1z6e3532-20200226-TargiKielce-Enex.jpg
Światowe premiery na Targach Enex.

Światowe premiery i nowości podczas jubileuszowych Targów Enex

28 lutego 2023
"Niewidzialne systemy grzewcze", mobilne magazyny energii, nowe falowniki i rozwiązania hybrydowe, jazda testowa samochodem z pionierskim systemem oczyszczającym powietrze oraz premiera technologii małych modułowych reaktorów jądrowych – to tylko przedsmak branżowych rozwiązań jakie będą dostępne dla Zwiedzających Targi Enex, od 8 do 9 marca w Targach Kielce.

Jubileuszowa, 25. edycja Targów Enex zapowiada się rekordowo. Powierzchnia wystawiennicza targów jest ponad dwukrotnie większa od ubiegłorocznej, a w Targach Kielce zaprezentuje się także znacznie więcej firm z branży energetycznej niż poprzednio. W ofercie Wystawców Targów Enex nie zabraknie m.in. najnowszych produktów z zakresu odnawialnych źródeł energii: falowników, magazynów energii, pomp ciepła, systemów grzewczych oraz wentylacyjnych i rozwiązań fotowoltaicznych.

Premiery w strefie MiastOZE

W trakcie spotkania branży energetycznej w Targach Kielce, na scenie w Hali E, w specjalnej strefie wystawienniczej MiastOZE premiery swoich rozwiązań będą miały takie firmy jak SolarEdge, Panasonic, Fronius, Keno, Hypontech, Viessmann, Mitsubishi Electric, Kehua. Wśród zaprezentowanych produktów pojawią się m.in. „niewidzialne systemy grzewcze”, magazyn energii z najmocniejszą baterią na rynku, nowe falowniki i rozwiązania hybrydowe.

Technologia do produkcji wodoru, który może zasilać miasta i przemysł od Rolls-Royce SMR

Po raz pierwszy w Polsce brytyjskie przedsiębiorstwo Rolls-Royce SMR zaprezentuje technologię budowy małych elektrowni produkujących wodór, który może zasilać miasta lub przemysł. Premierowy pokaz Rolls-Royce SMR będzie miał miejsce w środę, 8 marca o godzinie 12 podczas spotkania Centralnego Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich w ramach Targów Enex w Targach Kielcach.

Strefa Elektromobilności i samochód wyposażony w pionierski system oczyszczający powietrze

Po raz pierwszy podczas spotkania branży energetycznej, w Strefie Elektromobilności poza samochodami hybrydowymi i elektrycznymi, zaprezentowany zostanie również samochód wodorowy - Toyota Mirai – auto napędzane przez ogniwa paliwowe, które przetwarzają wodór na elektryczność. Model ten jest wyposażony w pionierski system oczyszczający powietrze. Co 10 000 km oczyszcza podobną ilość powietrza jaką dorosła osoba rocznie zużywa do oddychania. 

To wszystko i wiele więcej już 8 i 9 marca w Targach Kielce podczas 25. Edycji Targów Enex w Targach Kielce. W tym samym czasie odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech – kompleksowe spotkanie branży komunalnej.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MSi)

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.