątków świata. 

Wszystko dla Kościoła i Parafian

24. edycja wystawy Sacroexpo zapowiada się niezwykle okazale. Na stoiskach będzie można zobaczyć osiągnięcia niemal każdej z dziedzin sztuki sakralnej, m.in. rzeźby i figurki, witraże, obrazy oraz ikony. Nie zabraknie szerokiej oferty szat i naczyń liturgicznych, a także elementów wyposażenia wnętrz.

sacroexpo-2022-galeria-03.jpg [121.92 KB] W halach Targów Kielce zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania wykorzystywane w obiektach sakralnych: nowoczesne, energooszczędne systemy ogrzewania kościołów, profesjonalny sprzęt i systemy nagłośnieniowe czy oświetleniowe, a także nowoczesne systemy informatyczne. W kieleckim ośrodku wystawienniczym będzie można zakupić szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych w promocyjnych cenach: breloczki, magnesy na lodówkę, poduszki z napisami, pamiątki okolicznościowe np. na chrzest, różańce z drzewa oliwnego, czy z lawy wulkanicznej, a także opłatki wigilijne.

Wśród produktów sakralnych nie zabraknie odlewów żywicznych, ikon wypalanych w drewnie oraz wypukłych obrazów. Jak co roku podczas Wystawy Sacroexpo hale Targów Kielce wypełnią się najnowszymi propozycjami najlepszych wydawnictw katolickich. Wśród nich znajdziemy takie czasopisma jak „Niedziela”, „Gość Niedzielny” czy „Przewodnik Katolicki”. Nie zabraknie najnowszej oferty wydawnictw, takich jak między innymi Edycja Św. Pawła, Jedność czy Św. Wojciech. W ofercie targów pojawią się: Pismo Święte, powieści chrześcijańskie, książki dla dzieci i młodzieży, a także produkty dedykowane katechetkom i katechetom.

Kierunek pielgrzymka

Biura pielgrzymkowe obecne podczas Wystawy Sacroexpo przygotują szeroką, atrakcyjną ofertę wycieczek oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych skierowanych dla Zwiedzających. Rokrocznie na stoisku Franciszkańskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego Patron Travel odbywa się loteria konkursowa dla osób konsekrowanych.

Per Artem Ad Deum – przez sztukę do Boga

sacroexpo-2022-galeria-02.jpg [136.54 KB] Nagrodę Per Artem Ad Deum w 2022 roku odebrał sławny włoski reżyser Giuseppe Tornatore w Watykanie z rąk JE kardynała Gianfranco Ravasiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury,  JE biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Mariana Florczyka, przewodniczącego Kapituły Medalu oraz dr Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce. Tegoroczne wręczenie medalu Per Artem Ad Deum w Watykanie miało związek ze zwieńczeniem  działalności Papieskiej Rady ds. Kultury. Zgodnie z nową konstytucją apostolską o Kurii Rzymskiej „Praedicate Evangelium”, która weszła w życie 5 czerwca, dawna Kongregacja Edukacji Katolickiej i Papieska Rada ds. Kultury połączone zostały w nową Dykasterię ds. Kultury i Edukacji. Kolejny laureat medalu Per Artem Ad Deum wyłoniony zostanie już w 2023 roku w ramach działalności nowej instytucji. Wręczenie przyszłorocznej nagrody Per Artem Ad Deum odbędzie się w ramach kolejnej edycji Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo.

Nagrody i wyróżnienia targów Sacroexpo

W trakcie kieleckiego spotkania branży sakralnej wybrani Wystawcy otrzymają nagrody i wyróżnienia TOP DESIGN m.in. za elegancję oraz kompleksowy i nowatorski styl wystąpienia targowego. Wśród przyznawanych nagród są również:  Medal Honorowy im. Jego Ekscelencji Prymasa Świętej Pamięci Kardynała Józefa GLEMPA, Nagroda Honorowa Jego Ekscelencji Biskupa Kieleckiego Ks. Jana Piotrowskiego oraz Medal Honorowy Jego Ekscelencji Prymasa Polski Ks. Abp. Wojciecha Polaka.

Na kolejną edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo zapraszamy od 19 do 21 czerwca 2023 roku.

Aktualności
13 lutego 2023
Rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Koinè, na której nie mogło zabraknąć również stoiska Targów Sacroexpo – chętnie odwiedzanego przez Gości włoskich targów. Od 13 do 15 lutego 2023 roku w Vicenzy można spotkać także wiele polskich firm – Wystawców kieleckich targów branży sakralnej.
23 stycznia 2023
Nagranie płyty dokumentującej działanie organów hybrydowych, to wielkie wydarzenie dla Viscount International w Polsce. Organy kościelne Viscount od wielu lat można podziwiać podczas Wystawy Sacroexpo. Ponownie będzie można je zobaczyć od 19 do 21 czerwca 2023 roku w Targach Kielce.
12 grudnia 2022
W imieniu Muzeum Diecezjalnego w Kielcach zapraszamy na spotkanie z autorem zbioru felietonów i opowiadań pn. „Milczenie katedry”. To kolejny wykład realizowany w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka, które odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2022 r. o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
15 października 2022
Muzyka, film, literatura i sztuki plastyczne, to dziedziny w jakich można zgłaszać kandydatów do przyszłorocznej nagrody Per Artem Ad Deum.