logo-stop-85-lat.jpg
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.

Targi Kielce srebrnym sponsorem Ogólnopolskiego Dnia Odlewnika 2021

23 listopada 2021
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.

Ogólnopolski Dzień Odlewnika to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej w Polsce, od kilku lat jest również istotnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników z zagranicy.  O randze wydarzenia świadczą nie tylko statystyki, ale także fakt, że wydarzenie to organizowane jest pod Patronatem World Foundry Organization a Patronem Medialnym wydarzenia jest, znany na całym świecie, portal odlewniczy Foundry Planet. W 2019 roku w konferencji udział wzięło ponad 250 osób

Targi Kielce, organizator XXIII Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, są srebrnym sponsorem tego wydarzenia.  

Obchodom towarzyszyć będzie konferencja pt. „Odlewnia Przyszłości”, która poświęcona będzie najnowszym technologiom, maszynom i materiałom służącym ulepszeniu procesu, zdobyciu przewagi konkurencyjnej i sprostaniu coraz wyższym wymaganiom rynku.

Referaty zaprezentują polscy i zagraniczni autorzy – przedstawiciele  przemysłu oraz jednostek-naukowo badawczych. Konferencja prowadzona była w języku polskim i angielskim (tłumaczenie symultaniczne).

Konferencja „Odlewnia Przyszłości – Technologie, Materiały, Maszyny” zaplanowana jest w formie stacjonarnej, w przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających jej organizację  w trybie tradycyjnym, zostanie przygotowana zdalnie.

Poniżej przedstawiamy program wydarzenia:

17 grudnia 2021 r.,  Hotel Best Western PREMIER, Kraków

10.00 Rejestracja uczestników

11.00 – 12.10 Oficjalna część Ogólnopolskiego Dnia Odlewnika 2021

12.10 – 14.05 Konferencja naukowo-techniczna I

14.05 – 15.00 Przerwa obiadowa

15.00 – 18.10 Konferencja naukowo-techniczna II

19.00 – 02.00 Bankiet Ogólnopolski Dzień Odlewnika 2021

Wystąpienia podczas konferencji (dotychczas zgłoszone):

  1. Globalny przemysł odlewniczy: wyzwania i przemyślenia dotyczące przemysłu – Jose Javier Gonzalez, World Foundry Organization
  2. Innowacje w zakresie procesów zakupowych – Edyta Pawlikiewicz, Metals Hub GmbH
  3.  ICU – Inteligentne urządzenie do przygotowywania pokryć – Roman Romelczyk, Foseco
  4. Centrum Kompetencji HA – koncepcja i praktyczne studia przypadków – Ion Alexandru Bacanu, Hüttenes-Albertus Chemische Werke GmbH
  5. Nowatorskie rozwiązania do badań mechanicznych dla odlewnictwa – Jan Podgórski, SHIM-POL A.M. Borzymowski
  6. Energy-I-System – inteligentne narzędzie redukcji kosztów energii w odlewni. Nowy wymiar planowania produkcji i zarządzania energią – Dawid Lasek,  Modus Sp. z o.o.
  7. Big data. Przetwarzanie dużych zbiorów danych – Paweł Malinowski, Wydział Odlewnictwa AGH

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

(MB)

 

 

Polecane aktualności
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Komisja Odlewnictwa PAN rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu im. prof. Wacława Sakwy na najlepszą magisterską i inżynierską pracę dyplomową z zakresu odlewnictwa. Nagrody za rok 2019/2020 oraz 2020/2021 przyznano podczas targów Metal.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
01 października 2021
W tym roku Amafond świętuje 75 rocznicę swojego powstania i czyni to z wieloma nowymi funkcjami. W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, całkowicie odnowiona pod względem graficznym i merytorycznym, dostępna w kilku językach, a także w wersji niemieckiej i hiszpańskiej, aby dotrzeć do coraz większej liczby klientów i potencjalnych klientów naszych współpracowników.
16 września 2021
Abas Business Solutions Poland - jeden z  czołowych światowych dostawców oprogramowania pozwalającego zarządzać i usprawniać wszystkie procesy produkcji w odlewniach - to jeden z tegorocznych wystawców targów METAL.
15 września 2021
Targi Kielce rozpoczęły targową jesień mocnym uderzeniem – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odwiedziło 11 tysięcy zwiedzających z całego świata. Weekend po MSPO należał Targów Lotniczych, a od 15 września hale kieleckiego ośrodka zapełniły się instalacjami za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.