5090GN-2.jpg
Specjalistyczny ciągnik sadowniczy John Deere 5090GN zaprezentuje Wanicki Agro podczas targów TSW w Kielcach.

Wanicki Agro na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. Z ciągnikiem sadowniczym John Deere i ładowarką Kramer

29 listopada 2023
Przedsiębiorstwo Wanicki Agro przygotowuje na styczniowe targi TSW szeroką i różnorodną ofertę dla producentów warzyw i owoców. 17 i 18 stycznia wśród zaprezentuje m.in. specjalistyczny ciągnik sadowniczy John Deere 5090GN oraz ładowarkę kołową Kramer KL 14.5.
Ciągnik specjalistyczny John Deere 5090GN umożliwia płynne i bezkolizyjne poruszanie się w sadach i winnicach, zapewniając jednocześnie imponującą moc przy minimalnym zużyciu paliwa. Dzięki temu osiąga niezwykłą wydajność w trakcie pracy. Ciągnik ten jest wyposażony w silnik o pojemności 3,6 litra, który dostarcza maksymalną moc wynoszącą 91 KM. Jego rozstaw osi wynosi 2178 mm, co wpływa na stabilność i zwrotność podczas pracy. Zmienna szerokość ciągnika, regulowana w zakresie od 1,3 do 1,8 metra, umożliwia dostosowanie do różnych warunków terenowych, zwłaszcza w sadach o ograniczonej przestrzeni. Ta elastyczność czyni go niezwykle uniwersalnym i efektywnym narzędziem w gospodarstwie.
Z kolei Kramer KL14.5 to wyjątkowa ładowarka kołowa, charakteryzująca się zwrotnością i możliwością pracy w miejscach o ograniczonej wysokości. Optymalna widoczność we wszystkich kierunkach jest gwarantowana dzięki obszernym powierzchniom szklanym i smukłym słupkom kabiny, co wpływa na bezpieczeństwo i precyzję pracy. Sterowanie na wszystkie koła zwiększa mobilność maszyny, a kompaktowe rozmiary ułatwiają manewrowanie w stajniach. Model KL14.5 to kompleksowe rozwiązanie łączące praktyczność, bezpieczeństwo i łatwość obsługi, doskonale sprawdzające się w różnych zadaniach związanych z pracą na gospodarstwie.
Te dwie maszyny staną wśród wielu innych propozycji firmy Wanicki Agro. Wszystkie będzie można zobaczyć podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa 17 i 18 stycznia 2024 w Targach Kielce. Bilety na tsw.pl/
Targi TSW z 350 wystawcami, poletkami pokazowymi i poligonem dla najnowszych technologii 
XIV edycja wydarzenia organizowanego przed warszawską Oficynę Wydawniczą Oikos po raz drugi w Targach Kielce zapowiada się imponująco. 350 wystawców zaprezentuje najnowsze technologie, narzędzia i środki do prowadzenia upraw. Podczas dziewięciu branżowych konferencji eksperci przeprowadzą 80 wykładów, paneli dyskusyjnych i debat. Nowością będą poletka pokazowe  - jabłoniowe i jagodowe oraz poligon, na którym będą pracować urządzenia napędzane elektrycznie i drony. Powstanie specjalna strefa wystawiennicza poświęcona  odnawialnym źródłom energii w ogrodnictwie. 
Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.