spectroxsort-840x630.png
SPECTRO POLAND Sp. z o.o. jest przedstawicielstwem firmy SPECTRO ANALYTICAL INSTRUMENTS GmbH i SPECTRO SCIENTIFIC światowych liderów w branży aparatury spektralnej i analitycznej.

SPECTRO POLAND na Metalu

20 kwietnia 2021
Firma zaprezentuje najnowszą ofertę spektrometrów

SPECTRO POLAND Sp. z o.o. jest przedstawicielstwem firmy SPECTRO ANALYTICAL INSTRUMENTS GmbH i SPECTRO SCIENTIFIC światowych liderów w branży aparatury spektralnej i analitycznej. Podczas trzech targowych dni, goście METALU będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą spektrometrów iskrowych, emisyjnych (w tym ICP OES) i fluorescencji rentgenowskiej ED-XRF. Specjaliści ze SPECTRO POLAND doradzą w zakresie tribologii, przenośnych analizatorów stanu oleju, analizatorów do pomiaru kształtu i wielkości cząstek i wiskozymetrów kinematycznych. Firma dostarcza również wzorce olejowe, do standaryzacji i kalibracji analizatorów oleju, w tym spektrometrów z rotacyjną elektrodą dyskową (RDE). Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy podczas jesiennych targów METAL, a już dziś prezentujemy narzędzia, które znajdziecie Państwo w ofercie.

SPEKTROMETR SPECTRO xSORT

 • Solidne narzędzie analizujące większość stopów metali w czasie 2 sekund, identyfikuje również stopy wykonane z metali lekkich w czasie 7 sekund, standardowa kalibracja obejmuje pomiar stopów metali wraz z pierwiastkami szlachetnymi w 16 bazach z 46 pierwiastkami.
 • Analizator jest zwykle gotowy do użycia w 10 sekund od włączenia, oferuje jednoczesny zapis wyników w kilku formatach w kilku lokalizacjach (pamięć wewnętrzna, USB, lokalizacja sieciowa lub bezpośredni wydruk).
 • Testy zgodności (RoHS, WEEE) oraz szybka poglądowa analiza próbek niemetalicznych.
 • Kamera VIDEO dla precyzyjnego pozycjonowania analizowanej próbki z możliwością zapisu obrazu.

SPEKTROMETR SPECTROPORT

 • Wielozadaniowy: W przeciwieństwie do ręcznych XRF, dokładnie analizuje takie pierwiastki jak C, P, S, B, Li, Be, Ca, Si, Mg i Al nawet na niskich i krytycznych poziomach.
 • Niezrównany: Tak szybki jak poręczny spektrometr XRF, z analizą trwającą zaledwie 2s do maksimum 10s.
 • Nowoczesny: Przełomowy samoregulujący system optyczny zapewnia powtarzalne wyniki, oraz charakteryzuje się niespotykaną dotąd odpornością na zmiany temperatury otoczenia bez konieczności wykonywania standaryzacji.
 • Wyjątkowy: Unikalna standaryzacja - iCAL 2.0. - wymagana tylko jedna próba dla całego systemu pozwala zaoszczędzić do 30 minut dziennie.
 • Przyjazny w obsłudze: Łatwa kompaktowa analiza, praca na zasilaniu bateryjnym do 800 pomiarów na jednym ładowaniu.

SPEKTROMETR SPECTROMAXx

 • Zwiększający wydajność: Perfekcyjny do rutynowych i precyzyjnych analiz wszystkich materiałów przychodzących i wychodzących a także do kontroli procesu (w tym azotu) w odlewniach.
 • Jeszcze bardziej inteligentny: Unikalna standaryzacja - iCAL 2.0. – Pozwala zaoszczędzić średnio 30 min dziennie przy pomocy tylko jednej próby, utrzymując tą samą standaryzację. niezależnie od większości zmian temperatury.
 • Coraz szybszy: Skrócony czas pomiaru o 12% w porównaniu z poprzednim modelem ( na przykładzie stali nisko stopowych czas pomiaru zredukowano o 3 sekundy)

Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.spectro.pl

Zachęcamy do uczestnictwa w XXIII Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL już od 19 – 21. 10. 2021 r. Do zobaczenia!

(MB)

Polecane aktualności
23 listopada 2021
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Komisja Odlewnictwa PAN rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu im. prof. Wacława Sakwy na najlepszą magisterską i inżynierską pracę dyplomową z zakresu odlewnictwa. Nagrody za rok 2019/2020 oraz 2020/2021 przyznano podczas targów Metal.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
01 października 2021
W tym roku Amafond świętuje 75 rocznicę swojego powstania i czyni to z wieloma nowymi funkcjami. W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, całkowicie odnowiona pod względem graficznym i merytorycznym, dostępna w kilku językach, a także w wersji niemieckiej i hiszpańskiej, aby dotrzeć do coraz większej liczby klientów i potencjalnych klientów naszych współpracowników.
16 września 2021
Abas Business Solutions Poland - jeden z  czołowych światowych dostawców oprogramowania pozwalającego zarządzać i usprawniać wszystkie procesy produkcji w odlewniach - to jeden z tegorocznych wystawców targów METAL.