1012778-SIAD-Logo.png

SIAD partnerem technologicznym Targów STOM!

30 marca 2022
Firma SIAD od lat jest liderem w sektorze obróbki mechanicznej metalu. Jest nie tylko dostawcą gazów i mieszanek do zastosowań laserowych i spawalniczych, ale także niezawodnym partnerem, który oferuje skuteczne, innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania.

Zaangażowanie firmy, aktywnej w sektorze spawania i cięcia metali od ponad dziewięćdziesięciu lat w przemysłowy cykl Targów Kielce okazuje się niezwykle mocnym wsparciem. SIAD jest partnerem cyklu spod znaku STOM od edycji  w 2019 roku.

SIAD jest jedną z najważniejszych spółek chemicznych we Włoszech, dostarczającą kompleksową ofertę gazów technicznych, specjalistycznych i medycznych, przede wszystkim dla przemysłu budowy maszyn, przemysłu spożywczego, chemicznego, metalurgii, elektrotechniki, zdrowia i ochrony środowiska.

Spółka została założona w Bergamo w 1927 roku. SIAD może się pochwalić solidną tradycją. Z czasem udało się jej wejść na nowe rynki (zwłaszcza w krajach Europy Środkowej), a także do kolejnych sektorów. Stale rośnie jako elastyczna i dynamiczna organizacja i gwarantuje swoim klientom najwyższą jakość, niezawodność i profesjonalizm.

Spółka SIAD S.p.A. weszła na polski rynek poprzez spółkę zależną SIAD Czech spol. s.r.o. poprzez nabycie w 2015 roku, kiedy przejęta została spółka TECHNOGAS Sp. z o.o., założona w roku 2008. Od tej pory, spółka z powodzeniem dostarczała klientom gazy techniczne i spożywcze oraz inne mieszanki. Działała głównie na Śląsku i południowych województwach Polski, obecnie współpracuje również z podmiotami, które zlokalizowane są w innych częściach kraju, a nawet za granicą (Czechy, Estonia). Wpis o tym nabyciu został opublikowany w polskim rejestrze handlowym dnia 12 sierpnia 2015, a w listopadzie 2015 roku firma zmieniła nazwę na SIAD Poland Sp. z. o.o.

Spółka posiada zakład produkcyjny w mieście Ruda Śląska, w aglomeracji przemysłowej Katowic, Chorzowa Gliwic i Zabrza. Posiada własną rozlewnię butli oraz zapewnia dostawy skroplonego gazu. Spółka posiada certyfikat systemu jakości ISO 9001: 2000 oraz ISO 22000: 2005.

Obecnie firma SIAD Polska Sp. z o.o. dostarcza pełny asortyment gazów technicznych, medycznych i specjalistycznych, gazów skroplonych, mieszanin gazowych, mieszanin laserowych, dodatkowego wyposażenia, materiałów spawalniczych i akcesoriów, instaluje zbiorniki do magazynowania gazu skroplonego, sprzęt do mieszanin, palniki tlenowe, systemy technologiczne, zapewnia usługi doradcze i konsultingowe dla wszystkich rodzajów zastosowań.

(UK)

Polecane aktualności
30 sierpnia 2022
Polska Unia Metrologiczna uczestniczyła jako wystawca oraz w roli merytorycznego wsparcia na targach CONTROL-STOM. Uczestnictwo w wydarzeniu wspominane jest także na oficjalnym blogu PUM.
18 maja 2022
Targi STOM są oficjalnym partnerem tego merytorycznego wydarzenia prezentującego najnowsze rozwiązania technologiczne na rynku obróbki stali. Kongres zakończy się dziś, 18 maja.
05 maja 2022
Targi STOM są oficjalnym partnerem tego merytorycznego wydarzenia mającego zaprezentować najnowsze rozwiązania technologiczne na rynku obróbki stali. Kongres odbędzie się od 16 do 18 maja w Krakowie.
14 kwietnia 2022
Confindustria Polonia organizuje Koncert Charytatywny, który odbędzie się 28 kwietnia w Oratorium Marianum, Plac Uniwersytecki 1 we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Ambasady Włoch i Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.
06 kwietnia 2022
Pierwszy wieczór Przemysłowej Wiosny, upłynął pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO oraz CONTROL-STOM.
30 marca 2022
Salon Robotyki Przemysłowej to od czterech lat ważny punkt Salonu Technologii Obróbki Metali. Od początku partnerem Targów STOM-ROBOTICS jest firma Yaskawa.
30 marca 2022
Światowy potentat rozwoju, cyfryzacji i usieciowienia technik produkcji przywiezie do Targów Kielce prawdziwe hity.
21 marca 2022
Utwardzanie w niskiej temperaturze – to propozycja krośnieńskiej firmy na Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE. Wydarzenie jako część Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce odbędzie się od 5 do 7 kwietnia.