307f766c-c748-4275-a8a6-18b22703c3f4-1.jpg

Z wizytą w Pasiece Jaros z okazji Międzynarodowego Dnia Miodu Pitnego

04 sierpnia 2025
Z okazji Międzynarodowego Dnia Miodu Pitnego Anna Dwojewska, menadżerka projektu Expo2Bee, oraz Paulina Oleś, jej zastępczyni – odwiedziły Pasiekę Jaros, by z bliska przyjrzeć się procesowi produkcji miodu pitnego i rzemiosłu ceramicznemu.

Wizyta miodosytni, w pasiece oraz zakładzie ceramicznym była nie tylko okazją do poznania tajników produkcji tego wyjątkowego trunku, ale także przestrzenią do rozmów o rozwoju branży miodosytniczej w Polsce. To właśnie dla tego sektora organizatorzy Expo2Bee planują specjalną strefę podczas przyszłorocznych targów, które odbędą się 9-10 maja 2026 roku w Targach Kielce.

Przedstawicielki Targów Kielce obserwowały proces fermentacji oraz dowiedziały się, jak powstają butelki i ceramiczne naczynia, w których serwowany jest miód pitny. Jak zaznaczają, ta wizyta jeszcze bardziej umocniła ich przekonanie, że miodosytnictwo powinno być częścią Expo2Bee 2026.

Polecane aktualności
03 grudnia 2025
Targi Expo2Bee, które odbędą się 11–12 kwietnia 2026 roku, zostały objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefana Krajewskiego. To potwierdzenie znaczenia wydarzenia dla sektora pszczelarskiego oraz rosnącej roli rozmów o jakości polskiego miodu, kondycji pasiek i kierunkach rozwoju branży.
03 października 2025
Przedstawiciele targów pszczelarskich Expo2Bee aktywnie uczestniczyli w światowym kongresie Apimondia, które w tym roku odbywało się w Kopenhadze. Wydarzenie stało się doskonałą okazją do spotkań z producentami sprzętu pszczelarskiego, ekspertami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji branżowych z całego świata.
07 sierpnia 2025
Expo2Bee, we współpracy z Targami Kielce, wspiera tegoroczną edycję Wielkiej Wystawy Pszczół, która odbędzie się w dniach 8 sierpnia – 4 października 2025 w przestrzeni Wolnego Jazdowa w Warszawie.
16 lipca 2025
Po wyjątkowej pierwszej edycji, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem pszczelarzy i wystawców, Expo2Bee 2026 powraca! Targi Expo2Bee to największe wydarzenie pszczelarskie w Polsce, które łączy pasjonatów pszczelarstwa, producentów sprzętu oraz osoby poszukujące innowacyjnych rozwiązań w branży.
30 czerwca 2025
Podczas Dni Otwartych w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, które odbyły się w Modliszewicach, przedstawiciele Expo2Bee mieli okazję spotkać się z pszczelarzami, producentami miodów i sprzętu pszczelarskiego, a także przedstawicielami instytucji wspierających rolnictwo i pszczelarstwo.