Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Pucio-do-tulenia-i-Co-slychac-640x960.jpg

Pucio: bohater znany i kochany!

13 listopada 2020
KIDS’ Time to nie tylko zabawki i ubranka dla dzieci, to także książki dla najmłodszych. Seria o Puciu to polski bestseller, którym zachwycają się dzieci od niemowlaka po przedszkolaka. Wydawnictwo Nasza Księgarnia zaprezentuje jesienne nowości. Jak mali krytycy przyjmą takie propozycje?

Seria o Puciu została stworzona przez Martę Galewską-Kustrę, dr n. hum. logopedę, pedagog dziecięcą i pedagog twórczości, by w naturalny sposób wspomagać rozwój mowy u dzieci na różnych etapach rozwoju. Tematyka przystępnych w formie i angażujących dzieci książek obejmuje między innymi: wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa, podstawowe rzeczowniki i czasowniki oraz łączenie wyrazów, zabawy z artykulacją (czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek), budowanie zdań oraz ćwiczenia umiejętności opowiadania. Gry i puzzle, choć na pozór bazujące na prostych zadaniach, wymagają skupienia uwagi na ilustracji, rozwijają spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudzają do myślenia.

Piękne ilustracje o ciepłych barwach

Pucio z pewnością nie zdobyłby tylu dziecięcych serc, gdyby nie kreska Joanny Kłos, współautorki serii. Jej piękne, pełne ciepłych barw i przyjaznych postaci ilustracje sprawiły, że ten sympatyczny bohater z miejsca stał się ulubieńcem maluchów, które pokochały jego charakterystyczny wizerunek. Od serii o Puciu trudno się oderwać, a ilustracji nie sposób pomylić z innymi – są wyjątkowe i niepowtarzalne.

- Tworzymy serię, przy której cała rodzina ma wspólnie spędzać czas, czytając książki, układając puzzle lub grając w gry, pogłębiając relacje, budując więzi, zaangażowanie i bliskość. Jednocześnie wiemy, że z produktów dla dzieci często się korzysta, dlatego ważny jest dla nas ich sposób wydania i trwałość, by wystarczyły na wiele wspólnych czytań i rozgrywek. – mówi Bartosz Renans z Wydawnictwa Nasza Księgarnia.  - Zależy nam, by do rodziców i dzieci trafiały dobrej jakości produkty tworzone przez polskie autorki – dodaje.

Jesienne nowości

W listopadzie w serii pojawiły dwie nowości, które idealnie sprawdzą się, jako prezenty dla maluchów.

Pierwsza z nich to „Pucio do tulenia”. Sympatyczny bohater teraz dostępny jest również jako maskotka do przytulania, zasypiania, na spacery i do zabawy. Jest świetnym dopełnieniem serii i na pewno sprawi radość każdemu maluchowi. Maskotka ma ok. 18 cm wysokości i idealnie pasuje do dziecięcej rączki.

Drugą nowością, która na pewno ucieszy dzieci, są puzzle „Pucio. Co słychać?”. W pudełku znajduje się duży obrazek składający się z 12 elementów, a na nim Pucio i Misia w otoczeniu dźwięków natury. Układając puzzle, dzieci mogą „wsłuchać się” w odgłosy przyrody: ćwierkanie ptaków, bzyczenie owadów, tuptanie mrówek, chrupanie wiewiórki, szczekanie psa czy szum wiatru. Może po ułożeniu obrazka sami wydadzą okrzyk zdumienia jak Pucio lub zaśmieją się radośnie jak Misia?

(MBr)

Polecane aktualności
21 lipca 2021
Komitet Ochrony Praw Dziecka już po raz 2️0 wyróżni produkty i miejsca mające pozytywny wpływ na bezpieczny rozwój dzieci i chroniące przed uzależnieniem internetowym
13 kwietnia 2021
W Konkursie nagrodzono i wyróżniono blisko 130 wyjątkowych gier, zabawek, książek, miejsc i inicjatyw najlepiej wpływających na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
18 lutego 2021
Branża Dziecięca, współorganizator targów KIDS’ Time już po raz 10. zorganizowała plebiscyt, w którym sklepy z zabawkami i artykułami dziecięcymi wybierały swoich ulubionych dostawców – przedstawicieli handlowych i firmy.
10 lutego 2021
Już po raz 10. wyłoniono firmę i handlowca roku w plebiscycie głównego partnera medialnego targów Kids’ Time - magazynu „Branża Dziecięca”. Dotychczas, wręczenie nagród miało miejsce podczas towarzyszącej targom Gali Biznesu. Tegoroczne ogłoszenie wyników odbędzie się wyjątkowo online już 17 lutego podczas Kids’ Time Digital Preview – nowej odsłony targów poświęconych branży dziecięcej.
17 grudnia 2020
Członkowie Rady Programowej targów KIDS’ Time spotkali się, aby omówić najważniejsze kwestie dotyczące zmiany daty, a także organizacji wydarzenia. Po raz pierwszy w historii spotkanie odbyło się wirtualnie.
20 listopada 2020
Książki, którymi tytułowymi bohaterami są Frigiel i Fluffy to fascynujące opowieści o przyjaźni oraz ciekawości świata, których akcja toczy się w uniwersum Miecrafta. Premierowy pokaz trzeciej i czartej cześci przygód odbędzie się podczas targów KIDS’ Time.
03 listopada 2020
Swój udział w dwunastej edycji targów KIDS’ Time zapowiadają kolejni Wystawcy. Woolbies to polska marka odzieżowa produkująca wysokiej jakości ubrania i akcesoria wykonane ze 100% wełny merynosów.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy