285998505-5326965944026949-8879144702122438728-n.jpg

Targi Necroexpo ponad podziałami

03 czerwca 2022
Targi Necroexpo jednoczą całą branżę pogrzebową w Polsce - taki wspólny wniosek przedstawicieli izb i stowarzyszeń funeralnych towarzyszył otwarciu tegorocznej edycji Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO. Podczas ceremonii głos zabrał m.in. pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów Wojciech Labuda.

„Branża pogrzebowa potrzebuje silnego wsparcia ze strony władz. Potrzebna jest modernizacja ustaw, która pozwoli firmom pogrzebowym działać sprawnie i aby to osiągnąć wymagane są jasne i precyzyjne zasady” powiedział Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. reformy regulacji administracyjnych związanych z ruchem naturalnym ludności i ochrony miejsc pamięci – Wojciech Labuda, podczas otwarcia targów NECROEXPO 2022.

Uroczystość rozpoczął prezes Targów Kielce, dr. Andrzej Mochoń, który podsumował tegoroczną edycję, zaznaczając, że w tym roku, Necroexpo jest jedynym wydarzeniem targowym branży funeralnej w Polsce. Pogratulował również wystawcom wspaniałych produktów, a przedstawicielom izb i stowarzyszeń życzył owocnej współpracy.

Prezydent Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA, Marek Cichewicz wspomniał podczas przemówienia, że targi Necroexpo są ważnym przystankiem w ogólnoświatowym kalendarzu imprez targowych i wydarzeń branży funeralnej.

„Targi Kielce były, są i będą domem branży pogrzebowej” zaznaczył Witold Skrzydlewski, były Prezes Stowarzyszenia Polska Izba Pogrzebowa.

„Jestem związany z tą imprezą od pierwszej imprezy, zarówno jako przedstawiciel stowarzyszenia, jak i wystawca. Pamiętam więc, jak zmieniały się targi Necroexpo na przestrzeni lat i jest to bardzo pozytywna zmiana, z której wszyscy powinniśmy być dumni” podkreślił Sebastian Rubin, były prezes Stowarzyszenia Polska Izba Pogrzebowa.

 „Dziękuję prezesowi Targów Kielce, panu Andrzejowi Mochoniowi, za organizację tak ważnego dla branży pogrzebowej wydarzenia” powiedział Łukasz Koperski, Honorowy Prezes Polskiej Izby Pogrzebowej. Prezes stwierdził, że wydarzenie to jest unikatową okazją do znalezienia wspólnego języka przez izby, stowarzyszenia i firmy działające w sektorze pogrzebowym. Podziękował także managerowi projektu Marcinowi Musiałowi.

Uroczystego otwarcia IX Targów NECROEXPO dokonał Wojciech Labuda - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. reformy regulacji administracyjnych związanych z ruchem naturalnym ludności i ochrony miejsc pamięci.

Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO 2022 potrwają do niedzieli, 5 czerwca.

 

 

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.
04 czerwca 2022
Bardzo duże zainteresowanie zgromadziło szkolenie „Zimne zwłoki przemienione w czyste piękno na wieki”, które prowadził Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed podczas targów NECROEXPO w Kielcach. Celem działań takich  jak wykonywanie makijażu jest pozytywy widok zmarłej osoby w czasie ostatniego pożegnania.
04 czerwca 2022
Zakład pogrzebowy także może być modny - przekonuje firma Carmen, specjalizująca się w strojach dla pracowników firm funeralnych. Podczas Targów NECROEXPO w Targach Kielce przedstawili najnowszą kolekcję 2022 oraz pokazali jak kształtują się obecne trendy w branży.
03 czerwca 2022
Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie i prezentacja, którego autorem był dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Dariusz Dutkiewicz.