296145559-753293885735810-8184357016884905760-n.jpg
Przedsiębiorstwo Dom-Wid w lipcu wyprodukowało najnowszy kombajn Hudson do zbioru jabłek, śliw i wiśni. O tym, jak działa będzie można dowiedzieć się w Targach Kielce 18 i 19 stycznia.

Specjalistyczne ciągniki i najnowsze kombajny do zbioru na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach

11 stycznia 2023
Traktory do prac w sadach i na uprawach warzyw, kombajny do zbioru, maszyny zastępujące pracę wielu osób zobaczą zwiedzający Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce już 18 i 19 stycznia. Wstęp bezpłatny!

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa organizuje od 2013 roku warszawska Oficyna Wydawnicza Oikos. Wydarzenie  uznawane jest za jedno z największych w branży w Europie Środkowo - Wschodniej. Najbliższa edycja po raz pierwszy będzie miała miejsce w Targach Kielce w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie https://tsw.pl.

 

Około 300 wystawców, w tym 50 zagranicznych firm, będzie prezentowało ofertę, a w niej ciągniki, kombajny, maszyny, urządzenia i wyposażenie, chłodnie i przechowalne, konstrukcje chroniące uprawy, nawozy, środki ochrony, biostymulanty.

Specjalistyczne ciągniki do pracy w sadach i na uprawach warzyw

Zwiedzający przyjrzą się propozycjom specjalistycznych ciągników do pracy między rzędami drzewek i krzewów oraz na uprawach warzyw. Firma Rolsad przywiezie pojazdy marki Solis. Agro - As pokaże ciągniki Landini wraz z nowością MISTRAL 2. Hydro-Masz zaprezentuje kompaktowe ciągniki  TYM, zaś Agri - Handler  -  uniwersalne traktory marki Steyr. Zwiedzający przyjrzą się też nowościom marki Iseki – będą ciągniki do pracy w sadach i ogrodnictwie. Traktory do pracy w warzywach i między rzędami  zaoferują też Massey Ferguson i Deutz – Fahr, zaś przedsiębiorstwo Elrol przywiezie ciągniki marki Lovol - będą nowości.

 

 

Kombajny zastępujące pracę wielu osób 

Najnowsze kombajny do zbioru owoców na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa zaprezentuje producent Dom-Wid Dominik Widarski. Będzie to potężna maszyna do zbioru jabłek, śliw i wiśni, a także urządzenie do zbierania jabłek przemysłowych. Nowy kombajn do zbioru jabłek, ale o zupełnie innej konstrukcji, pokaże firma Grunner.  Zobaczymy też maszynę do zbierania jabłek przemysłowych wyprodukowaną przez Centrum Wsparcia Technicznego Sadownictwa CWTS. Zadaniem tych konstrukcji jest usprawnienie prac i obniżenie kosztów. 

 

Maszyny wykonujące kilka robót jednocześnie 

Ten sam cel mają producenci warzyw. Ciekawą nowością targów dla nich będzie maszyna, która ułatwi prace związane ze ściółkowaniem - formuje zagon z wykorzystaniem aktywnej glebogryzarki i aktywnego wału dogniatającego, rozkłada agrowłókninę, obsypuje jej brzegi, wycina otwory tam, gdzie mają być sadzone rośliny i rozkłada przewody nawadniające. Przywiezie ją przedsiębiorstwo Agrimpex, które zaprezentuje także folię biodegradalną i kompostowalną w glebie, a jej zastosowanie także zmniejsza ilość robót przy uprawie. Pomocne są też sadzarki karuzelowe i chwytakowe do rozsady, sadzarki szkółkarskie, pielniki z opryskiwaczem, które na targi przywiezie firma Solan.  

 

Opryskiwacze pod wymiary sadów 

Ofertę maszyn uzupełnią opryskiwacze - m.in. od firm Agrola - do sadów, na plantacje warzyw i krzewów, Dominiak - zaoferuje urządzenia do oprysków zbudowane pod indywidualne wymiary sadu. 

 

Konstrukcje uniezależniające od pogody 

Na pracach z maszynami prowadzenie upraw sadowniczych i warzywniczych się nie kończy. Dla licznych produkcji potrzebne są także tunele foliowe, konstrukcje chroniące uprawy przed deszczem i gradem, a także systemy nawadniania, które zapewniają bezpieczeństwo wzrostu i uniezależniają od warunków pogodowych. Takiej oferty na targach w Kielcach nie braknie. Nowością będzie samowentylacyjny system okrywania Covering VOEN, dzięki któremu możliwy jest wcześniejszy zbiór owoców.

 

Przechowywanie i pakowanie   

Owoce i warzywa po zbiorach wymagają odpowiedniego sposobu przechowywania, więc w wydarzeniu wezmą udział też przedsiębiorstwa zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem – m.in. Enreco, firmy dostarczające maszyny do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw – między innymi Milbor PMC, Sorpac, STAS. Sunpack i Wimar zaprezentują szeroki wybór materiałów do pakowania ręcznego i automatycznego. Zaś Sinclair zaoferuje etykiety, maszyny do etykietowania i wsparcia technicznego.

 

Właściciele plantacji warzyw i owoców znajdą więc na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa wszelkie pojazdy, maszyny i urządzenia, dzięki którym ich prace będę efektywniejsze i mniej kosztowne. Wydarzenie w Targach Kielce już w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia. 

Zobacz także: Targi Sadownictwa i Warzywnictwa już w styczniu. Konferencje podejmą palące problemy produkcji

/MŚ/  

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.