Toyota-Mirai-zdjecie-statyczne-1.jpg
Toyota Mirai - to samochód wyposażony w pionierski system oczyszczający powietrze.

Samochody elektryczne, hybrydowe i wodorowe na Targach Enex. Możliwa jazda próbna nawet poza terenem targowym!

27 lutego 2023
Podczas 25. edycji Targów Enex zaprezentowane zostaną najnowsze modele samochodów z napędem elektrycznym, hybrydowym i wodorowym między innymi takich marek jak Toyota, Lexus, Fiat, Mercedes, Mazda i Citroen. Zwiedzający będą mogli usiąść we wnętrzu prezentowanych samochodów oraz odbyć jazdę próbną… nawet poza terenem targowym. Zapraszamy już od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce! Wstęp na targi bezpłatny.

W trakcie jubileuszowej edycji Targów Enex, na terenie Targów Kielce powstanie największa tego typu Strefa Elektromobilności w Polsce. W jednym miejscu będzie można zobaczyć kilkanaście modeli aut elektrycznych, hybrydowych i wodorowych udostępnionych na czas targów przez autoryzowanych dealerów m.in. Toyota Romanowski oraz Mercedes-Benz Nobile Motors w Kielcach. Nowoczesne pojazdy umieszczone zostaną w hali D Targów Kielce oraz na terenie zewnętrznym przed halą C i A. 

Toyota z nowej linii bZ - 512 km na jednym ładowaniu

Wśród samochodów zaprezentowanych przez Toyotę Romanowski znajdą się najnowsze modele aut z każdym rodzajem napędu. W kieleckim ośrodku wystawienniczym pojawi się nowy model z linii bZ - Toyoty bz4X - samochodu w pełni elektrycznego z napędem na cztery koła, który dzięki niezawodnej i niezwykle wydajnej baterii może przejechać nawet 512 km na jednym ładowaniu. To wszystko przy zerowej emisji spalin.

Toyota Mirai – co 10 000 km oczyszcza podobną ilość powietrza, jaką dorosła osoba rocznie zużywa do oddychania

Po raz pierwszy na Targach Enex zaprezentowana zostanie Toyota Mirai samochód napędzany przez ogniwa paliwowe, które przetwarzają wodór na elektryczność, napędzającą silnik elektryczny. Dzięki temu samochód nie emituje żadnych szkodliwych substancji, a jedynym produktem spalania jest czysta woda. Zasięg auta to około 650 km na jednym tankowaniu wodoru trwającym od 3 do 5 minut. Samochód jest wyposażony w pionierski system oczyszczający powietrze. Co 10 000 km oczyszcza około 4 730 400 l powietrza – podobną ilość, jaką dorosła osoba rocznie zużywa do oddychania.

Pierwszy Lexus z napędem Plug-In Hybrid

W Targach Kielce będzie można zapoznać się z działaniem modelu hybrydowego Lexus NX Plug-in Hybrid. Wykorzystuje on silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra, który połączony z dwoma silnikami elektrycznymi generującymi moc 309 km, czyni NX Plug-in Hybrid najmocniejszym modelem w gamie NX. Dzięki wyposażeniu w akumulator litowo-jonowy może być używany jako samochód elektryczny, z minimalnym zużyciem paliwa. Pojazdy z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym Lexusa działają płynnie i są przyjemne w prowadzeniu. Jednym z takich aut jest Lexus NX 350h.

Elektryczne i hybrydowe samochody kilkunastu marek w jednym miejscu – na Targach Enex

Dzięki współpracy z Autoryzowanym Dealerem Mercedes-Benz Nobile Motors w Kielcach do dyspozycji gości Targów Enex będą takie modele jak: Mercedes EQB, Mercedes EQC, Mercedes EQS oraz Mercedes EQS SUV. W Targach Kielce nie zabraknie również innych marek: elektrycznego Fiata 500, Fiata Ducato, Citroena eC4, Mazdy MX-30 i Mazdy CX-60, Mercedesa eVito furgon oraz hybrydowego Jeepa Grand Cherokee.

 

Samochody elektryczne dostępne będą podczas dwóch dni targów – 8 i 9 marca przed halą C i A Targów Kielce.

Przyjedź elektrykiem i naładuj swój samochód

Każdy posiadacz samochodu elektrycznego odwiedzając jubileuszowe Targi Enex będzie mógł bezpłatnie naładować swoje auto! Do dyspozycji Gości Targów Kielce będzie 10 stacji modelu Eve Single z inteligentną funkcją ładowania. Ładowarki zlokalizowane będą na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego przy bramie wjazdowej nr 3.

Wstęp na Targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na enex.pl

(MSi)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.