Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

Komunikat koronawirus - SACROEXPO

Targi zostały odmrożone

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 29 maja 2020 r., od 6 czerwca ponownie można organizować wydarzenia targowe, kongresy, seminaria i konferencje przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków ostrożności zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Obostrzenia wynikają z rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2, mogącym wywołać chorobę COVID-19.

Czytaj więcej >>

Zasady bezpieczeństwa >>

targi kościelne sacroexpo Wszystko dla kościoła po raz kolejny na SACROEXPO

To już XXI edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

Podczas trzech dni hale Targów Kielce wypełni oferta ponad 300 wystawców. Wystawie, którą odwiedza 3500 gości, towarzyszą wystawy i inspirujące spotkania. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się od 28 do 30 września 2020 roku.

Różańce, stuły i modlitewniki – czyli SACROEXPO 2020

Bogata oferta targów zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. W trakcie wystawy będzie można zapoznać się z trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, nowymi technologiami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. Na stoiskach pojawią się  szaty i naczynia liturgiczne, a także pełna oferta wydawnictw religijnych. Nie zabraknie brewiarzy, wspaniale ilustrowanych wydań Pisma Świętego i najnowszych pozycji najbardziej popularnych wydawnictw katolickich. Jak co roku, pojawi się możliwość osobistego spotkania z autorami.

dewocjonalia i wyposażenie dla kościołów na targach sacroexpo Na uwagę gości targów zasługuje również bogata oferta kalendarzy dla katechetek i katechetów oraz wszelkiego rodzaju materiałów piśmienniczych. Jak co roku, targi staną się kopalnią…różańców. Znajdą się wśród nich modele z plastiku, egzotycznego drewna, kokosa, kryształków Swarovskiego, czy zgodnych z filozofią św. Hildegardy  – wykazujących działanie lecznicze dzięki obecności kamieni szlachetnych. Na stoisku Misji Afrykańskich pojawią się obrazy ze skrzydeł motyli i religijne gadżety z przymrużeniem oka.

Na proboszczów czeka bogata oferta konfesjonałów i organów, a także nowoczesnych systemów grzewczych i nagłośnieniowych. Po burzliwych wydarzeniach sprzed roku na szczególną uwagę zasługują systemy zabezpieczające budowle przed pożarami i ewentualnym włamaniem. Oprócz kwestii bezpieczeństwa, równie istotne jest gustowne urządzenie wnętrza każdej świątyni. Dlatego też, na barwnych stoiskach nie zabraknie misternie wykonanych ikon i świętych obrazków. Na specjalną uwagą zasługiwać będą wykonane z niezwykłą precyzją, monumentalne witraże oszałamiające soczystymi barwami i różnorodnością motywów.  Targi to także bogactwo rzeźb, niektóre z nich powstają na oczach zachwyconej publiki, figurek świętych, a nawet wspaniałych szopek bożonarodzeniowych. Wśród bogatego asortymentu kieleckich targów nie zabraknie stuł i ornatów w promocyjnych cenach. Pojawią się naczynia liturgiczne i obrusy. Na zainteresowanych księży czeka zatem wszystko, co niezbędne do sprawowania Eucharystii.

wystawa sztuki sakralnej i dewocjonaliów na targach sakralnych sacroexpo w kielcach Swoją ofertę przedstawią także biura pielgrzymkowe. Tradycją targów jest loteria, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. Podczas SACROEXPO odbywają się także szkolenia dla właścicieli i pracowników sklepów z dewocjonaliami oraz warsztaty szkoleniowe. W programie znalazła się także konferencja organizowana przez Centrum Duszpasterskie Wesoła54. W drugim dniu wystawy Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Jego Ekscelencja Paisjusz wręczy wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne.

Per Artem ad Deum – piękna tradycja kieleckich targów sakralnych

Tradycyjnie już podczas Sacroexpo wręczone zostaną medale Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum. W ubiegłym roku do grona nagrodzonych dołączyli Marcin Bornus-Szczyciński, Tadeusz Boruta oraz Alexander Kornoukhov. 

Na święto branży sakralnej zapraszamy do Targów Kielce od 28 do 30 września 2020 roku!

 

 

 


Współpraca

pulchritudinis

koine.jpg [35.62 KB]

Aktualności
07 lipca 2020
Intuicyjny panel administracyjny, szeroka oferta produktów w promocyjnych cenach oraz najświeższe aktualności branżowe, to tylko kilka z zalet nowo powstałego pasażu handlowego sacroexpo.online.
06 lipca 2020
We wrześniu 2012 roku laureatem medalu Per Artem ad Deum został Ennio Morricone - światowej sławy kompozytor, twórca genialnej muzyki filmowej oraz dyrygent. Odejście takiej legendy to wielka strata dla całego świata muzyki.
10 czerwca 2020
Tegoroczne święto Bożego Ciała jest wyjątkowe, ponieważ towarzyszy mu bardzo długa historia oraz okrągły jubileusz w Polsce. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Kościół katolicki obchodzi w czwartek, jedenastego dnia po Zesłaniu Ducha Świętego.
15 maja 2020
Henryk Jagodziński – kapłan pochodzący z parafii Małogoszcz, został mianowany przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. To pierwsze tego typu wyróżnienie w diecezji kieleckiej.
06 kwietnia 2020
W związku z panującą epidemią koronawirusa Grupa Programistów wraz z fundacją Profeto zaprojektowali i stworzyli zupełnie darmową platformę wsparcia lokalnych sklepów "Zakupy u Swoich" - dając możliwość bezpiecznych zakupów.
01 kwietnia 2020
W ofercie targów SACROEXPO pojawi się wyjątkowy materiał dydaktyczny: Pluszowy Jezus
12 listopada 2019

Bp Florczyk od kilkunastu lat współpracował z Papieską Radą ds. Kultury. Jak zaznaczył, nominacja na jej członka mogła być związana z reorganizacją Rady, do której zostało dołączone zagadnienie sportu.

 

11 czerwca 2019
"W człowieku innej wiary zobaczmy tego, który potrzebuje Bożej łaski..." - tak można podsumować spotkanie, które odbyło się w Targach Kielce 11 czerwca.
11 czerwca 2019
W tegorocznych „Dialogach o Sztuce” wzięli udział nagrodzeni medalami Per Artem Ad Deum – Aleksander Kornoukhov, Marcin Bornus-Szczyciński oraz Tadeusz Boruta.
11 czerwca 2019
Na uroczystej gali wystawy SACROEXPO, 10 czerwca Medale Per Artem ad Deum odebrali wybitni artyści – Marcin Bornus – Szczyciński, Tadeusz Boruta i Alexander Kornoukhov.
11 czerwca 2019
Koncert jednego z Laureatów tegorocznego Medalu Per Artem ad Deum wprawił w chwilę muzycznej zadumy gości, którzy zasiedli na widowni w sali Omega w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
11 czerwca 2019
Za nami uroczysta gala wręczenia medali i wyróżnień targowych jubileuszowej XX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz X Europejskiego Salonu Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO.
06 czerwca 2019
Na XX Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów pojawiła się Izabela Kłeczek, która na co dzień zajmuje się kompleksową konserwacją i restauracją dzieł sztuki.
Partnerzy i patronaty
Patronat honorowy:
Patronat medialny
28-30.09.2020
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
28-30.09.2020