pułkownik Worden.jpg

Zmarł pułkownik Alfred Merrill Worden - gość MSPO 2019

19 marca 2020
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to tak, jak pozostałe wydarzenia targowe miejsce biznesowych spotkań. Często jednak dzięki Targom Kielce można poznać ciekawych ludzi, o niesamowitych życiorysach. Takim człowiekiem był gość honorowy MSPO 2019 - pułkownik Alfred Merrill Worden.

Podczas poprzedniej edycji Salonu Krajem Wiodącym były Stany Zjednoczone. Gościem Honorowym Wystawy USA był płk Alfred Merrill Worden – amerykański astronauta, pułkownik United States Air Force, uczestnik misji Apollo 15. Pułkownik wziął udział w uroczystym otwarciu MSPO, podczas którego na ręce Prezydenta RP Andrzeja Dudy przekazał polską flagę, która znajdowała się na okołoziemskiej orbicie. Amerykanin spotkał się także z generałem Mirosławem Hermaszewskim - podczas wspólnej konferencji panowie wymienili "kosmiczne" doświadczenia. Podczas pobytu w Kielcach pułkownik znalazł także czas dla młodzieży i spotkał się z uczniami Zespół Szkół Katolickich im Stanisława Kostki. Odpowiadając na pytania  opowiedział między innymi o przygotowaniach do lotu na Księżyc oraz trudach w trakcie misji. 

Wszyscy, którzy podczas wizyty pułkownika Wordena mieli okazję posłuchać jego opowieści poczuli się o kilka kroków bliżej gwiazd. 

Pułkownik Alfred Merrill Worden zmarł 17 marca 2020 roku.

(UK)

Polecane aktualności
10 lipca 2020
Oświadczenie Zarządu Targów Kielce w sprawie organizacji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 8 do 10 września 2020
16 lipca 2020
W kieleckim ośrodku spotkali się: przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej, PGZ-u oraz Targów Kielce.
17 lipca 2020
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 28 lat odwiedzają znani i znaczący politycy z różnych opcji politycznych.
23 lipca 2020
"Pozycja MSPO w branży zbrojeniowej nie tylko w Europie, ale i na świecie jest niepodważalna, co szczególnie w roku bieżącym i wycofaniu się innych państw z organizacji podobnych wystaw, może paradoksalnie stanowić dodatni impuls dla kieleckiego Salonu" – czytamy w piśmie Biura Bezpieczeństwa Narodowego skierowanym do prezydenta Bogdana Wenty.
29 lipca 2020
Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.
30 lipca 2020
Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września.
07 sierpnia 2020
Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał wsparcie wyjątkowego patrona.
11 sierpnia 2020
Na stronie www Targów Kielce działa już wirtualna rejestracja dla zwiedzających. Jak co roku, kielecki ośrodek zachęca do tego, sprawniejszego sposobu potwierdzenia swojej obecności na wydarzeniu.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy