85635ba36572eb61a.jpg
Tegoroczna edycja „Przemysłowej Jesieni” zapowiada się jako największa i najważniejsza w swojej historii.

Sesja wyjazdowa uczestników 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa w Targach Kielce

14 września 2018
Targi METAL wraz z towarzyszącymi wystawami: ALUMINIUM & NonFerMet, CONTROL-TECH, HEAT TREATMENT oraz RECYKLING, 26 września odwiedzą uczestnicy 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa.

Od 23 do 27 września 2018 w Krakowie odbędzie się 73. Światowy Kongres Odlewnictwa. Sektor odlewniczy w Polsce łączy ponad 400 firm, na które w 90% składają się małe oraz średnie przedsiębiorstwa produkujące około 40% całkowitej ilości odlewów. Produkcja w wielkości ponad 1 mln ton rocznie klasyfikuje Polskę na 16 miejscu w rankingu światowym, a 8 w Europie.

Uczestnicy Kongresu w Targach Kielce
Targi Kielce są Srebrnym Sponsorem 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa i od lat aktywnie wspierają Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich (STOP) - organizatora tego wydarzenia. Drugiego dnia targów METAL, 26 września, w ramach sesji wyjazdowej, kilkuset uczestników Kongresu z 30 krajów świata wraz z zarządem WFO i Andrew Turnerner'em, Sekretarzem Generalnym Światowej Organizacji Odlewnictwa, przyjedzie z Krakowa do Kielc, by zwiedzić targi z cyklu "Przemysłowej Jesieni". 

– Członkowie światowej organizacji Odlewnictwa (WFO) odwiedzą wystawy dedykowane „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce.  Jest to bardzo ważny moment dla nas, jako organizatorów tych wydarzeń i niepowtarzalna okazja dla wystawców: METAL, ALUMINIUM & NonFerMet, HEAT TREATMENT czy RECYKLING. Będą oni mogli zaprezentować swoje możliwości i potencjał produkcyjny przed najlepszymi ekspertami z branży – mówi Piotr Pawelec, menedżer projektu „Przemysłowa Jesień” w Targach Kielce.

Rok 2018 zapiszę się jako jedna z najważniejszych kart historii dla polskiego przemysłu odlewniczego. „Przemysłowa Jesień” w Kielcach oraz 73. Światowy Kongres Odlewnictwa w Krakowie, to niepowtarzalne okazje dla wszystkich osób, firm, organizacji, redakcji zainteresowanych lub związanych z przemysłem odlewniczym do nawiązania dobrze rokujących kontaktów biznesowych o wymiarze globalnym i do umocnienia pozycji Polski na światowym rynku.

 

Najważniejsze na świecie spotkanie branży odlewniczej
Tegoroczny Kongres w Krakowie (23-27 września) jest już czwartym Światowym Kongresem Odlewnictwa, który mamy zaszczyt gościć w Polsce. Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich (STOP) wraz z World Foundry Organization (Światową Organizacją Odlewniczą, WFO) będzie miało zaszczyt przywitać ponad 700 przedstawicieli z 41 krajów świata, w tym około 100 młodych naukowców. Delegaci wygłoszą ponad 200 referatów oraz podzielą się swoją wiedzą i osiągnięciami na ponad 150 posterach. Całość zawiera się w pięciu kategoriach (materiały, technologie, digitalizacja, zarządzanie oraz ekologia), w których zaprezentują się zarówno przedstawiciele nauki, jak i przemysłu. Zawierają one obszerny i innowacyjny materiał, który na pewno stanie się inspiracją do implementacji nowych rozwiązań oraz projektów.

(PŚ)

Polecane aktualności
25 września 2018
Przedstawiciele chińskiej branży odlewniczej gośćmi honorowymi Przemysłowej Jesieni
25 września 2018
Ruszyła Przemysłowa Jesień 2018
25 września 2018
Seminarium branżowe podczas Przemysłowej Jesieni 2018
26 września 2018
Dzisiejszy dzień zapisze się na w kartach historii targów METAL, najważniejszego wydarzenia branży odlewniczej w Europie Środkowo – Wschodniej. Do kieleckiego ośrodka targowego przyjechało kilkuset uczestników 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa.
26 września 2018
Wysokotemperaturowe stanowisko do badań właściwości ciekłego magnezu i jego stopów w kontakcie z materiałami ogniotrwałymi, piankowe ceramiczno - węglowe filtry dla odlewnictwa stopów metali oraz wsporniki konstrukcji wzmocnienia drzwi w samochodzie BMW, to tylko niektóre z produktów wyróżnionych podczas gali Przemysłowej Jesieni 2018.
26 września 2018
Na spotkanie „Foundry 4.0: najlepsze rozwiązania z Włoch” zaprasza Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich
01 kwietnia 2020
Sejm uchwalił pakiet dotyczący tarczy antykryzysowej, który ma kompleksowo przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii. Zapisy zaproponowane przez Ministerstwo Finansów dotyczą głównie kwestii budżetowych i obszaru działalności instytucji finansowych
06 kwietnia 2020
Najważniejsze wydarzenie Światowej Organizacji Odlewniczej będzie miało miejsce w Korei
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy