36342075bab354259849.jpg
Na zdj. od lewej dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce oraz Zhang Zhiyong, Wiceprezes i Sekretarz Generalny Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego

Targi Kielce współpracują z Chinami

21 września 2018
Kielecki ośrodek targowy oraz Chińskie Stowarzyszenie Odlewnicze (CFA) podpisały ważną umowę o współpracy, która dotyczy wzajemnych świadczeń realizowanych w latach 2019 – 2020.

Porozumienie zostało podpisane podczas pierwszego dnia targów z cyklu „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce” – 25 września. Zawiera ono zapis, który gwarantuje kieleckiemu ośrodkowi wystawienniczemu udział w jednych z najważniejszych azjatyckich targów odlewniczych w Szanghaju (2019). Ponadto, umowa zapewni ponowne uczestnictwo Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego (CFA) w kolejnej edycji targów METAL, RECYKLING, HEAT TERATEMNT, CONTROL-TECH oraz ALUMINIUM & NONFERMET w 2020 roku.

Chiny to ważny partner polskiej branży odlewniczej, są bowiem jej światowym liderem - w 2014 roku ich udział w globalnym rynku odlewniczym wynosił aż 44%. Umowa podpisana podczas „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” ma na celu pogłębienie współpracy między instytucjami i niesie szereg korzyści wizerunkowych. Ponadto, Targi Kielce, jako organizator największych w Europie Środkowo –Wschodniej i jednych z największych targów odlewniczych na świecie są wspierane w Azji przez Global Casting Magazine.

Umowę w imieniu kieleckiego ośrodka targowego podpisał Prezes dr Andrzej Mochoń z Sekretarzem Generalnym Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego (CFA) Zhang’iem Zhiyong, Wiceprezesem . Na spotkaniu obecny był także Gao Wei, Zastępca Sekretarza Generalnego.

(PŚ)

 

Polecane aktualności
23 listopada 2021
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Komisja Odlewnictwa PAN rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu im. prof. Wacława Sakwy na najlepszą magisterską i inżynierską pracę dyplomową z zakresu odlewnictwa. Nagrody za rok 2019/2020 oraz 2020/2021 przyznano podczas targów Metal.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
01 października 2021
W tym roku Amafond świętuje 75 rocznicę swojego powstania i czyni to z wieloma nowymi funkcjami. W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, całkowicie odnowiona pod względem graficznym i merytorycznym, dostępna w kilku językach, a także w wersji niemieckiej i hiszpańskiej, aby dotrzeć do coraz większej liczby klientów i potencjalnych klientów naszych współpracowników.
16 września 2021
Abas Business Solutions Poland - jeden z  czołowych światowych dostawców oprogramowania pozwalającego zarządzać i usprawniać wszystkie procesy produkcji w odlewniach - to jeden z tegorocznych wystawców targów METAL.