ENEX-1998.jpg
Pierwsza edycja targów ENEX odbyła się w 1998 roku.

Targi ENEX, to impreza wystawiennicza, która od początku miały ogromny potencjał. Jak wyglądała pierwsza edycja targów? - wspomnienia

18 października 2022
Prawie 25 lat historii, wielu różnych Współorganizatorów i Partnerów oraz Wystawców z różnych krajów, ale jedno niezmienne - impreza od początku z predyspozycjami na bycie jedną z wiodących imprez w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Tak pozostało do dziś.

#25latenex #historiatargów

Pierwsza edycja targów ENEX, która odbyła się w dniach 20-22 października 1998 roku w Centrum Targowym Kielce przyciągnęła 79 Wystawców z Francji, Niemiec i z Polski. Imprezie towarzyszyło seminarium poświęcone problemom energetyki u progu XXI wieku, której organizatorem była Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska – współorganizator Targów ENEX.

Już podczas pierwszej edycji Targów ENEX ówczesny Prezes Zarządu – Dyrektor Centrum Targowego Kielce – Tomasz Raczyński podkreślał, że targi mają szansę stać się jedną z wiodących imprez kieleckiego ośrodka:

- Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX’98  to pierwsza edycja imprezy, która ze względu na doniosłe znaczenie tej gałęzi gospodarki oraz zainteresowanie, jakie branża wzbudza wśród producentów i handlowców – ma wszelkie predyspozycje, aby w ciągu najbliższych lat stała się jedną z wiodących imprez naszego ośrodka – mówił Tomasz Raczyński.

W przyszłym roku, od 8 do 9 marca 2023 roku zaplanowano jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

(MS)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.