Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

Komunikat koronawirus - SACROEXPO

Targi zostały odmrożone

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 29 maja 2020 r., od 6 czerwca ponownie można organizować wydarzenia targowe, kongresy, seminaria i konferencje przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków ostrożności zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Obostrzenia wynikają z rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2, mogącym wywołać chorobę COVID-19.

Czytaj więcej >>

targi kościelne sacroexpo Wszystko dla kościoła po raz kolejny na SACROEXPO

To już XXI edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

Podczas trzech dni hale Targów Kielce wypełni oferta ponad 300 wystawców. Wystawie, którą odwiedza 3500 gości, towarzyszą wystawy i inspirujące spotkania. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się od 28 do 30 września 2020 roku.

Różańce, stuły i modlitewniki – czyli SACROEXPO 2020

Bogata oferta targów zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. W trakcie wystawy będzie można zapoznać się z trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, nowymi technologiami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. Na stoiskach pojawią się  szaty i naczynia liturgiczne, a także pełna oferta wydawnictw religijnych. Nie zabraknie brewiarzy, wspaniale ilustrowanych wydań Pisma Świętego i najnowszych pozycji najbardziej popularnych wydawnictw katolickich. Jak co roku, pojawi się możliwość osobistego spotkania z autorami.

dewocjonalia i wyposażenie dla kościołów na targach sacroexpo Na uwagę gości targów zasługuje również bogata oferta kalendarzy dla katechetek i katechetów oraz wszelkiego rodzaju materiałów piśmienniczych. Jak co roku, targi staną się kopalnią…różańców. Znajdą się wśród nich modele z plastiku, egzotycznego drewna, kokosa, kryształków Swarovskiego, czy zgodnych z filozofią św. Hildegardy  – wykazujących działanie lecznicze dzięki obecności kamieni szlachetnych. Na stoisku Misji Afrykańskich pojawią się obrazy ze skrzydeł motyli i religijne gadżety z przymrużeniem oka.

Na proboszczów czeka bogata oferta konfesjonałów i organów, a także nowoczesnych systemów grzewczych i nagłośnieniowych. Po burzliwych wydarzeniach sprzed roku na szczególną uwagę zasługują systemy zabezpieczające budowle przed pożarami i ewentualnym włamaniem. Oprócz kwestii bezpieczeństwa, równie istotne jest gustowne urządzenie wnętrza każdej świątyni. Dlatego też, na barwnych stoiskach nie zabraknie misternie wykonanych ikon i świętych obrazków. Na specjalną uwagą zasługiwać będą wykonane z niezwykłą precyzją, monumentalne witraże oszałamiające soczystymi barwami i różnorodnością motywów.  Targi to także bogactwo rzeźb, niektóre z nich powstają na oczach zachwyconej publiki, figurek świętych, a nawet wspaniałych szopek bożonarodzeniowych. Wśród bogatego asortymentu kieleckich targów nie zabraknie stuł i ornatów w promocyjnych cenach. Pojawią się naczynia liturgiczne i obrusy. Na zainteresowanych księży czeka zatem wszystko, co niezbędne do sprawowania Eucharystii.

wystawa sztuki sakralnej i dewocjonaliów na targach sakralnych sacroexpo w kielcach Swoją ofertę przedstawią także biura pielgrzymkowe. Tradycją targów jest loteria, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. Podczas SACROEXPO odbywają się także szkolenia dla właścicieli i pracowników sklepów z dewocjonaliami oraz warsztaty szkoleniowe. W programie znalazła się także konferencja organizowana przez Centrum Duszpasterskie Wesoła54. W drugim dniu wystawy Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Jego Ekscelencja Paisjusz wręczy wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne.

Per Artem ad Deum – piękna tradycja kieleckich targów sakralnych

Tradycyjnie już podczas Sacroexpo wręczone zostaną medale Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum. W ubiegłym roku do grona nagrodzonych dołączyli Marcin Bornus-Szczyciński, Tadeusz Boruta oraz Alexander Kornoukhov. 

Na święto branży sakralnej zapraszamy do Targów Kielce od 28 do 30 września 2020 roku!

 

 

 


Współpraca

pulchritudinis

koine.jpg [35.62 KB]

Aktualności
15 maja 2020
Henryk Jagodziński – kapłan pochodzący z parafii Małogoszcz, został mianowany przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. To pierwsze tego typu wyróżnienie w diecezji kieleckiej.
06 kwietnia 2020
W związku z panującą epidemią koronawirusa Grupa Programistów wraz z fundacją Profeto zaprojektowali i stworzyli zupełnie darmową platformę wsparcia lokalnych sklepów "Zakupy u Swoich" - dając możliwość bezpiecznych zakupów.
01 kwietnia 2020
W ofercie targów SACROEXPO pojawi się wyjątkowy materiał dydaktyczny: Pluszowy Jezus
12 listopada 2019

Bp Florczyk od kilkunastu lat współpracował z Papieską Radą ds. Kultury. Jak zaznaczył, nominacja na jej członka mogła być związana z reorganizacją Rady, do której zostało dołączone zagadnienie sportu.

 

11 czerwca 2019
"W człowieku innej wiary zobaczmy tego, który potrzebuje Bożej łaski..." - tak można podsumować spotkanie, które odbyło się w Targach Kielce 11 czerwca.
11 czerwca 2019
W tegorocznych „Dialogach o Sztuce” wzięli udział nagrodzeni medalami Per Artem Ad Deum – Aleksander Kornoukhov, Marcin Bornus-Szczyciński oraz Tadeusz Boruta.
11 czerwca 2019
Na uroczystej gali wystawy SACROEXPO, 10 czerwca Medale Per Artem ad Deum odebrali wybitni artyści – Marcin Bornus – Szczyciński, Tadeusz Boruta i Alexander Kornoukhov.
11 czerwca 2019
Koncert jednego z Laureatów tegorocznego Medalu Per Artem ad Deum wprawił w chwilę muzycznej zadumy gości, którzy zasiedli na widowni w sali Omega w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
11 czerwca 2019
Za nami uroczysta gala wręczenia medali i wyróżnień targowych jubileuszowej XX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz X Europejskiego Salonu Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO.
06 czerwca 2019
Na XX Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów pojawiła się Izabela Kłeczek, która na co dzień zajmuje się kompleksową konserwacją i restauracją dzieł sztuki.
Partnerzy i patronaty
Patronat honorowy:
Patronat medialny
28-30.09.2020
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
28-30.09.2020