wawrzeniecki.JPG
Otwarte spotkanie dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych podczas Sacroexpo 2023!

Spotkania dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych podczas Sacroexpo 2023

12 maja 2023
Podczas tegorocznej, 24. edycji targów Sacroexpo Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej będą obecni w Targach Kielce na kilku poziomach, tworząc przestrzeń do wartościowych spotkań i organizując różne wydarzenia podczas targów. Jednym z nich będzie spotkanie dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych. Zapraszamy do Targów Kielce od 19 do 21 czerwca 2023 roku!

Wśród wydarzeń towarzyszących targom Sacroexpo organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej są spotkania zamknięte takie jak: spotkanie szkoleniowe sekretarzy zakonnych jurysdykcji należących do KWPZM dot. m.in. spraw związanych z prowadzeniem sekretariatu i archiwum, wspólne spotkanie sekretarzy i ekonomów poświęcone sprawom związanym z właściwym administrowaniem dobrami kościelnymi oraz spotkanie dla ekonomów związane z ekonomią.

Otwartym i dostępnym dla wszystkich uczestników Wystawy Sacroexpo spotkaniem będzie to skierowane do administratorów obiektów zakonnych i kościelnych z udziałem m.in. przedstawicieli firmy Innpact – dostarczającej profesjonalne rozwiązania i narzędzia do zarządzania mediami energetycznymi. W trakcie wydarzenia podjęte zostaną tematy dot. certyfikatów energetycznych budynków: zmiany w prawie i aktualne wymagania, wraz z przyszłymi zobowiązaniami w tym zakresie.  Reprezentanci Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych poruszą niezwykle istotną kwestię zabezpieczenia przeciw kradzieżowego w obiektach i instytucjach kościelnych.

DSC00027.JPG [3.65 MB] Stoisko Forum Współpracy Międzyzakonnej oraz podmiotów współpracujących z FWM (nr E-64) będzie można odwiedzić w trakcie trzech dni targów Sacroexpo. Nie zabraknie niespodzianek przygotowanych przez współwystawców oraz dobrej Kawy zakonnej, ze sprzedaży której pewna część przeznaczana jest na zakony klauzurowe. Będzie tam można odbyć wiele owocnych spotkań, dowiedzieć się o funkcjonowaniu grup zakupowych, a także do nich dołączyć. Na stoisku FWM będą obecni przedstawiciele TUW PZUW z ofertą ubezpieczeń, a także PKN ORLEN z korzystną ofertą dla Kościoła. Wśród współwystawców nie zabraknie również firmy BidFood Farutex z grupą zakupową dla podmiotów kościelnych dot. produktów dla gastronomi, firmy Innpact proponującej rozwiązania grupy zakupowej w zakresie mediów energetycznych, opracowania procedur RODO, przeglądów okresowych i ich funkcjonowania w aplikacji KOBU, a także Orange Polska z ofertą telefonii komórkowej i internetu dla podmiotów kościelnych. Pojawią się tam również: MAKRO z grupą zakupową asortymentu spożywczego i chemicznego dla podmiotów kościelnych, firma Sikora Systemy Informatyczne z rozwiązaniami związanymi z ewidencją, ekonomią podmiotów kościelnych oraz oprogramowaniem dot. przyjmowania intencji mszalnych. W czasie niektórych konferencji będą także dostępni przedstawiciele Generali Investments TFI, którzy proponują programy inwestycyjne dla podmiotów zakonnych i kościelnych. Nie zabraknie informacji o innych programach, które wspierają siostry klauzurowe w Polsce.

Udział w wydarzeniach towarzyszących targom Sacroexpo czy spotkaniach organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej będą okazją m.in. do odbycia wartościowych spotkań i poznania sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy zakonnych oraz jednostek kościelnych.

Zapraszamy na tegoroczną Wystawę Sacroxpo od 19 do 21 czerwca do Targów Kielce.

Wstęp bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
24 maja 2023
Czy anioły mogą pomóc przy budowie ołtarza gotyckiego? Z jaką bestią walczyłby św. Jerzy w XXI wieku? Czy ostatnia wieczerza pasuje do modernistycznej architektury Manhattanu? Odpowiedź na wszystkie pytania będzie można znaleźć w katalogu Aukcji Sacrum, która odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Sacroexpo już 20 czerwca 2023 roku o godzinie 17 w hali Targów Kielce. Licytacja będzie możliwa osobiście, telefonicznie, online lub poprzez zlecenie z limitem.
19 maja 2023
Unikatowe szaty liturgiczne wykonane przez Westiarki Jezusa cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas wystawy Sacroexpo w Targach Kielce. Najnowsze modele ornatów, stuły kapłańskie uszyte ręcznie, a także z pomocą komputera będzie można obejrzeć i zakupić w dniach od 19 do 21 czerwca.
09 maja 2023
Szeroki asortyment dewocjonaliów, gadżetów, upominków i pamiątek religijnych, szaty, naczynia i akcesoria liturgiczne oraz najpiękniejsze dzieła sztuki sakralnej - to część oferty tegorocznej 24. edycji Wystawy Sacroexpo, która potrwa od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji.
05 maja 2023
Kilkaset obrazów oraz rzeźb autorstwa ponad stu artystów zaprezentowanych zostanie w Strefie Sztuki dostępnej podczas Wystawy Sacroexpo od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce! Oprócz wystawy sprzedażowej poświęconej nowoczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów branży sakralnej odbędzie się również aukcja wybranych dzieł.
13 kwietnia 2023
Biura podróży obecne podczas Wystawy Sacroexpo każdego roku przygotowują szeroką, atrakcyjną ofertę wycieczek oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych skierowanych dla Zwiedzających. Podczas tegorocznej edycji spotkania branży sakralnej, od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce nie zabraknie ofert z Polski, a także z zagranicy.
11 kwietnia 2023
W Niedzielę Wielkanocną „rozbrzmiał Glos Ojca”, czyli swoją premierę miał największy na świecie dzwon wykonany przez wieloletnich Wystawców Sacroexpo - Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmę Rduch Bells & Clocks w Rydułtowach. Dzwon waży mniej więcej tyle co 10 słoni i jest wysoki jak żyrafa. Docelowo zawiśnie on w bazylice w Trindade, w Ameryce Południowej.
06 kwietnia 2023
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo od 24 lat jest miejscem prezentacji oferty dla wszystkich związanych osób związanych z kościołem. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się od 19 do 21 czerwca 2023 roku. Już można zarejestrować swój udział, wstęp bezpłatny.
31 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy podpisał umowę ze słowackimi targami Incheba Expo Bratislava na organizację wystawy branży sakralnej Sacroexpo Slovakia. Wydarzenie jest skierowane do wystawców i zwiedzających ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Zaplanowane zostało na 13 i 14 września 2023.