wawrzeniecki.JPG
Otwarte spotkanie dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych podczas Sacroexpo 2023!

Spotkania dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych podczas Sacroexpo 2023

12 maja 2023
Podczas tegorocznej, 24. edycji targów Sacroexpo Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej będą obecni w Targach Kielce na kilku poziomach, tworząc przestrzeń do wartościowych spotkań i organizując różne wydarzenia podczas targów. Jednym z nich będzie spotkanie dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych. Zapraszamy do Targów Kielce od 19 do 21 czerwca 2023 roku!

Wśród wydarzeń towarzyszących targom Sacroexpo organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej są spotkania zamknięte takie jak: spotkanie szkoleniowe sekretarzy zakonnych jurysdykcji należących do KWPZM dot. m.in. spraw związanych z prowadzeniem sekretariatu i archiwum, wspólne spotkanie sekretarzy i ekonomów poświęcone sprawom związanym z właściwym administrowaniem dobrami kościelnymi oraz spotkanie dla ekonomów związane z ekonomią.

Otwartym i dostępnym dla wszystkich uczestników Wystawy Sacroexpo spotkaniem będzie to skierowane do administratorów obiektów zakonnych i kościelnych z udziałem m.in. przedstawicieli firmy Innpact – dostarczającej profesjonalne rozwiązania i narzędzia do zarządzania mediami energetycznymi. W trakcie wydarzenia podjęte zostaną tematy dot. certyfikatów energetycznych budynków: zmiany w prawie i aktualne wymagania, wraz z przyszłymi zobowiązaniami w tym zakresie.  Reprezentanci Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych poruszą niezwykle istotną kwestię zabezpieczenia przeciw kradzieżowego w obiektach i instytucjach kościelnych.

DSC00027.JPG [3.65 MB] Stoisko Forum Współpracy Międzyzakonnej oraz podmiotów współpracujących z FWM (nr E-64) będzie można odwiedzić w trakcie trzech dni targów Sacroexpo. Nie zabraknie niespodzianek przygotowanych przez współwystawców oraz dobrej Kawy zakonnej, ze sprzedaży której pewna część przeznaczana jest na zakony klauzurowe. Będzie tam można odbyć wiele owocnych spotkań, dowiedzieć się o funkcjonowaniu grup zakupowych, a także do nich dołączyć. Na stoisku FWM będą obecni przedstawiciele TUW PZUW z ofertą ubezpieczeń, a także PKN ORLEN z korzystną ofertą dla Kościoła. Wśród współwystawców nie zabraknie również firmy BidFood Farutex z grupą zakupową dla podmiotów kościelnych dot. produktów dla gastronomi, firmy Innpact proponującej rozwiązania grupy zakupowej w zakresie mediów energetycznych, opracowania procedur RODO, przeglądów okresowych i ich funkcjonowania w aplikacji KOBU, a także Orange Polska z ofertą telefonii komórkowej i internetu dla podmiotów kościelnych. Pojawią się tam również: MAKRO z grupą zakupową asortymentu spożywczego i chemicznego dla podmiotów kościelnych, firma Sikora Systemy Informatyczne z rozwiązaniami związanymi z ewidencją, ekonomią podmiotów kościelnych oraz oprogramowaniem dot. przyjmowania intencji mszalnych. W czasie niektórych konferencji będą także dostępni przedstawiciele Generali Investments TFI, którzy proponują programy inwestycyjne dla podmiotów zakonnych i kościelnych. Nie zabraknie informacji o innych programach, które wspierają siostry klauzurowe w Polsce.

Udział w wydarzeniach towarzyszących targom Sacroexpo czy spotkaniach organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej będą okazją m.in. do odbycia wartościowych spotkań i poznania sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy zakonnych oraz jednostek kościelnych.

Zapraszamy na tegoroczną Wystawę Sacroxpo od 19 do 21 czerwca do Targów Kielce.

Wstęp bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Drugiego dnia loterii Sacroexpo los uśmiechnął się do siostry zakonnej Małgorzaty Lechwar i księdza Zbigniewa Klepacza, którzy wygrali siedmiodniową wycieczkę do portugalskiej Fatimy, organizowaną przez franciszkańskie biuro podróży Patron Travel.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia Sacroexpo, 20 czerwca w Targach Kielce część z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł można było wylicytować na aukcji prowadzonej przez Dom Aukcyjny Art. In House. Najmocniej licytowanymi pracami były: „Św. Jerzy walczący ze smokiem” Borysa Fiodorowicza, „Spotkanie nieba i ziemi” Katarzyny Słowiańskiej-Kucz oraz „Ostatnia Wieczerza” Roberta Jadczaka. Wszystkie dzieła można zobaczyć do środy, 21 czerwca w Strefie Sztuki.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia spotkania branży sakralnej odbyło się pierwsze losowanie kuponów, w których do wygrania jest siedmiodniowa wycieczka do portugalskiej Fatimy. Kolejni zwycięzcy wyłonieni zostaną trzeciego dnia targów.
20 czerwca 2023
Przedstawiciele firmy Innpact – specjalizującej się w doradztwie energetycznym oraz TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych w trakcie targów Sacroexpo poprowadzili prelekcje skierowanie dla administratorów obiektów sakralnych. Spotkanie było częścią wydarzeń organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej.
20 czerwca 2023
Goście z Incheba-Expo Bratyslava pokazali potencjał sakralnego rynku słowackiego, czeskiego, austriackiego i węgierskiego podczas prezentacji wrześniowych targów SACROEXPO Slovakia. Wydarzenie odbędzie się 13-14 września w Bratysławie, a jego organizatorami będą słowacki ośrodek wystawienniczy i Targi Kielce.
19 czerwca 2023
Gościem pierwszego dnia 24. edycji Sacroexpo był ks. dr. Witold Burda, postulator w procesie beatyfikacyjnym rodziny Ulmów - rozstrzelanej przez Niemców za pomoc i ukrywanie Żydów. Po prelekcji można było również zobaczyć najnowszy film Mariusza Pilisa pt. „Historia jednej zbrodni”, który niedawno pojawił się w kinach.
19 czerwca 2023
W trakcie oficjalnego otwarcia 24. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także medale honorowe. W uroczystości wzięli udział m.in. Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie oraz Jego Ekscelencja doktor – Wacław Depo – Arcybiskup Metropolita Częstochowski.
19 czerwca 2023
Rozpoczynająca się 19 czerwca, 24. edycja Wystawy Sacroexpo, to nie tylko dewocjonalia dla wiernych i wyposażenie dla kościołów. Po raz pierwszy hale Targów Kielce przez trzy dni wypełnią najnowsze dzieła poświęcone współczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów będzie można obejrzeć film historyczny, który dopiero trafił do kin, a na terenie zewnętrznym kieleckiego ośrodka odbędzie się zlot karawaningowy. Wstęp bezpłatny.