w.jpg
Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego podczas prelekcji o przyszłości branży funeralnej.

Quo Vadis branżo funeralna? Prelekcja ekspertów na targach NECROEXPO w Kielcach

03 czerwca 2022
Wizerunek dużych podziałów ciąży na branży pogrzebowej w całym kraju. Mówiono o tym, podczas prelekcji pod hasłem Quo Vadis branżo funeralna – nowe wyzwania „Razem czy Osobno”, jaka została przeprowadzona podczas targów NECROEXPO w Kielcach.

Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, przytaczał przykłady nieczystych walk pomiędzy firmami, jak chociażby kreowanie donosów, by utrudnić sobie nawzajem funkcjonowanie.  

– Na rynku polskim jest około 11,5 tysiąca firm w tej branży. Z tej liczby około 300 działa w ramach trzech różnych stowarzyszeń. W naszym jest 96 członków i 20 wspierających. Te liczby o czymś świadczą – wyjaśniał prezes Wolicki.  Sam podkreślał, że chciałby, by pośród przedsiębiorstw z branży pogrzebowej i cmentarnej panowała większa zgoda i szacunek.  

Propaguje także ideę opłat podatkowych za zakup miejsca na cmentarzu, które miałaby płacić parafia bądź właściciel cmentarza. – W tej chwili jest to nieuregulowane – mówił.

Polecane aktualności
30 marca 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na kolejne Częstochowskie Konsultacje Funeralne.
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.