325878548-3460593870839733-3399163234415564468-n.jpg

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW wystartowały!

18 stycznia 2023
311 wystawców bierze udział w największym w branży wydarzeniu w Europie Środkowo – Wschodniej. Na odwiedzających targi rolników, czeka 5 hal i 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Organizowane przez Oficynę Wydawniczą Oikos z Warszawy wydarzenie, doczekało się 13. edycji, w której udział bierze 311 wystawców ciągników, maszyn i urządzeń do uprawy, zbioru i przechowywania warzy i owoców, a także nawozów i środków ochrony. Do Targów Kielce przyjechali przedstawiciele branży z Polski i 15 krajów z całego świata. – Targi TSW przeniosły się do lepszej lokalizacji. Zmieniliśmy miejsce i logo, dlatego, że Targi Sadownictwa i Warzywnictwa zawsze podążały za nowoczesnością. Już od pierwszych minut jestem zaskoczony liczbą odwiedzających, która prawdopodobnie przewyższy nasze oczekiwania – mówił podczas oficjalnego otwarcia dyrektor targów TSW Jacek Kłudka. – To jest naprawdę dobre miejsce do wystawiania się – wtórował mu Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

322719493-2381697981985131-3708398878728851748-n.jpg [362.54 KB]

– Dziękuję, za tę decyzję o przeniesieniu targów TSW do Targów Kielce, powierzenie nam ich organizacji i zaufanie, że zrobimy to dobrze – mówił Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń, dodając – Nasz ośrodek związany jest z polskim rolnictwem od lat. To właśnie tu odbywają się największe w tej części Europy Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Zmiana lokalizacji spowodowała wzrost zainteresowania wystawców z południa Polski. – Kielce są znakomicie położone. Stąd jest prawie wszędzie blisko, a Kielce są właściwie w samym centrum sadownictwa i warzywnictwa w Polsce – mówił Prezes Targów Kielce.

Nagrody targów TSW

Tuż po oficjalnym otwarciu, na scenie głównej już po raz dziewiąty wręczone zostały nagrody imienia prof. Aleksandra Szczepana Pieniążka, przyznawane za innowacyjność. Kapituła w składzie: prof. dr hab. Dorota Konopacka, dr hab. inż. Adam Ekielski, prof. SGGW, dr hab. inż. Grzegorz Doruchowski, prof. IO-PIB, dr Witold Boguta, Mariusz Podymniak i Jacek Kłudka przyznali nagrody firmom: Agro Smart Lab/BIO ACTIW za AGRO ECA PROTECT, Osmia Future sp. z o.o. za Osmia Box – ul dla pszczół samotnic oraz Vantage Polska sp. z o.o za ROBOTTI. Dodatkowo wyróżnieniem uhonorowano firmę Agrosimex sp. z o.o. za produkt Rhizosum N plus.

Nowoczesny sprzęt dla rolnictwa w Targach Kielce

Przez dwa dni wszystkich zwiedzających czeka 50 branżowych konferencji i mnóstwo nowości. Wśród nich warty uwagi jest nowy model marki Landini – Rex 4 z eletro-hydrauliczną skrzynią biegów, czy opryskiwacze marki Dominiak z opatentowanym systemem antyznoszeniowym. Producenci maszyn przygotowali także wiele promocji dla rolników odwiedzających targi. Kilkadziesiąt produktów będzie można dostać taniej, bądź z gratisami. Specjalna oferta obejmie traktory sadownicze, dodatkowe wyposażenie kombajnów, zamgławiacze probiotyków i środków do zwalczania szkodników, brony aktywne, czy opryskiwacze sadownicze i urządzenia takie, jak: pilarki łańcuchowe, opryskiwacze, a także sekatory.

Zapraszamy na targi dziś do godziny 17 oraz jutro, 19 stycznia w godzinach od 9 do 16. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie tsw.pl, oraz stacjonarnie przez cały czas trwania targów.

(ŁK)

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.