Made-in-Italy-TargiKielce-Stom.JPG

Włoskie firmy cenią Targi STOM

22 grudnia 2021
Każdego roku kilkadziesiąt włoskich firm prezentuje się podczas Salonu Technologii Obróbki Metali w Targach Kielce. Podczas „Przemysłowej Jesieni” 2021 było ich aż 47.

Zintensyfikowane zainteresowanie polskim rynkiem w tym roku, którego odzwierciedleniem jest tak liczna reprezentacja firm z Włoch w kieleckim ośrodku ma swoje uzasadnienie. Rok 2021 był niezwykle pozytywny dla włoskich producentów obrabiarek, robotów i systemów automatyki. Wzrost odnotowany w 2021 r. powinien być kontynuowany również w 2022 r., na co wskazują prognozy włoskich analityków.

- Z drugiej strony nadal obserwujemy dużą rozbieżność między trendem odbioru zamówień, a wielkością obrotów, na które wpływ mają opóźnienia w dostawach maszyn ze względu na długi czas oczekiwania na dostawy. Myślę, że w 2022 r. nie tylko odzyskamy poziom sprzedaży utracony w czasie pandemii, ale będziemy mogli wrócić do rekordowych poziomów z 2018 r. dla wielu wskaźników, ponieważ rynek jest naprawdę burzliwy, zwłaszcza krajowy – mówi Barbara Colombo, prezes UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE.

Podczas przyszłorocznych Targów STOM, które zaplanowane są od 5 do 7 kwietnia 2022 roku, możemy się spodziewać również dużej delegacji przedstawicieli włoskiego przemysłu.

(UK)

Polecane aktualności
18 maja 2022
Targi STOM są oficjalnym partnerem tego merytorycznego wydarzenia prezentującego najnowsze rozwiązania technologiczne na rynku obróbki stali. Kongres zakończy się dziś, 18 maja.
05 maja 2022
Targi STOM są oficjalnym partnerem tego merytorycznego wydarzenia mającego zaprezentować najnowsze rozwiązania technologiczne na rynku obróbki stali. Kongres odbędzie się od 16 do 18 maja w Krakowie.
14 kwietnia 2022
Confindustria Polonia organizuje Koncert Charytatywny, który odbędzie się 28 kwietnia w Oratorium Marianum, Plac Uniwersytecki 1 we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Ambasady Włoch i Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.
06 kwietnia 2022
Pierwszy wieczór Przemysłowej Wiosny, upłynął pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO oraz CONTROL-STOM.
30 marca 2022
Salon Robotyki Przemysłowej to od czterech lat ważny punkt Salonu Technologii Obróbki Metali. Od początku partnerem Targów STOM-ROBOTICS jest firma Yaskawa.
30 marca 2022
Firma SIAD od lat jest liderem w sektorze obróbki mechanicznej metalu. Jest nie tylko dostawcą gazów i mieszanek do zastosowań laserowych i spawalniczych, ale także niezawodnym partnerem, który oferuje skuteczne, innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania.
30 marca 2022
Światowy potentat rozwoju, cyfryzacji i usieciowienia technik produkcji przywiezie do Targów Kielce prawdziwe hity.
21 marca 2022
Utwardzanie w niskiej temperaturze – to propozycja krośnieńskiej firmy na Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE. Wydarzenie jako część Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce odbędzie się od 5 do 7 kwietnia.